Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara'da 23 Nisan


ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sedef can
12 yıl önce - Sal 18 Nis 2006, 12:21
Ankara'da 23 Nisan


- ''23 NİSAN'' KUTLAMALARI ŞARKILI-TÜRKÜLÜ
  -23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI DOLAYISIYLA
  22 NİSAN'DA TBMM BAHÇESİNDE SERTAB ERENER, KIRAÇ VE
  SÜMER EZGÜ'NÜN KATILACAĞI KONSER DÜZENLENECEK
 
  Ankara Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 22 Nisan'da Sertab Erener, Kıraç ve Sümer Ezgü'nün katılacağı konser düzenleyecek.
  Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, 23 Nisan
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinliklere
yer verildi. Açıklamada, ''23 Nisan'' kutlama etkinliklerinin TBMM ile
işbirliği yapılarak hazırlandığı belirtildi.
  Bu çerçevede, 22 Nisan'da önce Güvenpark'ta etkinlik düzenlenecek.
TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın konuşma yapacağı bildirilen etkinliğin
ardından protokolde bulunanlar ve yurttaşlar kortej oluşturarak,
TBMM'ye yürüyecek. ''Milli Egemenlik Yürüyüşü'' adı verilen yürüyüş
boyunca havai fişek ve ışık gösterileri yapılacak.
  Kortejdekilerin yürüyüşü TBMM'nin bahçesinde son bulacak. Burada
düzenlenecek konserde Sertab Erener, Kıraç ve Sümer Ezgü, havai fişek, ses ve ışık gösterileri eşliğinde sevilen parçalarını seslendirecekler.


--ÇANKAYA BELEDİYESİ--

   "Çocuklar aydınlık geleceğimizdir" diyen Çankaya Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama hazırlıklarını bitirdi. Kutlama haftası dolayısıyla Çarşamba Konserleri'ni müzik dahisi çocuklara ayıran belediye, bayram programında da baştan sona çocukların gösterilerine yer veriyor.
   "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" kutlamalarına erken başlayan Çankaya Belediyesi, 19 Nisan'da ÇSM'de yapılacak 'Çarşamba Konserleri'nde müzik dahisi çocuklar ile kutlamalara başlayacak. ÇSM'de yapılacak kutlama haftasının ilk çocuk etkinliğinde Mertol Demirelli, Ceren Şatana, Elif Önal, Larisa Aliyeva, Cem Türkay ve Nermina Ganiyeva, Mevlan Mecid, Ceyla Ganiyeva, Cemal Ali, ve Merih Erdem Özden'in sahne alıp, Mozart, Chopin, S.Rachmaninoff ve Çaykovski gibi klasik müziğin devlerinin eserlerini yorumlayacaklar.
   Bayram kutlamaları dolayısıyla Çankaya'daki okullar ve çocuk gruplarıyla farklı bir etkinlik yapmayı amaçlayan belediye, okullardaki tüm yeteneklere şans tanıyan bir program hazırladı. Okulların bando takımları, ront gösterileri, tiyatro toplulukları, müzik grupları, halkoyunları ekiplerinin yer alacağı programda bu yıl ilk kez düzenlenen 'Şiir, Kompozisyon ve Resim Yarışması'nın ödülleri de verilecek. Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda bir araya gelecek olan ilköğretim okulları, okul bandosu eşliğinde düzenlenen Çocuk Korteji ile Çankaya Belediyesi Gösteri Merkezi'ne yürüyecekler. Kortejde, ilköğretim okullarının yanısıra ülkemizi dünyanın çeşitli ülkelerinde temsil eden Hacettepe Çocuk Halk Dansları Topluluğu, belediye tarafından yeni kurulan ve ilk kez kamuoyunun önüne çıkacak olan Çankaya'nın Yıldızları Çocuk Topluluğu Halkoyunları Ekibi, Çankaya Belediyesi Hoy-Tur Halk Dansları Çocuk Ekibi ve Çankaya Çocuk Dergisi Grubu da yer alacak.


cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet