Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
burakbecan
14 yıl önce - Prş 16 Mar 2006, 16:27

bu konuda mustafa abicim e katılıyorum.tek başlarına dayak yemekten başka çareleri yok!ki bu kendini bilmez insanlarda kesin tasıdıkları çakı,bıçak vs.gibi kesici aletlerde vardır!bu konuda aşırı derece caydırıcı bir önlem alınması gerekiyor ama bu önlem ne olabilir?bu konuda pek fazla fikir bulamıyoruz!güvenliği aslına bakarsanız ancak polis sağlayabilir,ama ido vapurda polis görevlendirirmi orası meçhul tabiki!ki bu yüzsüz kişiler bırakın arka balkonu,size anlattığım gibi geçen sene çınarcık vapurunda lumbar ağızını bile mesken tutmuşlardı ve ayrıca vapurda görevli olan kişiler(çımacı vs..) aynen sırıtarak onları izliyordu.çok zor bie sorun bu ama bir an önce halledilmesi gereken konuların en başında geliyor bence!

Kutlu Singil

14 yıl önce - Prş 16 Mar 2006, 19:14

yazdiklarinizi okurken benimde aklima ilk polis geldi...

bence, her seferden sonra, eger o seferde, taskinlik, kendini bilmezlik, kamu huzurunu bozmaya yonelik hareketler varsa, bunlar suvari tarafindan varis noktasindaki polis merkezine bilidirilmeli, ve varis aninda, bunlar polis tarafindan alinmali....

bunu tavizsiz bir bicimde uygularsaniz, insanlar vapurlarin, hanimefendiler ve beyefendilerin kullandiklari bir ulasim araci oldugunu, ve yuzer bir
pavyon olmadigini idrak edeceklerdir...

yılmazz

14 yıl önce - Cum 17 Mar 2006, 23:01

ido her türlü güvenlik konusunda taviz vermemeye çalışıyor ve aynı zamanda da liman tüzüğünü uygulamaya çalışıyor denetçiler her an her gemiden çıkabilir 3-4 geminin bu konuda ceza yediğini duydum inşallah zamanla her şey düzelecektir tek temenimiz bu

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Pts 10 Nis 2006, 05:41

Alıntı:
ido her türlü güvenlik konusunda taviz vermemeye çalışıyor ve aynı zamanda da liman tüzüğünü uygulamaya çalışıyor

Bakalım, bu Yazdöneminde Yalova vapurlarının bilhassa akşam 18:30 seferleri daha huzurlu geçecek mi?

Akın KURTOĞLU

sabahattin kayış

13 yıl önce - Pts 10 Nis 2006, 06:10

Alıntı:
Fotoğraf yasağı olması için maalesef bunun bir yerde yazması bizde pek gerekmiyor. Bursa da Bursaray'ın fotoğraflarını çekerken de aynı olaya rastlamıştım. İlk soruları gazeteci olup olmamamdı. Eğer bu yasağı resmileştirirlerse, bu saçmalığı tartışmak zorunda kalacaklar. Bu da istenmiyor tabii. Fotoğraftan hepsi korkuyorlar. Nedenini bilmesem de, olumsuz birşeyin çekilip yayımlanmasından korktuklarını zannediyorum. Halbuki bütün bu resimler onların tanıtımını yapıyor aslında. Nedense bunu hiç düşünmüyorlar.

Arkadaşlar el çabukluğu marifet, yasak olduğuna dair bir levha yoksa izin istemeyeceksin hemen çekeceksin, isterseniz deneyin izin isteyince alacağınız cevap şu "Olmaz hemşerim yassah!" mutlaka amirleri böyle söylemiştir

Ama izin istemez kendinizden emin olursanız, sizi ya gazeteci ya da turist sanıyorlar..

ilhan kermen
13 yıl önce - Pts 10 Nis 2006, 08:39

Yıllar evvel Bostancı ve Beykozda stajda bulunmuştum fakat bu günki halini bilemiyorum.Sensei oyle yazıyorsa oyledir.
benim yazacağım konu biraz farklı fakat yine gemilerle ilgili.biraz uzun olacak fakat anlatması uzun bir konu.
24 senedir gemi fotoğrafı çekerim fakat gecen seneye kadar bunun "sakıncalı" olduğunu bilmiyordum daha doğrusu yasak olmadığı halde başımın derde girebileceğini diyerek düzelteyim.Deniz hayatımda pek çok yerde,limanlarda gemi fotoğrafı çektim ..örneğin eski sovyetlerde,Çinde,israilde gibi
fakat iki ülkede şüpheli görüldüm biri kendi ülkem Türkiyede ikinciside yunanistanda.

Geçen sene Rumelihisarı önünde halka açık yaya yolu üzerinden elimde son derece basit bir kamera ile geçen gemileri çekiyordum..
Bilen bilir orası pek çok insanın ve içi, elinde kamerlarla turist dolu motorlarının geçtiği, fotoğraf çektiği bir yerdir.
Dikkatimi çekti denizde bir sahil güvenlik motoru dolaşıyor. icerisinden bana bakıyorlar..döndü dolaştı gitti geldi benimle ilgili olduklarını hissettim fakat hangi nedenden olduklarını düşünemiyorum..Giyimin düzgün sayılır,yaşını almış biri olarak teroristede benzemiyorum..ajan olsa herhalde armut gibi ortalık yerde foto cekmez.Eski bir deniz subayının kardeşi olarakta bu  motorları , savas gemilerini veya bu tip gemileri cekmem..her ihtimale karşı çekmediğimi belli etmek içinde onlar gectiginde kamerayı başka yöne ceviriyordum.
10-15 dakika sonra yanıma polis geldi."sahil güvenlikten haber verdiler gemi fotoğrafı çekiyormussunuz bizimle merkeze gelirmisiniz" dediler..bindik araca gittik..cektiğim fotolara baktılar.Aileden denizci oldugumu ,6 yaşımda gemiye çıktığımı.Denizcilikle ilgili bir okulu bitirdiğimi,10 sene gemilerde çalıştığımı,15 yasımdan beri gemi fotoğrafı çektiğimi
anlattım..Sonuçta bir zabıt hazırlayıp ve imzalatıp bıraktılar..nezarethanede kalmadım.Polislerde gerçekten çok iyi davrandılar.

Sahil güvenlik komutanlığına bilgi edinme yasasından yararlanarak sordum
Gelen cevapta Türkiye cumhuriyeti karasuları içerisinde ticari gemilerin fotoğrafını çekmenin suç veya yasak olamayacağı..Rumelihisarı önü sahil yaya yolu uzerindende fotoğraf çekmenin aynı şekilde yasak olmadığı yazılıydı..

Tabiki askeri alanların fotoğrafını çekmek yasaktır.uyarı levhasıda asılıdır..aynı şekilde hassas yerler vardır buralarında fotoğrafını çekmek yasaktır veya sakıncalıdır
örneğin köprüleri
veya çeşitli binaları
veya liman içine kafanıza göre girip fotoğraf çekemezsiniz

ben bu konuda başka herhangi bir yorum yazmıyorum.

Diyorumki bırakın gemi icerisinden fotoğraf cekmeyi,siz dışardan bile fotoğraf çekerken dikkatli olun.

ilhan

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM