Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Berat Öz
13 yıl önce - Cmt 23 Ekm 2004, 16:31
Artvin - HES Barajları, Çoruh Nehri

Yusufeli,Deriner,Muratlı,Borçka HES ve Barajlarına inşaat çalışmaları devam ediyor.Ak Parti Hükümeti 2005 bütçesinden yatırıma ayırdığı kaynaktan en fazla bu barajlara aktaracak.

(+)

(+)

siyasiyabend
12 yıl önce - Sal 06 Arl 2005, 22:26
...

Türkiye'de Temel Etütlerini Elektrik İşleri Etüt İdaresi EİE tarafındanmerkezi Ankara Eskişehir yolu üzerinde olan idare tarafından yapılmıştır.Yaklaşık olarak 75'li senelerde Deriner Barajının yapılması onayı gelmiştir.Ama devletin ödeneklerinin olmamasından dolayı bu zamana kadar uzamıştır.Deriner barajının faaliyete geçmesiyle birlikte yaklaşık olarak ölçümlerimizle Yusufeli'ye 10 km uzaklıkta ki Su Kavuşumunun 1 km altına kadar suların yükseleceği hesaladık.Elbetteki büyük bir proje ve bu projeyi orada yürüten öel bir firma olan ERG inşaattır.Bu barajımızın en büyük özelliğide 250 metre yerin dibine kurulan santralidir.Bunun amacıda depremdeki zararı en aza indirmektir.Bilindiği gibi çok tehlikeli bir yapısı olan bir bölge için bu önlemleri almak şart gibi geliyor bana.Sevgiler.

erdoğan0708
11 yıl önce - Sal 11 Nis 2006, 21:08
artvin barajları

Ben uzaklarda olan bir Artvin'li olarak bu barajları ve özellikle çoruh'un kenarlarında yaşayan insanların durumunu merak ediyorum. Ayrıca yöreyi bir cazibe merkezi haline getirip getirmeyeceği konusundaki fikirleri öğrenmek istiyorum.
saygılarımla,

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler