Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Atila
11 yıl önce - Pts 08 May 2006, 03:38
SK Izmir - Izmir icin yeni bir spor kulüb'´mü?

Simdi hemen, hayir olmayacak demeyin. Izmir'liler birlesmes falan demeyin. Bir bitirim...

Karsiyaka, Altay, Izmirspor, Göztepe ve de Bucaspor birlessin ve süper bir takim kurulsun. Sponsorlari tek cati altinda toplarlar, Izmir Atatürk stadini tepe'den tirnaga yenilensin. O zaman Istanbul'a yeni ve gercek bir rakip cikar.

Izmir'in tek kurtulusu bu. Baksaniza Göztepe'nin haline, Karsiyaka ve de Izmirspor'un. Sadece A takimlar birlessin, amatör takimlari devam etsin.

Bence cok süper bir fikir. SK Izmir, FK Izmir, FC Izmir veya baskasi.

Ne diyorsunuz arkadaslar?

Ayhan
11 yıl önce - Pts 08 May 2006, 03:44

Alıntı:
SK Izmir, FK Izmir, FC Izmir

Çok özenti oluyor. Eğer birleşme olacaksa ismi İzmirspor olsun. Her şehrin takımı var kendi adını taşıyan. İzmir'in de olsun.

Ama ben birleşme olmasın derim. Zaten Karşıyaka ile Göztepe'nin birleşeceğini sanmam. Ayrı takımlarımız olsun. Ayrı başarılar alalım. Tabii şu an ayrıyız da ne oluyor diyeceksiniz haklısınız.    Ama her semtin kendine ait bir takımı olmalı bence. Nasıl ki İstanbul'da varsa. Eğer birleşme düşünülüyorsa Altay ile İzmirspor birleşebilir. Atatürk Stadının tepeden tırnağa yenilenmesi fikrine katılıyorum. Tabii takıma İzmirli yöneticilerin ve de taraftarların sahip çıkması gerek. Kavga etmeden, gürültü çıkarmadan fair play kuralları içerisinde istendikten sonra başarı yakalanabilir. Yeter ki başarma ruhu olsun...

zihni usta
11 yıl önce - Pts 08 May 2006, 03:51

izmirliler birleşmez

neden acaba??

kadirbaba
11 yıl önce - Pts 08 May 2006, 04:03

Bence de Karşıyaka ve Göztepe taraftarları arasında bu nefret oldukça böyle bir takım zor kurulur. Konya'da aynı durum 1920'lerin sonundan 80'lerin başına kadar yaşanmış. İdman Yurdu ve Konyaspor taraftarları birbirlerine düşman gibiymişler. 81 yılına gelindiğinde iki kulüp de bir başarı elde edememiş (1. lige hiç çıkamamışlar) ve kulüp yöneticileri takımları birleştirmeye karar vermişler. Birinin adıyla, öbürünün de renkleri ve amblemiyle yeni bir kulüp kurmuşlar. Ama hem dönemin şartları farklı, artık futbolda fanatizm almış başını gitmiş, hem de Göztepe-Karşıyaka karşıtlığı kadarı Konya'da yaşanmamıştır. Bugünün şartlarına rağmen böyle bir şey İzmir'de de olsa hakîkaten güzel olur. Anadolu kulüplerininin başarısızlıkları aslında hepimizdeki yanlış takım tutma anlayışından kaynaklanıyor. İstanbul kulüplerini tutmaktan vazgeçersek bu konuda gelişme olabilir. Ben iki ay bir gazetenin spor servisinde staj yaptım. Spor dünyasındaki genel politika öylesine üç büyük takıma (aslında bunların arasında da özel olarak birisine) odaklanmış ki, lig mi, üçünün oyuncağı mı belli değil. Onların suçu değil bu, bizlerin suçu aslında.
İzmir neticede çok büyük bir şehir. Kendine ait sermayesi de var. Birleşme olmasa bile, iki hatta üç takımı rahatlıkla finanse edebilir.

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet