Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Urla'ya yeni yatırım


ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ethem
12 yıl önce - Çrş 26 Nis 2006, 15:42
Urla'ya yeni yatırım


SOYAK ÖZTÜRE HOLDİNG'İN FABRİKASININ BULUNDUĞU ARSAYI ALDI
Yeni proje için Urla'yı seçti


Şirket, 200 dönümlük arazi üzerine inşa edeceği konutlar için çalışmalara başladı

NİHAT DELİBAŞI (HABER MERKEZİ)


Soyak Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Emre Çamlıbel, Urla'daki proje için pazar araştırmasına başladıklarını ifade etti.

İzmir Mavişehir'de 2 bin konutluk modern bir şehir yaratmak için çalışmalarını sürdüren Soyak, şimdi de Urla'da hayata geçireceği yeni bir proje için ilk adımı attı.
Soyak, İzmir'in önde gelen kuruluşlarından Öztüre Holding'e ait ilçe girişindeki KİMTAŞ kireç fabrikasının bulunduğu 200 dönümlük araziyi satın aldı.

Pazar araştırması
Araziyi nasıl bir projeyle değerlendirecekleri konusundaki çalışmaların önümüzdeki günlerde netleşeceğini açıklayan, Soyak Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Emre Çamlıbel, "Bizim herhangi bir projeyi geliştirebilmemiz için arsasının yeterli büyüklükte olması gerekiyor. Dolayısıyla 200 dönümlük bir arazi Soyak gibi yılda 3- 5 bin konut inşa eden büyük bir şirket için makul bir büyüklükte" dedi. Öztüre Holding Genel Koordinatörü Nezih Öztüre de satış işlemiyle ilgili, "Biz 2 yıl önce Urla Belediyesi'ne buradaki fabrikayı kapatacağımıza söz vermiştik. Buradan elde edeceğimiz gelirle, 2 yeni kireç fabrikası daha kuracağız" dedi.
1968'de Tanık Ailesi'ne mensup Derviş Tanık tarafından kurulan önce Çimentaş Grubu'na ardından 1991'de Öztüre Grubu'a satılan Urla Kireç Fabrikası'na ait 200 dönüm araziyle ilgili proje, yapılacak pazar araştırması ve fizibilite çalışmalarının ardından netleşecek.
Bundan 4-5 sene önce İstanbul Soyak Olimpiyakent ve Soyak Yenişehir benzeri projeleri ülkenin diğer büyükşehirlerinde de gerçekleştirmek üzere arayış içinde olduklarını belirten Soyak Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Emre Çamlıbel, "İzmir'de yaptığımız araştırmalar olumlu sonuç verince arsa aramaya başladık. Ardından bin 500 konutluk Soyak Mavişehir projesini başlattık. 2'nci etaplarda satışın gelecek hafta başlayacak. Bu projenin yanı sıra yine kendimize ait 2 bin konutluk bir arazimiz var. Sene sonundan itibaren de bu projeyi yetiştirmeyi ve satışa sunmayı planlıyoruz. Daha sonra da henüz aldığımız Urla'daki arazimizde bir proje uygulamak istiyoruz" diye konuştu.

Büyüklük önemli
Urla için herhangi bir proje geliştirmediklerini anlatan Çamlıbel, "Bunu oradaki hedef kitle, ihtiyaç, yapacağımız anketler, arsanın ve projenin fizibilitesi sonucu belirleyeceğiz" dedi. Öztüre Holding Genel Koordinatör Nezih Öztüre ise, "Son bir yıldır müşteri arıyorduk. Soyak çok güzel bir proje ile geldi. Görüşmelerimiz 3 haftada sonuçlandı" dedi.

21 bin 300 konut yaptı
Soyak Holding'e bağlı olarak faaliyet gösteren Soyak İnşaat, yurtiçinde ve yurtdışında 3 milyon metrekare inşaat alanı olan, 21 bin 300 konutu alt yapısı ile birlikte tamamladı. Firmanın taahhütlerinin toplamı ise 1.5 milyar dolar. Firma, İzmir Mavişehir'de 2 bin konutluk modern bir şehir yaratmak için çalışmalarını sürdürüyor. Soyak-Mavişehir'de 2'nci etap satışlar gelecek hafta başlayacak.

Geçtiğimiz yıl geldiler
Soyak İnşaat,İstanbul'dan sonra ilk projesi için İzmir'i seçmişti.
Grup, Mavişehir'deki projesini hayata geçirmek için 200 bin metrekarelik alan üzerine Emlak Gayri Menkul Yatırım Ortaklığı ile gelir paylaşımı sistemine dayanan bir sözleşme imzalamıştı.
Soyak İnşaat ayrıca bu yıl sonunda temel atmayı planladığı Bayraklı Şemikler'de Betontaş'a ait araziyi de 9.1 milyon YTL'ye satın almıştı.

http://www.yeniasir.com.tr/ya2006/04/26/index.php ...lum=gunluk


cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet