Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
ozlemh
11 yıl önce - Cmt 08 Nis 2006, 19:01
İzmir Üniversiteleri Senatolarından Kamuoyuna Duyuru

İzmir'deki üniversitelerin duyurusunu sizlerle paylaşmak istedim:

Alıntı:
İZMİR ÜNİVERSİTELERİ SENATOLARINDAN KAMUOYUNA DUYURU

Anayasamızın II. Maddesinde ‘Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir”  tanımı yapılmıştır.

Son dönemde gerek dünya konjonktüründeki barışı tehdit eden gelişmeler, gerekse ülkemizde iç barışa yönelik saldırılara rağmen Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu Türkiye Cumhuriyeti, tüm kurumları ile dimdik ayaktadır.

Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne yönelik iç ve dış provokasyonlara karşı hukuk ve demokrasi ilkeleri doğrultusunda gerekli tüm önlemlerin alınması için başta Türkiye Büyük Millet Meclisi ve hükümet olmak üzere tüm anayasal kurumları göreve davet ediyoruz.

Bu dönemde Türk Gençliğine ve Üniversitelere düşen görev; gelişmeleri serinkanlılıkla değerlendirerek, aklın önderliğinde, ve ‘Yurtta Barış, Dünyada Barış’ ilkesi doğrultusunda Türkiye Cumhuriyetini daima korumak ve ileriye taşımaktır.

Bu kararlılık sürdükçe, yaşanan tüm sıkıntılar, Ülkenin tüm unsurlarının birlik ve bütünlük içinde dayanışması ve sağduyulu yaklaşımı ile sonlandırılacaktır.

Ege Üniversitesi - Dokuz Eylül Üniversitesi - İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü - İzmir Ekonomi Üniversitesi - Yaşar Üniversitesi Senatoları

kunter

11 yıl önce - Pzr 09 Nis 2006, 01:32

Bir sonraki çağrılarını dört gözle bekliyor olacağım.

İlk daveti kendilerine yapıp halka birinci elden konuları anlatmamaya başlayabilirlerdi. Psikolojik harp nedir, ulusal devlet nedir, eğitim öğretim neleri kapsar, yakın tarihteki savaşlarımız sebep ve sonuçları, ve bunların dışarıda hala nasıl bilindiği, öğretildiği vb.

Arkadaşımız bu yazıyı buraya yazmamış olsa ben burada es kaza bu bildirgeyi okumamış, beşi birleşmiş te sesleri ulaşmamış durumu olacaktı.

erhanthunder
11 yıl önce - Pzr 09 Nis 2006, 23:44

ben bu bildirgeyi okudum.
ama internetde yayınlandığında başlıkta sandım ki bizimkiler bir proje yada bayağı ilginç birşey için bir araya geldiler.(kesinlikle kötü bir şey yaptılar demiyorum)ama okuyunca zaten izmirin hep söylediği bir konuyu üniversite platformuna taşıdıklarını gördüm.
Bence daha çok bir araya gelip.Eğitim kalitesini,öğrenci sorunlarını, üniversiteler arası işbirliğini,daha fazla ortak kültürel etkinliği,sportif aktiviteleri,birbirlerine olmayan bölümlerinde akademisyen ve teknik desteği,şehir içindeki öğrencilerin şehir dışındaki ünilere (başarılı öğrencilerimiz,başarısız öğrencilerimiz farketmez) gitmelerini nasıl önleyebileceklerini,teknoparklar,üretim tesisleri ve üni bitince öğrencilerinin iş bulma imkanlarını,çoğu öğrencinin (eminim şuan bu siteye üye bir sürü arkadaş var) okulu bitince diğer şehirlerde sürgün hayatı yaşamalrını nasıl engelleyeceklerini tartışmak yeni fikirler çıkarmak için bir araya daha çok gelsinler.
Saygılar...

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet