Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
yılmaz büktel

6 yıl önce - Sal 25 Oca 2011, 02:17
Bitlis - Nostaljik Belediye otobüsleri

Bitlis İli Nostaljik Belediye otobüsleri

Bitlis'te bu başlığı dolduracak denli belediye otobüsü olmayacağını düşündüğüm için başlığı İl bazında açtım. Yani sadece il merkezi değil ilçelerin de artık nostalji olmuş otobüslerinin resimlerini bu başlık altında toplayabiliriz.

İlk resmin tarihini bile kestirebilmek güç ancak otobüsün yan cephesindeki BBO kısaltması Bitlis Belediye otobüsleri anlamında olmalı. KahramanMaraş başlığındaki otobüse benziyorsa da tamamen aynı diyemem.

(+)

İkinci resimler biraz daha yeni tarihli. Bu iki resmi daha önceden Bitlis başlığına yüklemiştim şimdi mesaj metni ile birlikte buraya taşıyorum.

Alıntı:
Bitlis'in Belediye otobüsleri:
Habere göre Kar altında kalan otobüsler artık çalışamamayacak konumda belediye binasının arkasındaki park alanında karlar altında yatıyor. Resimler İHA'nın.
Resimlerden anlaşılan ortadaki iki otobüs 0302 mersedes ve iki baştaki otobüsler ise Balta Burun tabir edilen BMCler.

Bitlisten 30 yıl öncesi bir kaç kezdim ama gözüme hiç belediye otobüsü ilişmemişti. Tatvan'da man445ler olduğunu biliyorum zaten önceki sayfayalarda resminide yüklemiştim. Bitlis hakkında hiç bilgim yok. paylaşan olursa sevinirim, hatta resimli kaynak varsa ayrı bir başlık bile açabiliriz.

yılmaz büktel

6 yıl önce - Sal 25 Oca 2011, 16:25

BİTLİS - TATVAN

Tatvan sayfası olmadığından bu tatvan kartpostalını buraya yüklüyorum. 70li-80li yıllardan bir kart ve Tatvan'ın man 445 belediye otobüsleri. gölün karşı kıyısındaki van da aynı model araçlar ayni dönemlerde çalışıyordu.

(+)

yılmaz büktel

6 yıl önce - Pts 27 Hzr 2011, 15:21

BİTLİS - TATVAN

Tatvan'dan sanırım biraz daha yakın tarihli bir resim. Çok net olmadığı için tuğralı yükleyemiyorum. Man 445 yerine karede artık 0302 mersedes belediye otobüsü görülüyor.

Kentin neresi olduğunu bilmeme imkan yok çünkü Tatvan'ı en son 25 sene öncesi gördüm ve o da geceydi, Polisevinde kalmış ve gecede yüzmek için göle girmiştik arkadaşlarımla.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler