Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 313
Orçun Bostancı

9 yıl önce - Cum 06 Oca 2012, 16:03

Alıntı:
Türkiye de en çok kar bilinenin aksine Erzurum , Ağrı ,Ardahan a değil. Toz, nem, ve Isı dengesi ile Bitlis İline yağar.. ben yerinde olsam Bitlis e Giderdim

Kesinlikle doğrudur. Hatta kar birikimi açısından türkiye ve Avrupa rekorunu elinde bulundurur bitlis Tatvan 525 CM Ben askerliğimi Bitlis Tatvan da yaptım ve bir gecede 120 cm kar yağdığına şahit oldum öyleki Kanada'da meydana gelen Lake Effect yani göl etkisi kar yağışlarını tatvanda her kış görmeniz mümkündür. Civar illerde 50-60 cm kar varken Tatvan'da 200 cm üzeri kar ile karşılaşırsınız ve bu yağışlar öyle süreklidir ki 17 gün boyunca aralıksız yağdığını hatırlarım

Doğan Elli
9 yıl önce - Cum 06 Oca 2012, 16:22

Alıntı:
NAO= +veya - notre yakın değerler. örneğin +,05 ile -0,5 aralığı. (bu bize yağışın olacağını belirtir.)
AO= -2 civarları. soğuğun direkt olarak üzerimize gelmesinede en önemli değerdir. eğer - dip olursa soğuk geçen yıllardaki gibi avrupaya eğer + değerler olursa bir iki haftadır yaşananlar gibi kuzey-doğuya soğuk girişi olur.

Barbaros Bey bu bilgilendirici mesaj için çok teşekkür ederim.. Ben genelde AO ve NAO ikisi de nötre yakın olduğu zaman bizim istediğimiz durum oluşur diye biliyordum. Deminki mesajımda bilgi yanlışlığım olduğu için tüm forumdan özür dilerim. Böyle değerli arkadaşlar iyi ki var ki biz de sayelerinde birşeyler öğreniyor yanlışlarımızı düzeltebiliyoruz..

Vkaynar Bey aynen dediğiniz gibi olmuştu.. O gece -7 derece ölçülmüş ve akabinde de ayaz devam ettiği için kar 2 gün yerde kalmış ayın 28ine kadar da bazen sulu bazen göze hoş gelen şekilde yağmaya devam etmişti.. Ama o 25 Ocaktaki deniz etkisiyle oluşan yağış muhteşemdi..

gkhanylmz

9 yıl önce - Cum 06 Oca 2012, 16:24

şimdi eğer çarşamba günü bünyamin sürmeli istanbula kar ihtimali var dediyse ve izmire kky dediyse kesinlikle istanbulda etkili bir kar olacaktır . buda benim ögörüm olsun

kardanadam emin

9 yıl önce - Cum 06 Oca 2012, 16:29

İnanın değerli arkadaşlarım, bu iki kış sezonudur öyle bir yıprandımki,neredeyse hayata küseceğim yahu Bir türlü şu kararmış dünyamın bembeyaz bir aydınlığa ulaşması nail olmadı. KAR geldi, ha KAR geliyo ,ha ayın 8 i , ha ayın 10 u bir hafta soğuk , kar , fırtına ha eee sonuç ne geldi, ne gitti delirmek işten değil,bir şeyler söyleyin değerli arkadaşlarım. Sizlerde olmasanız bırakacağım bu arızalı düşünceleri, kendime başka bana böyle ihanet etmeyecek meşguliyetler bulmaya çalışacağım.Biliyorumki YÜCE ALLAH tan umut kesilmez ama ne yapayım o kadar hüsranlar yaşadıkki. artık daha fazlasını kaldıracak durumda değilim. Beni anlayın lütfen sitemim size değil, Bitlis te yaşamadığıma yanıyorum. Başınızı ağrıttım özür dilerim. Benim kadersiz KAR SEVER dostlarım. SAYGILARIMLA.

Teoman Karakurt

9 yıl önce - Cum 06 Oca 2012, 16:51

Hazır konu kar ile devam etmişken cep telefonumun Güngören fotoğraf arşivinden iki resim sunayım.

Tarih: 25.01.2010

Yer: Güngören Tranvay Caddesi Güneştepe

(+)   (+)

hknakz
9 yıl önce - Cum 06 Oca 2012, 16:57

baskentte 4 gun kar hemde hayatı etkileyecek..ben bunyaminin capagını yerim agzından bal damlamıs ankara icinn=)4 saatte ankaradasınız arkadaslar hc dusunmeyin gelin=)

zafer yüce

9 yıl önce - Cum 06 Oca 2012, 16:59

Bugün hem Bünyamin Sürmeliyi hemde Özgül Menderesi canlı izleme olanağı buldum.Haftasonu için Özgül Menderes cumartesi geceden pazar sabaha geçişte İstanbulda kky ve kar görülecek derken Bünyamin haftasonu için Marmarada kar olasılığı yok dedi.Bakın bu tahminlere 24 saatten az kala iki meteorolog ayrı fikirlerde.DMİ'nin son güncellemesine bakıyorum önümüzdeki 5 gün İstanbul'a yağış koymuş ki bu bana pek olası gelmiyor.Anlayacağınız profesyonel kurum ve isimlerden bile farklı tahminler geliyor önümüzdeki kısa dönemde.Benim tahminim değişmemiştir Ocak 10'dan önce kar yağışı beklemiyorum.Fırtına ve yağış bile bugün akşam saatlerine kaldı.Bu gibi sistemlerde tahmin gerçekten çok zor ve yanılma payımız yüksek.Tahminim baştan beri ayın 11'i gibi İstanbul'un kar görebileceği yönünde.Artık sistemi izleyeceğiz.Önümüzdeki haftada karışık sonrasıda net değil.Endekslerin bizim lehimizde durmasını ve la nina ile murphy kanunlarının aleyhimize işlememesini dileyelim.Ocak 23 gibi esaslı bir sistem almayı ümit edelim.

Ayhan ERGÜL

9 yıl önce - Cum 06 Oca 2012, 17:25

Uzun zamandır bu genişlikte bir salınım ve modelleme görememiştik.Felaket olmaması dileğiyle nasibimizi alırız inşaallah....

karhastasıHakan
9 yıl önce - Cum 06 Oca 2012, 17:45
Ona bende bugün dikkat ettim

Ayhan bey onu bende farkettim ancak süre çok umarım değişim olmadan gelir, aman takipte olalım, sende takip et diğer arkadaşlarda

kar çağlar
9 yıl önce - Cum 06 Oca 2012, 17:53

özür dileyerek soruyorum üst taraftaki modeli biraz açıklayabilirmisiniz Ayhan hocam ben çok fazla anlayamıyorum ?

sayfa 313
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet