Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
Batur

8 yıl önce - Sal 25 Tem 2006, 20:39

Zemin rengi uygulaması minibüs hatlarında kullanılıyor. Örnek olarak batı bölgesindeki minibüsler kaldırılmadan önce hamitlerin sarı, bağlarbaşının beyaz, 1050 konutların açık mordu. Uzaktan okuyamasanız bile renklerden ayır etmek mümkündü.

Şu an için taksi dolmuşların birçoğunun çeşitli yerlerde peronları var, çoğu hat dolmadan hareket etmiyor, şehir merkezinde yol üzerinde yolcu alma ihtimalleri düşük, minibüs gibi her yerde duramıyorlar, sadece kendilerine ayrılan yerlerde indirme-bindirme yapabiliyorlar (trafik tarafından çok sıkı takip ediliyorlar). Bu yüzden bu hatlarda pek tabela sıkıntısı yaşanmıyor.

Bunlar için tek renk uygulaması konusunda, zaten trafikte sıkıntıya yol açtığı söylenen dolmuşların daha da göze batacağını düşünüyorum. Bu şekilde hiç değilse diğer otomobillerin arasında kaynıyorlar.  

Akın Kurtoğlu

8 yıl önce - Sal 25 Tem 2006, 20:53

Alıntı:
Bunlar için tek renk uygulaması konusunda, zaten trafikte sıkıntıya yol açtığı söylenen dolmuşların daha da göze batacağını düşünüyorum. Bu şekilde hiç değilse diğer otomobillerin arasında kaynıyorlar.

Hehehehee... Orası da öyle...   Ama tek renk uygulaması olursa, bu sefer de kafalarına göre rastgele güzergâh belirlemelerinin önüne geçilebilir. Standart renkleriyle bu açıdan göze çarpmaları çok daha kolay olur.

Akın KURTOĞLU

Tolgaryus
8 yıl önce - Pts 31 Tem 2006, 09:25

Heykel-Maksem-Alacahırka-Demirkapı Hattı eklenebilir.
Belkide ilk kurulan hatlardan biridir.Eskiden Ulucaminin yanında bulunan Orhangazi Parkı(umarım parkın ismini yanlış hatırlamıyorumdur)toprak bir alandı ve Alacahırka Dolmuşları buradan kalkardı.Ayrıca bu hattın dolmuşları bu alanda Uludağ a dolmuş yaparlardı.Birde şu anda bu bölgede cadde üzerinde kalkan dolmuşların durağının yerinde benzin istasyonu vardı ki bu benim bir hayli eskidiğimi hatırlattı bana.  Şu anda  bu hattın arabalarının nereden kalktıklarını bilmiyorum.
Birazda nostalji sayfasına yakışır bir mesaj oldu.

atilab
8 yıl önce - Cmt 16 Eyl 2006, 15:21

Sevgili Tolgaryus bunları hatırladığına göre yaşın fazla olmalı.Müsadenle yazına ilave yapıyorum:aynı durakta iki adet benzinlik vardı ve arkası belediye otobüs işletmesinin
garajıydı.Dolmuş durağının adı Heykel-alacahırka hattıydı şimdiki yeri haykelin arkasındadır :

atilab
8 yıl önce - Cmt 16 Eyl 2006, 15:25

HEYKEL-MURADİYE  HATTI UNUTULMUŞ

Cemali_16
8 yıl önce - Pzr 17 Eyl 2006, 00:33

Arkadaşlar bazı hatlar birleştirildi.

Tekel-Sinandede-Ortabağlar-Beyazıt

Akın Kurtoğlu

8 yıl önce - Cum 22 Eyl 2006, 03:45

Bütün dolmuş hatları eksiksiz olarak tamamlandı mı acaba? Bir arkadaş bu başlık altındaki "dolmuş hatları"nı bir mesajla topluca listelerse, derli-toplu düzenleme yapabiliriz üzerlerinde...

Akın KURTOĞLU

Salih Kuş

8 yıl önce - Çrş 01 Ksm 2006, 18:06

askeri hastanenin oraya kadar giden çekirge dolmuşlarında bazı değişiklikler oldu.artık çekirge dolmuşlarının bir kısmı yarından itibaren Doburca'ya kadar gidecek.

Salih Kuş

8 yıl önce - Çrş 01 Ksm 2006, 22:20

Bursa Taksi Dolmuş Hatları İndeksi (güncel)

• Heykel-yeni adliye-Uluyol-S.garaj

• Heykel-Altıparmak-Çarşamba-S.Garaj

• Heykel-Altıparmak-Çekirge-S.S.K.

• Heykel-Altıparmak-Kükürtlü

• Heykel-Altıparmak-Çekirge-Doğumevi

• Heykel-Mollaarap

• Heykel-Askeri Hastane-doburca

• Heykel-Maksem-Alacahırka-Demirkapı

• Heykel-Muradiye

• Heykel-Namazgah

• Heykel-Emirsultan

• Heykel-Teleferik

• Heykel-Zafer

• Heykel-Fatih

• Heykel-Çiftehavuzlar

• Heykel-Başaran

• Heykel-Gülbahçe

• Heykel-Kemerçeşme

• Heykel-Kanalboyu

• Heykel-Etibank

• Heykel-Gençosman-Beşyol

• Tekel-Duaçınarı

• Tekel-Eğitim-Arabayatağı

• Tekel-Eğitim-Eski Fakülte

• Tekel - Sinandede - ortabağlar-Beyazıt

• Tekel-şevket yılmaz devlet hastanesi

• Tekel-arabayatağı

• Zafer Plaza-Davutkadı-Mesken

• Zafer Plaza-Davutkadı-Yediselviler

• Setbaşı-Çekirge SSK

• Hipodrom-Çarşıbaşı

Not: başlıktaki tüm mesajlardan derleme yapılmıştır.

ugurcavac
3 yıl önce - Çrş 19 Ekm 2011, 17:17

(Heykel-Muradiye ve Heykel-Alacahırka Dolmuş Durağı)

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM - Marmara