Ana Sayfa 878 bin Türkiye Fotoğrafı

Ankara'da dizi çekimleri
Sayfa: Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sonraki
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz (üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
cihan1
3 yıl önce - Cum 25 Mar 2011, 03:08

Beş dizi hangisi acaba ben 3nü biliyorum.

Behzat Ç-Star Tv
Deniz Yıldızı-Fox
Unut Beni-Fox

Aykutayhan
3 yıl önce - Çrş 20 Nis 2011, 00:09

Ankara'da son olarak bir yeni dizi daha çevriliyor.birde sinema filmi çekildi.

Dizinin adı : yeniden başla
Hamamönü'nde ve oradaki tarihi evlerde çekliyir.."Deniz Yıldızı" tadında bir dizi..Hafta içi hergün TRT1'de Gülben'in programından sonra..

Sinema Filmi : Bizim Büyük Çaresizliğimiz
Film ankara konulu olduğundan filmin ankarada çekilen sahneleri var..mesela benim fragmandan gördüğüm başrol oyuncusu ilker aksum'un(muhteşem yüzyılda caferağa rolunu oynayan,yabancı damatta erdal özyağcıların damadı rolündeki aktör abimiz) ankara metrosunda bir sahnesi var.

filmin web sitesi : http://www.bizimbuyukcaresizligimizfilmi.com/

ilgili sitede resim,fragman,oyuncu tanıtımları v.s. bulunmaktadır..Ayrıca youtubeda ki bir fragmanı:
http://www.youtube.com/watch?v=yiS1YHdKdlE

not : ilker aksumun bahsettiğim metro sahnesi paylaştığım youtube videosunun ilk saniyelerinde var..işte bahsettiğim o sahne(youtube'dan caps yaptığım için pek iyi olamdı..kusura bakmayın):

film şu an vizyonda

Ankaramızda böyle güzel gelişmeleri görmek çok güzel..

onurnazliaka
3 yıl önce - Cmt 28 May 2011, 14:12

Behzat Ç.'nin 34. bölümünde bazı sahneler Eymir Gölü'nde çekildi. Eymir Gölü Bağ Evi'nde gerçekleştirilen çekimlerde Ercüment Çözer rolünü Nejat İşler canlandırdı. Ayrıca bölümün diğer bazı sahneleri de Eymir Gölü'nün etrafını çeviren yolda çekildi ve bu sahnelerde de Behzat Ç. (Erdal Beşikçioğlu) ve Ağır Abi (Zafer Algöz) rol aldı.

(+)

(+)

fatih engin
3 yıl önce - Cmt 28 May 2011, 21:09

Dün gece Behzat Ç. ve ekibinin dizide sıkça ziyaret edip kafaları çektikleri meyhaneye gittik, Behzat'ın oturduğu masanın arkasına diziden bazı sahnelerin fotoğraflarını asmışlar. Biz de rakımızı içtik tabi orada. Merak edenler için isim vermiyorum ama, mekan Esat dörtyolda.

sadikbeker
3 yıl önce - Pts 18 Tem 2011, 14:49

Behzat Ç. yapımcıların gözünü Başkent’e çevirdi

YAYINLANMAYA başladıktan kısa süre sonra fenomen haline gelen “Behzat Ç Bir Ankara Polisiyesi” yapımcıların gözünü Ankara’ya çevirdi.

İstanbul’daki dizi ve film piyasası, Behzat Ç’nin elde ettiği reyting başarısının ardından yavaş Ankara’ya kaymaya başladı. İstanbul’daki yüksek maliyetler dizi film yapımcılarını Ankara’ya yöneltirken, yeni yayın döneminde Ankara’da çekilecek dizi sayısı da artacak.
Konuyu değerlendiren Black Model & Casting Agency İmtiyaz Sahibi Levent Şen, Başkent’te tiyatro ve sinemaya ilginin her zaman var olduğunu, İstanbul’da önemli dizi yapımlarında oynayan kişilerin Ankara’dan geldiğini hatırlattı. Yeni yayın döneminde Ankara’ya önemli dizi projeleri geleceğini anlatan Şen, yapımcıların dizilerde yeni ve farklı yüzler aradığını söyledi. Şen, dizi film piyasasında oyuncu olmak isteyenlerin yanlış yönlendirildiğini yetenek yönetimi konusunda ciddi sorunlar bulunduğunu ifade etti.

kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/ankara/18275883.asp?gid=140

mükemmel bir haber

sadikbeker
2 yıl önce - Sal 23 Ağu 2011, 23:37
Günlük dizi kendi starını yaratıyor

713. bölümü çekilen Unutma Beni ve geçtiğimiz sezonu 439. bölümde kapatan Deniz Yıldızı, Türk televizyonlarında ekrana gelen günlük dizilerden ikisi. Her ikisi de Ankara’da çekilen dizilerde, oyuncular ve teknik ekibin kadrosu 160 kişiyi buluyor. İki dizinin de uygulayıcı yapımcısı Mehmet Erişdi, günlük dizilerin star oyuncuları kabul etmediğini belirtti.

EKRANLARIN sevilen iki dizisi Unutma Beni ve Deniz Yıldızı, uzun süredir Fox TV ekranlarında izleyici ile buluşuyor. Her iki dizinin de uygulayıcı yapımcısı Mehmet Erişdi, çekim sırasında bazı izleyicilerin komşuya gelir gibi sete geldiğini, oyunculara ve teknik ekibe çay-kahve ikram ettiğini söyledi. Erişdi Ankara Hürriyet’e şunları anlattı:
“Biz daha önce Ferhunde Hanımlar’ı çekmiştik. Bin 850 bölüm Türk dizi sektöründe rekor diyebileceğimiz bir rakam. Ekibimiz günlük dizi çekme konusunda oldukça başarılı. Bunu başarabildiğimiz için yeni talepler geliyor. Eylül ayında Ankara’da üçüncü bir dizinin hazırlıklarına başlıyoruz. Ankara’da magazinsel oyuncu yok. Haftalık diziler, star oyuncular üzerinden gidiyor. Ancak günlük diziler star oyuncuları kabul etmiyor. Biz kendi yıldızlarımızı yarattık.
Unutma Beni gündüz kuşağında yayınlanmasına rağmen, oldukça büyük bir izleyici kitlesine sahip. İzleyici oyuncuları aileden biri olarak görüyor. Bazen komşuya gelir gibi sete geliyorlar. Ayrıca, Türkiye’nin farklı şehirlerinden Ankara’ya gelen izleyiciler de, dizinin nerede çekildiğini öğrenip sete geliyor. Hatta bazı izleyiciler sadece oyuncularla tanışabilmek için Ankara’ya geldiğini söylüyor. Biz de tabi ki, ziyarete gelen kimseyi kapıdan çevirmiyoruz.
Deniz Yıldızı Moda Senaryoevi tarafından Filiz Alpgezmen ve Eylem Akın’ın başında olduğu 14 kişilik bir ekip tarafından senaryolaştırılıyor. Unutma Beni’nin hikayesi, Gürcan Gündoğdu’nun başında olduğu 14 kişilik bir senaryo ekibi tarafından yazılıyor. 20 kişilik bir oyuncu kadrosu ve 50’ye yakın teknik çalışanı var. Her iki dizide yaklaşık oyuncu ve teknik ekip 160 kişi çalışıyor.

Düşük maliyet

Ankara’da dizi çekmenin bazı zorlukları da var. Teknik anlamda iyi bir altyapıya sahip değil. Her şeyi kendiniz yapmak zorundasınız. 3500 metrekare platomuz var. Kendimize ait, hastane, pavyon ve hapishane gibi mekanlarımız var. Günlük dizilerin maliyeti düşük. Bu düşük maliyetlerle İstanbul’dan birilerini getirmeniz mümkün değil. Kendi ekibimizi yetiştiriyoruz. Ankara’da çalışmanın avantajı, istikrarlı olması. Bizim şirketimizde ortalama çalışma süresi 5-15 yıl arasında değişiyor. Biz insana yatırım yapıyoruz. Her dizi için iki yada üç ekip yaratıyoruz. Ortak dil yaratma konusunda oldukça başarılıyız.

Ankara oyuncu madeni

Ankara oyunculuk anlamında adeta bir maden. Devlet Tiyatroları’nın en geniş kapsamlı olduğu şehir burası. Ayrıca üç üniversitede konservatuar var. Çok yetenekli oyuncular yetişiyor. İstanbul dizilerinde de oyuncuların yarıdan fazlası Ankaralı.

Diziler yaşayan organizma

Günlük dizilerin düşük tempolu olduğu söylenir. Ama bizim iki dizimizin de temposu çok yüksek. Çok fazla konu işleyip, seyircinin nabzını tutuyoruz. Başarı tesadüf değil. Geçtiğimiz sezonda her iki dizi de, izlenme oranları açısından ilk 10’dan hiç düşmedi. Çoğu bölüm ilk beş arasında yer aldı. İyi senaryo, iyi reji ve samimiyet istikrar sağlıyor. Yeni dönemde de bu istikrar bozulmayacak. Yeni öyküler başlıyor. 700. bölümde yeni öykü yaratmak zor. Yaşayan organizma gibiyiz. Sürekli yenileniyoruz.

kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/ankara/18553381.asp

güzel bir haber ankaramıza yeni bir dizi daha geliyor olması..

erdoğan06tr
2 yıl önce - Çrş 24 Ağu 2011, 02:32

Alıntı:
Çok yetenekli oyuncular yetişiyor. İstanbul dizilerinde de oyuncuların yarıdan fazlası Ankaralı.

İşte bu çok doğru bu cümle. Birçok dizinin başrol oyuncuları Ankara'lı. En başında Türkiye'nin en az yarısının tanıdığı "Bihter" veya "Fatmagül". Yani Beren Saat. Onun Ankara'lı olduğunu öğrenince araştırdım, gerçekten başrol oyuncuları hep Ankara'mızdan.

okan 25
2 yıl önce - Çrş 24 Ağu 2011, 11:21

Sadece Beren Saat değil Lale Devrinde başrol oynayan Serenay Sarıkaya ve Kavak Yellerinde başrol oynayan Pelin Karahanda Ankaralıdır...

Er-Han

2 yıl önce - Çrş 24 Ağu 2011, 11:31

Ayrıca Kenan İmirzalıoğlu'da Ankaralı.
Ama burada konu oyuncuların nereli olduğu değil ki. Ankara'da dizi çekimleri.

onurnazliaka
2 yıl önce - Pzr 25 Eyl 2011, 01:08

Alıntı:
Mor Menekşeler Dizisi İzleyenleri 1950'lere Götürecek

TRT'den yepyeni bir dizi daha… Çekimleri Eskişehir'de gerçekleştirilen "Mor Menekşeler" adlı dizi 1950 yıllarının Ankara'sını konu alıyor. Aynı yaşlarda üç yetim arkadaşın hikayesinin anlatıldığı dizi gelecek hafta izleyiciyle buluşacak.

TRT ekranlarından sımsıcak bir dizi daha yanı giriyor. Yapımcılığını Tarkan Karlıdağ'ın üstlendiği, yeni dönem dizisi “Mor Menekşeler” gelecek hafta izleyiciyle buluşacak.

1950 yıllarının Ankara'sının anlatıldığı dizinin çekimleri Eskişehir'in tarihi Odunpazarı ilçesinde gerçekleştiriliyor.

“Mor Meneşeler”de rol alan oyuncu Güven Kıraç, dizinin konusuyla ilgili şunları söyledi:

“Olay Ankara'da, Hacettepe semtinde geçiyor. Hacettepe Futbol Kulübü’nün kuruluş günlerine denk düşen bir tarih ayrıca. O günkü yaşantılar, siyasal olaylar, mahallenin inkişafı, gelişimi, değişimi bunun insan üzerindeki bıraktığı etkiler, karakterlerin hepsi aslında o günkü gerçek karakterde karşılıkları var hemen hemen.”

Senaryosunu Levent Cantek'in yazdığı, 20'li yaşlardaki üç yetim arkadaşın hikayesinin konu olduğu dizinin yönetmenliğini Serdar Akar yapıyor.

Gerçek olaylardan esinlenerek yazılan dizinin başrollerini Sarp Levendoğlu, Umut Kurt, Sinan Tuzcu, Nilay Deniz, Güven Kıraç, Zafer Algöz, Ömür Arpacı, Ayçin İnci gibi isimler paylaşıyor.

Dizinin kahramanları arasında üç kabadayı bulunuyor. Bunlardan “Kabadayı Akif”i canlandıran Sarp Levendoğlu, can vereceği karakterle ilgili olarak, "Benim oynadığım karakter gerçekte Ankara'da yaşamış kabadayıdan esinlenilmiş bir karakter" dedi.

“Sarı Fikret” karakterini canlandıran Ömür Arpacı ise "Sarı Fikret diye bir karakteri oynuyorum. Üç arkadaş bunlar. Bu en tez canlısı dediği dedik hemen olsun isteyen biraz heyecanlı bir karakter" diye konuştu.

“Hayali Ömer”i canlandıran Umut Kurt, oynacağı karakter konusunda, "Biraz zekasıyla ön plana çıkıyor, sağduyusuyla öne çıkıyor. Diğerlerini frenlemeye çalışıyor" şeklinde konuştu.

Dizi setinde 1950 dönemlerini yansıtmaya çalışan set ekibi de büyük çaba sarf ediyor.

“Mor Menekşeler” dizisi gelecek hafta TRT ekranlarında izleyicileriyle buluşacak.

Kaynak: http://www.trt.net.tr/trtavaz/trt-dizisi-izleyenleri-1950-lere-goturecek--haber-detay,tr,9943.aspx

Mor Menekşeler dizisi her ne kadar Eskişehir'de çekilecek olsa da 1950'lerin Ankara'sını yansıtacak. Bu nedenle ilgili haberi bu başlığa aktarmakta fayda gördüm. Çekimler için uygun bir ortam olan Odunparazı seçilmiş durumda. Diziye adını verense mor menekşeler olarak adlandırılan Hacettepe Spor Kulübü.

Bu arada Mor Menekşeler'i de Behzat Ç.'nin yapımcı şirketi Adam Film çekiyor. Adam Film'in Ankara film sektörüne doğrudan ve dolaylı katkıları sürüyor.

Hazır mesaj atmışken bir haber daha vermek isterim: Behzat Ç.'yse Kasım ayında yeni sezon bölümleriyle ekranda olacak. Behzat Ç. - Seni Kalbime Gömdüm filminin 28 Ekim'de vizyona gireceği göz önüne alınırsa dizinin filmle ilişkisi kurulmak istendiği ve bu nedenle yeni sezonun geç başlayacağı anlaşılıyor.

Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet