Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana yeni haberler
« önceki   123 ... 757677 ... 302303304   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 76
yuceladana
6 yıl önce - Sal 05 Tem 2011, 17:06

Bence Merkez Parkı tamamen iptal edip otopark yapmalı, Atatürk Parkı da aynı şekilde
otopark yapalım, Seyhan Nehrinin üstüne beton döküp yol yapalım. Otomobilleri de
yatak odasına çıkartacak bir asansör sistemi kurmalı !

Tüm parklar feda olsun otomobillere, tüm hayatımızı otomobillere göre kuralım.
Zaten kuruyoruz da anladığım kadarıyla.


erolcoş
6 yıl önce - Çrş 06 Tem 2011, 13:34
Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, ilçesinde herkesin spor yapması için müthiş bir tesisi en geç 3 ay sonra hizmete açmayı planlıyor.

“Yurt Mahallesi çok amaçlı modern spor kompleksi” Eylül ayında Çukurovalıların hizmetine giriyor. Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan’ın herkesin spor yapma ihtiyaçlarına karşılık vermesi için yürüttüğü bu önemli proje en geç 3 ay içinde hizmete girecek. Hayal parkı civarında yer alan bu spor kompleksinde suni çim olmak üzere 2 tenis kortu olacak. Etrafında ise halkın rahatlıkla kullanabileceği yürüyüş parkuru, çok amaçlı basketbol sahaları, fitness aletleri ve dinlenme yerleri inşa edilecek. Görevlilerin gece gündüz çalışması ve mesai harcaması bu projenin daha erken bitme olasılığını yükseltecek. Kısa sürede Çukurova Belediyesini spor cenneti hale getirme başarısı gösteren Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan’ın bu hamlesi mahalle halkı tarafından da memnuniyetle karşılandı. Arıkan’ın bu hamlesi bununla da sınırlı kalmayacak. Çukurova ilçesinde nizami ölçülerde bir stadı olmayan ve bu sebepten dolayı Çukurova’da yer alan takımların maçlarını diğer ilçelerde bulunan statlarda maçlarını oynaması nedeniyle Esentepe’ye bir stadın yapılacak. Önümüzdeki günlerde bu konu hakkında açıklama yapılması beklenirken bu mutlu haber dahi sporseverleri heyecanlandırmaya yetti.

http://adanafutbol.com/tr/s_detay.asp?id=712


erolcoş
6 yıl önce - Prş 07 Tem 2011, 14:40
Mango Gıda'dan Adana'da İşleme Tesisi Yatırımı


Mango Gıda'dan Adana'da İşleme Tesisi Yatırımı

İyi Tarım'ın öncüsü Mango Gıda yeni yatırımlarla büyümesini sürdürüyor.

Migros, Metro, Carrefour, Mopaş, A-101, Real, Çağrı, Hatipoğlu, Hakmar, Kiler, Şaypa gibi pek çok alışveriş zincirinin en büyük gıda tedarikçisi olan Mango Gıda, Adana Organize Sanayi Bölgesinde İşleme ve Paketleme Tesisi yatırımı gerçekleştiriyor.

Türkiye'de 80'e yakın yaş meyve-sebzede pazarın en önemli tedarikçisi olan Mango Gıda aldığı Yatırım Teşvik Belgesi kapsamında Adana Organize Sanayi Bölgesi'nde Narenciye İşleme ve Paketleme Tesisi yatırımı başlattı. Genel Kurulda alınan kararla tesis yatırımının yabancı kaynak finansmanının finansal kiralama yoluyla yapılması kararlaştırıldı. Adana yatırım finansmanında inşaat giderlerinin temini için Deniz Finansal Kiralama ile sözleşme imzalandı. Sözleşme gayrimenkul alımı ve bina inşaat işlerini kapsıyor. Sözleşme konusu işlerin fatura bedeli 4 Milyon TL , faiz dahil toplam tutarı 5 Milyon 352 bin 519 TL olarak açıklandı.

Söz konusu tesisde kullanılacak narenciye paketleme makinalarının da Vakıf Leasing aracılığıyla satın alınması için anlaşma sağlandı. Makina satın almalarıyla ilgili 1 Milyon 972 bin Amerikan Doları tutarındaki sözleşme Vakıf Leasingle imzalandı. 2011 Eylül ayında tamamlanması beklenen ve yıllık 50 bin ton kapasiteli olması planlanan tesis ileri teknolojiyle donatılacak.

Narenciye İhracatı Mango Gıda'ya Ödül Getirdi

Türkiye'de İyi Tarım'ın öncüsü Mango Gıda 2010 yılında gerçekleştirdiği 4 bin 325 ton narenciye ihracatıyla İstanbul'da Yaş Meyve Sebze dalında ihracat birincisi oldu. Mango Gıda İhracat Müdürü Alim Kurtcebe Başarılı İhracatçı Ödülünü Tim Başkanı Mehmet Büyükekşi ve İstanbul Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Latif Ünal'dan aldı.

Mango Gıda 2010 yılında gerçekleştirdiği 2 bin 250 ton Mandalin, 250 ton Greyfurt, 600 ton Limon ve 1225 ton Portakal ihracatıyla İstanbul birincisi olarak İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB) tarafından Yaş Meyve Sebze dalında ödüle layık görüldü.


2010 yılında Yüzde 117 büyüdü

2000 yılında kurulan Mango Gıda, özellikle 2001 krizinden sonra, her yıl Yüzde 38 oranında büyüdü. Şirket 2010 yılında halka arz edildikten sonra ise 2010 yılında yüzde 117 büyüyerek 4 Milyon 503 bin 641 TL konsolide kar ve 66.677.272 TL konsolide ciroya ulaştı.

2011 İlk Çeyrekte 2 Milyon TL Kar

Mango Gıda, 2011 yılı ilk üç aylık dönemde 2.0 milyon TL konsolide kar açıkladı.

2011 İhracat Hedefi 20-30 Milyon TL Arasında

Türkiye'de iyi tarımın öncüsü ve Migros, Metro, Carrefour, Mopaş, A-101, Real, Çağrı, Hatipoğlu, Hakmar, Kiler, Şaypa gibi pek çok alışveriş zincirinin en büyük gıda tedarikçisi olan Mango Gıda, 2011 yılında 20 ile 30 Milyon TL arasında ihracat gerçekleştirmeyi hedefliyor. Mango Gıda, Doğu Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerine ihracat yapıyor. Moldovya, Polonya, Romanya, Rusya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Ukrayna gibi Doğu Avrupa ülkelerinin de en önemli tedarikçilerinden biri durumunda.

Ukrayna'ya 20 Milyon TL'lik İhracat

Mango Gıda son olarak lojistik firması Aktiv ile 20 Milyon dolarlık meyve-sebze ihracatı yapmak üzere sözleşme imzaladı. Bölgeden daha yüksek talepler gelmesine rağmen şirket dengeli büyüme ve belli bir ihracat stratejisi çerçevesinde hareket ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz ay açılan Londra ofisiyle İngiltere bir diğer ihracat destinasyonu haline geldi. Danimarka AB içindeki bir diğer ülke oldu. Böylece Mango Gıda Doğu Avrupa'nın yanı sıra Batı Avrupa'ya da açılmış oldu. Şirket ayrıca Malta ve Irak gibi farklı bölgelere de ürün satışı gerçekleştiriyor.

Türkiye'nin Büyüyen Gıda Tedarikçisi

2005 yılından sonra kendi ürün işleme deposu lojistik ağını kurup daha da büyüyen Mango Gıda, şu anda Migros,Metro,MopaşA,101, Real,Çağrı,Hatipoğlu, Hakmar, Kiler, Şaypa, diğer yerel marketler, müşteriler, restoran ve yemek sitelerine 80'ye yakın yaş sebze ve meyve çeşidi sunuyor. Mango Gıda, ürünlerini 1 milyon m2'nin üzerindeki sözleşmeli ve kendi ekim alanlarında üretip, kendi tesislerinde işleyerek paketliyor. Dağıtımını da yine kendi dağıtım filosuyla gerçekleştiriyor.

Mango Gıda faaliyetlerini, İstanbul / Samandıra'daki merkezinden idare ediyor. Merkezde modern, entegre tesisler de yer alıyor. Mango Gıda, Beypazarı, Bursa, Karacabey, Adapazarı, Antalya, Samsun, İzmir ve Trakya'da kendine ait ve sözleşmeli tarım alanlarında, üretim gerçekleştiriyor. Günümüzün pek çok firmanın benimsemeye başladığı "İyi Tarım Uygulamaları"(İTU) 'nın öncülerinden olan Mango Gıda, İTU sertifikasının yanı sıra, uluslararası gıda tüzüğüyle ilgili diğer sertifikalara da sahiptir.

http://www.sondakika.com/haber-mango-gida-dan-ada ...i-2848153/erolcoş
6 yıl önce - Cum 08 Tem 2011, 13:16

ASKİ EKİPLERİ 5 AY İÇERİSİNDE İÇME SUYU ŞEBEKESİNİ YÜZBAŞI KÖYÜ’NE ULAŞTIRACAK...

KARATAŞ HALKI KASIM AYINDA ÇATALAN SUYUNA KAVUŞACAK...


Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, ASKİ ekiplerinin, Çatalan İçme Suyu şebekesini 5 ay içerisinde Karataş’ın içme suyu pompalarının bulunduğu Yüzbaşı Köyü’ne kadar döşeyeceğini söyledi.ASKİ Genel Müdürü Abdulkadir Küreksiz ve Genel Müdür Yardımcısı Şuayip Sarıkaya’dan çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Vekili Aldırmaz, Çatalan İçme Suyu’nu, köy statüsünde iken mahalle olan bölgelerin yanısıra, pergel yasası ile belirlenen mücavir alana kadar götürdüklerini bildirdi.

ASKİ ekiplerinin yoğun çalışması sonucu Çatalan İçme Suyu’nun Havutlu ve Doğankent’e ulaştığını hatırlatan Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “Solaklı, Yunusoğlu ve Yüzbaşı’ya Çatalan İçme Suyu verilmesi çalışmaları devam ediyor. Şu anda Yüzbaşı’ya çok yaklaşıldı. Programa göre; Karataş İlçesi’nin su pompalarının bulunduğu Yüzbaşı Köyü’ne kadar olan mesafedeki çalışmalar Kasım ayında tamamlanacak. Böylece Karataş halkı Kasım ayından sonra Çatalan İçme Suyu’na kavuşacak” şeklinde konuştu.ASKİ Genel Müdürü Abdulkadir Küreksiz, kurum olarak altyapı çalışmalarına çok önem verdiklerini ifade ederek, “Bu yıl 50 milyon liralık yatırım öngörüyoruz. Çatalan İçme Suyu’nu köylere ulaştırırken, şehir içindeki içme suyu şebekesini de yeniliyoruz. Ayrıca, yağmur suyu ile kanalizasyon (pis su) kanallarını ayırma çalışmarımız da devam ediyor” dedi.

http://www.adana.bel.tr/aldirmazdan-mujde13-sayfa.html


Karataş layık olduğu yerde değil malesef umarım daha çok hizmet alır ve Akdeniz'in belkide en güzel sahilleri dünyaya tanıtılır . Tarihi kalıntılar ortaya çıkmayı bekliyor , deniz muhteşem ama hala burası görülmemekte inat ediliyor ...


tekayak

6 yıl önce - Cum 08 Tem 2011, 22:42

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Devlet Su İşleri'nin (DSİ), sulama kanallarının iki yanını yüksek demirlerle çevirip, üzerini dikenli tellerle kaplamasının çirkinliğe neden olduğunu söyleyerek, "Kent içinde kentli gibi davranmak lazım. DSİ'yi görsel kirliliğin önlenmesi adına daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Ayrıca bu demirlerden çocuklar rahatlıkla geçiyor. Bu demirler boşuna yapılıyor" dedi.


Koza ve Levent Mahalleleri'nden geçen DSİ sulama kanalında yapılan çalışmaları inceleyen Başkan Vekili Aldırmaz, çirkinliğe neden olan bu uygulama nedeniyle Devlet Su İşleri'ni daha duyarlı olmaya davet etti.
"Kent içinde, kentli gibi davranmak lazım" diyen Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:
"Burada DSİ'nin bir uygulaması var. Kent içinden geçen sulama kanallarının etrafında belediye olarak rekreasyon uygulamaları yapıyoruz, çiçekler ekiyoruz, çevresini güzelleştiriyoruz. Camilerin duvarları bile artık kalkıyor, ama DSİ burada dökülen betonla birlikte 2.5-3 metre yüksekliğinde, ayrıca üzerine dikenli tel çekerek, boğulmaları önlemek amacıyla sur gibi korkuluklar yapıyor. Ama ben iddia ediyorum; demir aralıklarından her çocuk geçer. Bu demirlerin altından da, üstünden de geçer. Bu nedenle demirler hiçbir işe yaramaz. Sadece kenti çirkinleştirirler. DSİ, bu demirler için eski parayla toplam 3 trilyon lira harcıyormuş. Harcanan bu 3 trilyon liraya yüzme havuzları yapılsa, daha iyi olur."


http://www.internetadana.com/adana/bu-demirlere-b ...1650h.html


tekayak

6 yıl önce - Cum 08 Tem 2011, 22:45
Adana Devlet Tiyatrosu Yeni Sezonu 30 Ekim'de Açıyor


“13. Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali”nin sona ermesiyle birlikte 2010 – 2011 Tiyatro Sezonunu tamamlayan Adana Devlet Tiyatrosu ailesi 2011–2012 Tiyatro Sezonunda birbirinden iddialı yapımlarla tiyatro severlerle buluşmayı hedefliyor.

Bundan 30 sene önce başlayan serüvenimiz tüm hızıyla her geçen yıl çıtasını biraz daha yükselterek sürüyor… 29 yıldan beri bizi yalnız bırakmayan, heyecanımızı paylaşan ve 30. yılımızda da bizimle birlikte ağlayacak, bizimle birlikte kahkahalara boğulacak olan Adanalı Tiyatro Severlere çok teşekkür ediyoruz.

Bu şehrin Devlet Tiyatrosu var…

30 Ekim'de buluşmak üzere...tekayak

6 yıl önce - Cum 08 Tem 2011, 22:48

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine 10 Temmuz 2011 Pazar gününden itibaren, musluklardan yine buz gibi su akacağını müjdeli.


Adana'nın bunaltıcı sıcaklarından vatandaşların kavrulduğuna dikkat çeken Başkan Vekili Aldırmaz, her yıl olduğu gibi, bu yıl da soğuk su uygulaması yapılacağını bildirdi. Vatandaşlardan gelen yoğun talep doğrultusunda 10 Temmuz 2011 Pazar gününden itibaren yine çeşmelerden soğuk su akacağını kaydeden Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, konuyla ilgili şunları söyledi;


"Bilindiği gibi suyumuz Çatalan Gölü havzasından karşılanmaktadır. Karlı Toros dağlarından süzülerek gelen su, Çatalan Baraj Gölü'nde toplanmakta. Arıtma tesislerinde arıtılan su, 22 derece olarak şebekeye verilmekte.
Vatandaşlarımızın talebi ve hava sıcaklığının artacağı gözönünde bulundurularak, 10 Temmuz 2011 Pazar gününden itibaren çeşmelerimizden 9-10 derece aralığında su akmaya başlayacak. Kısacası Pazar gününden itibaren artık vatandaşlarımız buzdolaplarından su içmeyecek".


http://www.internetadana.com/adana/musluklardan-b ...1605h.html


karababa
6 yıl önce - Pzr 10 Tem 2011, 19:11
MUSATAFA KEMAL PAŞA BULVARININ DEVAMI AÇILIYOR


Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nın devamının açılabilmesi için Mithatpaşa ve Denizli Mahallesi’nde tren hattı güzergahında kamulaştırılan binaların yıkımının helalleşerek gerçekleştiğini söyledi.

Beraberinde Büyükşehir Belediye Meclisi’nin CHP’li üyesi Necmi Özcanlı olduğu halde Mithatpaşa Mahallesi’ndeki yıkımlardan sonra açılacak yeni bulvarda da incelemelerde bulunan Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “Çalışmalar tamamlandıktan sonra Adana trafiği rahat bir nefes alacak” dedi.

Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nın devamını sağlayacak olan Mithatpaşa Mahallesi’ndeki evlerin yıkılmasından sonra bulvarın, Kuzey’den gelen Türkmenbaşı Bulvarı ile Sakarya Mahallesi’nde buluşacağını kaydeden Aldırmaz, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu;

“Şu anda MKP Bulvarı’nın devam edeceği Mithatpaşa Mahallesi’ndeyiz. Bulvarın devamı Türkmenbaşı Bulvarı ile buluşarak otogarın arkasından D-400 karayolu ile kucaklaşacak. Şimdi burada 2 katlı binayı yıkıyoruz. Diğerlerinin kamulaştırmaları devam ediyor. Kamulaştırmaları tamamlanan binalar boşaltıldıktan sonra onları da yıkacağız. Yıkımlarımız görüldüğü üzere olaylı değil, el sıkışmalı yapılıyor”.

MERKEZ PARK’TAN CUMHURİYET CADDESİ’NE ALTGEÇİT...

Merkez Park’ta yapılan altgeçidin Fuzuli Caddesi’ni geçerek Cumhuriyet Caddesi ile buluşacağını ifade eden Başkan Vekili Aldırmaz, “Çifteminareli Cami, Acıbadem Hastanesi’ni takiple Milli Mensucat Fabrikası’ndan Marsa yanına ulaşacak. Burada asfalt kaplama yapımı süren bulvar daha sonra Sakarya Mahallesi’nde Türkmenbaşı Bulvarı ile kesişecek. Bulvar yine bir yandan Trafik Kavşağı’na çıkarken, diğer yandan otogarın arkasından D-400 karayolu ile buluşacak. Kısacası Fuzuli Caddesi’nde seyreden araç sürücüsü Merkez Park’ın kenarına yapılan altgeçidi kullanarak, yeni açılan bulvarları takiben otogarın arkasından D-400 karayoluna rahatlıkla çıkabilecek” şeklinde konuştu.

http://www.adanahaber.com/haberdetay.asp?haberid=17751


tekayak

6 yıl önce - Pts 11 Tem 2011, 19:53

Türkiye'de ilk defa Adana'da hayata geçirilecek olan; 'Modern Akıllı Semt Pazarı Projesi' ile artık internet üzerinden de pazar alışverişi yapılabilecek.

Üstü kapalı olarak dizayn edilecek olan pazarın dört bir yanına kameralar yerleştirileceği belirtilirken, oluşturulan çocuk oyun alanlarıyla da aileler alışveriş yaparken, çocukları da gönüllerince eğlenebilecek. Pazarda su buharı sistemiyle de vatandaşın yazın serinlemesi, kışın da ısınması sağlanacak.


Projeyle ilgili olarak İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Çukurova Pazarcılar Odası Yöneticisi Mehmet Karaca, Adana'nın artık hak ettiği noktaya gelmesi, bu nedenle de kabuğu kırması ve değişimi başlatması gerektiğini vurguladı. Bu noktada da kentte farklı noktalarda kurulan semt pazarlarının, modern ve çağdaş bir yapıya kavuşturulması gerektiğini savunan Karaca, bugün Adana genelinde farklı noktalarda kurulan yaklaşık 40 semt pazarı olduğunu ancak bu alanlardaki tablonun 'çağdışı bir görüntü' ortaya
koyduğunu anlattı. Karaca, "Artık bu görüntülerden kurtulmak, pazarlarımızı yeniden planlayıp modern ve çağdaş yapılar olarak öne çıkartmak zorundayız. İşte tam da bu noktada dernek olarak, üzerimize düşeni yerine getirebilmenin ve Türkiye'ye örnek olabilmenin çabası içindeyiz" dedi.

"AİLELER ALIŞVERİŞ YAPACAK ÇOCUKLARI GÖNÜLLERİNCE EĞLENECEK"
'Modern Akıllı Semt Pazarı Projesi' ile birlikte semt pazarlarının vatandaşın her türlü ihtiyacını giderecek araç ve gereçlerin yanı sıra her türlü hizmetin sunulabilecek bir model olarak öne çıktığını anlatan Karaca, pazar alışverişine çıkan kimi ailelerin, pazar yerine çocuklarını da getirmek zorunda kaldıklarını, bu nedenle de rahat bir alışveriş yapamadıklarına dikkat çekti. Karaca, "Biz bu sorunu oluşturacağımız çocuk oyun alanlarıyla çözeceğiz. Alışverişe çıkan ailelerine, çocuklarını söz konusu alanlarda alanında uzman bakıcılara çocuklarını teslim edecekler. Yani anne ve babalar alışveriş yaparken, çocukları da burada gönüllerince eğlenme fırsatı bulacak" dedi. Pazar yerlerinde halk sağlığına yönelik hayata geçirilecek çalışmalar hakkında da bilgi veren Karaca, yeşillik ürünü ve balık tezgahları için de seramikten yapılı tezgahlar oluşturulacağını açıkladı.

"SU BUHARIYLA VATANDAŞ YAZIN SERİNLENECEK, KIŞIN DA ISINACAK"
Mehmet Karaca, "Kanunda belirtilen pazar yerlerinde halkın sağlığına yönelik yapılacak olan seramikten yapılı çift bölümlü tezgahlarla birlikte; maydanoz, havuç ve turp gibi ürünlerle birlikte balıkların hijyenik bir ortamda piyasa sunumu sağlanacak. Söz konusu tezgahlar kirli suyu barındırmayacağı gibi temiz su şebekesi ile suyla işlem gören ürünlerin ayrı bir bölümde ve hijyenik olarak satışı gerçekleştirilebilecek. Ayrıca balıkların korunacağı yine seramikten ve sürekli akan temiz suyla hijyenik koşullara uygun satışlar yapılacak" dedi.
Pazarın içerisinde ellerinde kilolarca ağırlığındaki poşetleri taşımak zorunda kalan vatandaşlar için, tıpkı marketlerde 'sepet sistemi' gibi bir istemi hayata geçireceklerini belirten Karaca, bunun yanında pazar dışına evlerine gitmek isteyen vatandaşlara da görevli personel tarafından 'eve hizmet' sağlanacağını söyledi. Üstü kapatılacak semt pazarında bulunan kolonlara yerleştirilecek olan hortumlarla belirli aralıklarla verilecek su buharıyla vatandaşın yazın serinlemesi, kışın da ısınması
sağlanacağını kaydeden Karaca, bunun da tarlalardaki 'damlama yöntemi'ne benzer bir sistem olduğuna dikkat çekti.

"PAZARDA İNTERNET ÜZERİNDEN ONLİNE SATIŞ YAPILABİLECEK"
Oluşturulacak olan sabit semt pazarının dört bir yanının güvenlik kameralarıyla donatılacağını kaydeden Karaca, "Bununla birlikte evden çıkamayan vatandaşlarımız, internet üzerinden pazar alışverişini yapabilecek. Bilgisayarının başına geçip, online satış işlemleriyle birlikte dilediği ürünü istediği miktarda satın alabilecek ve aldığı ürünler de yine görevli arkadaşlarımız tarafından adresine teslim edilecek. Bu da insanlara büyük avantaj sağlayacağı gibi gençlerimize yeni bir istihdam alanı da
oluşturmuş olacağız" ifadesini kullandı. Semt pazarlarında görev yapacak olan personelin, üç ayrı şekilde düzenlenecek kıyafetlerle satış yapacağını belirten Karaca, buradaki amacınsa vatandaşla esnafın birbirinden ayırt edilmesi, vatandaşın alışveriş yaptığı esnafı tanıması, kendisini rahatsız eden bir durum olduğundaysa kimlik kartındaki veya tezgah numarasından yola çıkarak ilgili birimlere şikayette bulunabileceğini anlattı.

"TÜRKİYE'DE BİR İLKE İMZA ATIP 'TÜRK STANDARDI'NI OLUŞTURACAĞIZ"
Vatandaşın, aldığı ürünün kilo ve gramından emin olabilmesi için pazara yerleştirilecek hassas 2 adet teraziyle gönül rahatlığıyla aldığı ürünü market sistemindeki gibi tartabileceği dile getiren Karaca, pazarın açılış ve kapanışının yanı sıra ürünlerde yapılacak indirimlerin duyurulabilmesi için 'anons sistemi' kurulacağını vurguladı. Pazarın dört köşesine çöp konteyneri yerleştirileceğini, böylelikle de esnafın tezgahın altında biriken çöpünü buraya dökeceğini vurgulayan Karaca, Pazar kalktıktan sonra pazarın görevlileri tazyikli suyla pazar yerini yıkayacağını, belediye ekiplerininse sadece gelip çöp konteynerlerini boşaltacağına işaret etti. Tüm yapılacakların maliyetininse, ilgili belediyeyle yapılacak anlaşmayla birlikte yarısının dernek, diğer geri kalanının da esnaf tarafından karşılanacağı bilgisini de veren Karaca, "Düzenlenecek sözleşmeyle maddeler haline getirilerek bu yapılacakların denetimi belediye tarafından yapılacak, uygulayıcıysa derneğimiz olacak. Bu proje, aynı zamanda da Türkiye'de bir ilk. Projeyi hayata geçirerek, pazar yerleriyle ilgili olarak 'Türk standardı'nı hayata geçirmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

http://www.internetadana.com/adana/bu-pazar-turki ...1964h.html


murat-tekin

6 yıl önce - Cum 15 Tem 2011, 10:19

ADANA-Büyükşehir Belediyesi (Eski Halkevi) önündeki yol ve kaldırım çalışmaları..


(+)
sayfa 76
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET