Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul İETT'den Haberler
« önceki   123 ... 151617 ... 150151152   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 16
simon

16 yıl önce - Pzr 26 Mar 2006, 02:04
98-125 - 99-227

Dün Karaköy'de ufak bir kaza sonrasına tanık oldum. Kazanın nasıl gerçekleştiği konusunda bir bilgiye sahip değilim. İki Mercedes O 345 marka İ.E.T.T. otobüsleri ufak bir kaza atlatmışlar. Önce 99-227 kapı numaralı otobüsün bir yerde durduğunu gördüm. Arka tarafında cam kırıkları vardı. Önce 99-227'ye baktım yalnız camları sapasağlam duruyordu. Sonra bir daha etraflıca bakınca az ileride yani galata köprüsünün girişinde, bir otobüsün daha durduğunu gördüm. Ona doğru gittiğinde 98-125 kapı numaralı otobüs olduğunu gördüm. O otobüsü incelediğimde orta kapısının camlarının kırılmış olduğunu gördüm. Demek ki daha geride bu kaza meydana gelmiş yalnız trafiğin sıkışmaması için hasarlı Mercedes ileriye alınmıştı. Bu da benim görüşüm.

(+)

tolginho

16 yıl önce - Pzr 26 Mar 2006, 05:38

AKIN bey benim İETT'ye yegane tavsiyem, sürekli WOWTURKEY'e girip buradaki fikirleri değendirecek bir eleman atamaları olur.

TOLGA KAPROL

Akın Kurtoğlu

16 yıl önce - Pzr 26 Mar 2006, 05:41

Alıntı:
AKIN bey benim İETT'ye yegane tavsiyem, sürekli WOWTURKEY'e girip buradaki fikirleri değendirecek bir eleman atamaları olur.

Diğer Ulaşım kuruluşlarının çoğundan birer eleman sitemize kayıtlı ve periyodik olarak bizlerle fikir alış-verişinde bulunuyorlar... Dilerim, İETT de bu tarz bir çalışmayı bizlerle birlikte gerçekleştirir...  

Akın KURTOĞLU

Murat Erol 2
16 yıl önce - Pzr 26 Mar 2006, 12:34

Simonun gönderdiği resmi görünce ; Aksaray'da  meydana gelen kaza, aslında pek kaza değil. Ataturk  bulvarından inerken Topkapı yönüne valide cami  köşesinden dönerken , malum araçların sıkıştırması sonucu ,kaldırım kenarına sürten aracın kapısı ( camları ) aynı durumda.

Simonun  fotosu ile tıpkıçekimi

ulaş

16 yıl önce - Prş 30 Mar 2006, 23:24

İETT HABERLERİ  

Yeni Akbil Dolum Gişeleri
Bugün Kadıköy'de Eminönü-Karaköy vapur iskelesinin önündeki bu yeni akbil dolum yerleri  dikkatimi çekti.Galiba İETT yeni otobüsleri ile birlikte hizmet birimlerini de yeniliyor.

Mustafa Noyan

16 yıl önce - Pzr 02 Nis 2006, 15:13

İETT Sorunlar başlığında Onur Orhon Bey çok önemli iki haber vermiş:
İskontolu akbil uygulaması hiçbir açıklama yapılmadan kaldırılmış; İETT şoförlerinin cezalı akbil uygulaması ile ücret almaları tekrar başlatılıyormuş.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=223523#223523

Alıntı:
Zam iskontolu uygulamanın kaldırılması ile yapılıyor. Daha önceleri 20 YTL akbil dolduran bir kişi 115 YKR ile 60 YTL akbil dolduran bir kişi 99 YKR ile seyahat ederken şimdi eskiye dönülerek 125 YKR ile sabit seyahat gerçekleşmeye başladı. Ayrıca İETT şoförlerinin de yeniden ücret alması yolu açılıyor

Murat Erol 2
16 yıl önce - Pzr 02 Nis 2006, 19:02

Dün , cumartesi günü kaçınız otobüs yakıldığını duydunuz? Bu tip haberlere sansür uygulanıyor.

Saat 17.00 sıralarında da, Vatan caddesinden Topkapı yönüne, sayabildiğim kadar (9 adet çevik kuvvet otobüsü, 1 adet askeri panzer, 2 adet de (1 olabilir) polis panzeri gidiyordu.

Bugün acaba hangi otobüsü yaktılar?

ümit 806

16 yıl önce - Pzr 02 Nis 2006, 19:56

Alıntı:
Dün , cumartesi günü kaçınız otobüs yakıldığını duydunuz? Bu tip haberlere sansür uygulanıyor

Ben özel sansür uygulandığını sanmıyorum, dün geceye ait haberler daha şimdi yayınlanıyor, star haber'e göre dün 5-6 otobüs birden yakılmış tam sayıyı öğrenirsem tekrar yazarım.

ümit 806

16 yıl önce - Pzr 02 Nis 2006, 21:05

Haberlerde gördüklerim;

1- 54K tabelalı mercedes 345, içindeki yolcularla birlikte ateşe verilmiş, yolcular tahliye edilmiş.

2- EM2 tabelalı Mercedes 345, içindeki yolcularla ateşe verilmeye çalışılmış. Şöför ilk an durmuş, sonra otobüs dış cepheden yanar vaziyette iken otobüsü Şişli İtfaiyesi'ne kadar götürüp orada söndürtmüş. Kokteyl atılma olayı saniye saniye görüntülenmiş, Otobüs şöförü ilk şaşkınlığı atıp giderken bölücüler arkasından molotof kokteyli atmaya devamediyorlardı. Bir tanesi otobüsün tavanına düşüp aşağı yuvarlanıp öyle kırıldı.

3- Bağcılar'da Man SG-220 otobüs kullanılamaz hâle gelmiş.

Mustafa Noyan

16 yıl önce - Pzr 02 Nis 2006, 22:09

Alıntı:
EM2 tabelalı Mercedes 345, içindeki yolcularla ateşe verilmeye çalışılmış. Şöför ilk an durmuş, sonra otobüs dış cepheden yanar vaziyette iken otobüsü Şişli İtfaiyesi'ne kadar götürüp orada söndürtmüş.

Bu otobüsle ilgili haberi izledim, haberde de görüldüğü gibi teröristlerin aracı terketme davetine uymayıp, kullandığı otobüsün tamamen kullanılamaz hale gelmesine engel olan   kahraman şoförün, terör olaylarına karşı olan ancak aman bana bulaşmasın mantığıyla bu tür olaylarla karşılaşılınca geri çekilen bütün diğer insanlarımıza örnek olacak şekilde sadece İETT tarafından değil, mülki ve idari mümkün olan en yüksek makam tarafından ödüllendirilmesi gerektiğine inanıyorum.

sayfa 16
« önceki   123 ... 151617 ... 150151152   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM