Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 95
dr richard kimbl
6 yıl önce - Çrş 29 Hzr 2011, 00:04

Alıntı:
yeni yasama yılında, büyükşehir yasası meclise gelecek ve tüm ilçeler büyükşehire bağlanacak. Bu yönde kapsamlı bir çalışma var. Dİğer 15 büyükşehir ve 11 yeni büyükşehirde de böyle olacak.


Kağıt üzerinde bunu yapmak kolay... Küçük yüzölçümlü iller için de (İstanbul) kolay. Ama bir ilin tamamının büyükşehir içine alınması anlamsız, hele büyük illerin. (Konyayı düşünün...kent haritasının ortasında koca bir bozkır olacak) Bu devletin altyapı yatırımlarını belediyelerin üzerine yıkmasından başka bir şey değil. İl sınırlarının tamamında belediye otobüsü, içme suyu, sosyal kültürel tesisler, yol, köprü, kanalizasyon, itfaiye, cenaze hizmetlerinin büyükşehir tarafından uygulanması demek. Eğer bütün İzmir ilini, "kent" kapsamında düşünüyorsak, bu başlık altında neden Alsancak, Karşıyaka, Bornova, Narlıdere vs. tartışıyoruz ve belediye yetersiz diyoruz? Bayındır, Aliağa, Torbalı, gelecekte de Tire ve Ödemiş'i konuşmamız da gerekli. Forumdaki pek çok kişi körfez köprüsüne ve gökdelenlere kilitlenip belediyeyi eleştiriyor. Acaba Foça, Aliağa, Torbalı, Seçukdaki adam neler diyor, memnun mu? belediye otobüsü geliyor mu, köylerin yolları yapıldı mı, spor tesisleri ne alemde, suları temiz akıyor mu,çöpler toplanıyor mu?
Belediyeye sallayıp duranlar hizmetlerin perifer ilçelere kaymasından memnun olacaklar mı?


Ayhan
6 yıl önce - Çrş 29 Hzr 2011, 00:07

Alıntı:
Eğer bütün İzmir ilini, "kent" kapsamında düşünüyorsak, bu başlık altında neden Alsancak, Karşıyaka, Bornova, Narlıdere vs. tartışıyoruz ve belediye yetersiz diyoruz? Bayındır, Aliağa, Torbalı, gelecekte de Tire ve Ödemiş'i konuşmamız da gerekli. Forumdaki pek çok kişi körfez köprüsüne ve gökdelenlere kilitlenip belediyeyi eleştiriyor. Acaba Foça, Aliağa, Torbalı, Seçukdaki adam neler diyor, memnun mu? belediye otobüsü geliyor mu, köylerin yolları yapıldı mı, spor tesisleri ne alemde, suları temiz akıyor mu,çöpler toplanıyor mu?
Belediyeye sallayıp duranlar hizmetlerin perifer ilçelere kaymasından memnun olacaklar mı?


Çok yerinde bir düşünce. Adam sırf bitmeyen metro için veya Yeşildere'deki görünümler için belediyeyi yerden yere vuruyor ya da gökdelene sıkışıp kalıyor. Ama ben Foça'ya metro ve aktarmalı otobüsle gidebiliyorum, aynı şekilde Tobalı'ya da Menderes'e de. Uzak yerleşimlerde arıtma tesisleri kuruldu, çok amaçlı salonlar açıldı, sosyal projeler uygulandı ama bunları gören yok.


Egemen soycan

6 yıl önce - Çrş 29 Hzr 2011, 00:56

Mustafa Kemal sahil bulvarında neler oluyor.?

daha önceleri yeşil alan,yürüme ve bisiklet yolu olarak ayrılan yerler, çevrilip apartmanların arazisine dahil ediliyor.
zaten önleri araç park yer olan bu apartmanların bir kaç araç park etmek yada bedavaya park etmek için çok evvelden kamulaştırması yapılmış olması gereken bu yerleri arazilerine tekrar dahil etmelerii çok üzücü.

üstelik,bu işe girişenler,oralarda boy vermiş olan palmiyeleri de kesiyorlar.

ama bakıyoruz,ne oralarda oturanlardan,ne belediyeden nede İzmir medyasında "tık" yok.

5-10 metre kare yer kazanacağım diye,insanlara ve çevreye zarar vermek doğru mu?.kınıyorum.

alttaki resimde yolun nasıl bölündüğü net şekilde görülüyor.(+)


alttak resim,vali konağının hemen yanı..eskiden bol ağaçlı bir yerken şimdi kel kalmış.(+)


Çeviren çevirene...kapatan kapatana...(+)
(+)


Eskiden ağaçların gölgesinde yürüyen insanlar artık asfaltta yumurta gibi pişerek yürümek zorundalar...malesef..35 gökhann
6 yıl önce - Cum 01 Tem 2011, 13:49

Alıntı:
Uzak yerleşimlerde arıtma tesisleri kuruldu, çok amaçlı salonlar açıldı, sosyal projeler uygulandı ama bunları gören yok.
arıtma tesisi daha olmayan tatil beldeleri var, arıtma tesisi kurdu diye bide hizmetmi yapıyo dicez

kaç sene oldu hala gümüldür gibi binlerce yazlıkçının olduğu yerde arıtma tesisi yok, sanırım foçadada yokmuş(olabilirde onu tam bilmiyorum) millet digital almak zorunda kanal çeksin diye, neden ? belediye torba dağıtmaktan verici kuramadığı için


BurakÇınar
6 yıl önce - Cum 01 Tem 2011, 13:57

foça şehir şebekesine bağlandı arıtmada kuruluyor..senede 3 ay insanın yaşadığı yıllardır büyükşehire bağlı bile olmayan merkezden 50 km uzakta köy statüsündeki yerler buraları..büyükşehire bağlandığı anda ilk çalışmaları bunlar oldu..

35 gökhann
6 yıl önce - Cum 01 Tem 2011, 14:02

Alıntı:
foça şehir şebekesine bağlandı arıtmada kuruluyor..senede 3 ay insanın yaşadığı yıllardır büyükşehire bağlı bile olmayan merkezden 50 km uzakta köy statüsündeki yerler buraları..büyükşehire bağlandığı anda ilk çalışmaları bunlar oldu..


3 aysa 3 ay, foseptik işleriylemi izmirde turizm canlanıcak

12 ay yaşayan insanlarda var yazlıklarda bare verici koysalardı herhalde onuda kendi aralarında tartışmaktan koyamadılarBurakÇınar
6 yıl önce - Cum 01 Tem 2011, 14:06

yapılıyo işte hemşerim neyin derdindesin büyükşehir sınırlarına dahil olunmasıyla kuruluyor foseptiğide antiseptiğide kanalizasyonuda şebekeside diş macunuda tartar önleyici losyonuda el kremide...

35 gökhann
6 yıl önce - Cum 01 Tem 2011, 14:08

Alıntı:
yapılıyo işte hemşerim neyin derdindesin büyükşehir sınırlarına dahil olunmasıyla kuruluyor foseptiğide antiseptiğide kanalizasyonuda şebekeside diş macunuda tartar önleyici losyonuda el kremide...
bu sorun tek benim değil binlerce insanın derdi bu foseptikler, ayrıca belediyenin fedaisimisin?

batuhan
6 yıl önce - Cum 01 Tem 2011, 17:10

35 gökhan sana bişi söyliyim. Büyükşehir belediyesi kendi himayesi altında olan yerlere hizmeti götürüyor. Oralarda bağlanınca yapılıyor işte. Sana bişi söyliyim. Anadolu caddesinin sorumluluğu karayollarına aitti ve büyükşehire devretti. Devir alır almaz yenilendi. Bundan önceki hali mezbelelikti. Herkes niye yenilemiyor diyordu. Kendi sorumluluğunda olmayan yeri nasıl yenileyebilirdi. Bu örnekti oralar sorumluluğuna girince işler yapılıyor işte. Niye hala muhalefet ediyorsun ne kadar memnuniyetsizsiniz anlamadım.

Çınar Yaşar
6 yıl önce - Cum 01 Tem 2011, 19:26

Alıntı:
millet digital almak zorunda kanal çeksin diye, neden ? belediye torba dağıtmaktan verici kuramadığı için


Bildiğim kadarı ile bir süredir belediyelerin verici kurmasına izin verilmiyor.sayfa 95
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet