Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
serkancirak
11 yıl önce - Cum 31 Mar 2006, 13:18
Başkent'te etkinlik zamanı


Başkent'te etkinlik zamanı  

Başkent Ankara'da kültür-sanat etkinliklerinin fazlalığı dikkat çekiyor. Sanat-severler bunları kaçırmasın!  


23. Uluslararası Ankara Müzik Festivali, 4 Nisan'da Kahire Senfoni Orkestrası'nın konseriyle başlıyor.

Sevda-Cenap And Vakfı'nca düzenlenen ve 29 Nisan'a kadar sürecek
festival kapsamında çok sayıda sanatçı ve topluluk Ankaralı müzikseverlerle buluşacak.
Bilkent Senfoni Orkestrası, ünlü piyanist Gülsin Onay'a eşlik edecek.
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın 6 ve 7 Nisan'da vereceği konserlere, Arif Sağ ve Ercan Irmak konuk solist olarak katılacak. Ankara Devlet Tiyatrosu (ADT), bu hafta değişik sahnelerinde 8 oyunla, ADOB ise 5 eserle izleyiciyi selamlayacak. Başkentte hafta boyunca yapılacak sanat etkinliklerinden bazıları
şöyle:

TİYATRO

BÜYÜK TİYATRO: İspanyol yazar Alejandro Casona'nın yazdığı ''Ağaçlar Ayakta Ölür'', 7 Nisan'dan itibaren görülebilir. Müşerref Hekimoğlu tarafından Türkçe'ye çevrilen oyunun yönetmeni Tayfun Orhon. Eserin, dekor tasarımı Sertel Çetiner, giysi tasarımı Fatma Görgü, ışık tasarımı ise Osman Uzgören tarafından hazırlandı. İnsanı insan yapan duyguları ele alan, oyun içinde oyun olgusuyla kurgulanan oyunda, gerçek dünya ile inanmak istedikleri dünya arasında kalan kahramanların traji-komik öyküsü anlatılıyor.
Oyunda, Ferahnur Günuğur, Tayfun Erarslan, İlhan Kantarcı, Ayla Alevok, Umut Karadağ, Aysel Kara, Çağdaş Serter, Gülfem Alta, Deniz Aygün, Gülay Gür, Ekin Bulut, Özgür Baş, Tülay Sarıcı, Serkan Ekşioğlu ve Müjde Hayat rol alıyor.

KÜÇÜK TİYATRO: ''Oyunlarla Yaşayanlar'' adlı eser, yarından itibaren hafta boyunca sahnelenecek.

Oğuz Atay'ın ''Ne olacak bu memleketin hali?'' sözleriyle masa başında ''memleketi kurtarma'' kaygısı güdenleri eleştiren yapıtının yönetmenliğini Cahit Öztüfekçi üstlendi. Sanatçının ilk rejisi olan iki perdelik eserin dekor tasarımı Güven Öktem'e, giysi tasarımı Sevgi Türkay'a, ışık düzeni Şükrü Kırımoğlu'na ait. Cem Emüler, Mesude Yılmaz, Cahit Çağıran, Adnan Erbaş, Orkide Çivicioğlu, Gönül Döğüşçü, Haydar Gültepe, Kerem Corogil ve Dilek Can'ın rol aldığı yapıtın müziklerini Cahit Öztüfekçi derledi.

AKÜN SAHNESİ: Nisan ayının ilk haftasında Dinçer Sümer'in yazdığı
ve rejisörlüğünü üstlendiği ''Sandalım Kıyıya Bağlı'' adlı eser sahnelenecek.

Dekor tasarımını Sertel Çetiner, giysi tasarımını Berna Cömert, ışık tasarımını Mehmet Yaşayan, müziklerini Can Atilla, dans düzenini ise Ercan Arslan Kazbek ve Sinem Çekerek'in yaptığı oyunda, Mehmet Gürkan, Şahin Ergüney, Yavuz Köken, Emre Erçil, Ebru Uysal, Kader İlhan, Muzaffer Güvenç ve Füsun Akay rol alıyor. Oyun, dostluğun, kardeşliğin, barışın ve aşkın destansı bir coşkuyla yaşandığı bir Ege kentinin, ansızın nasıl bir cehenneme dönüştüğünü anlatıyor.

ALTINDAĞ TİYATROSU: Neil Simon'un yazdığı, Sungun Babacan'ın dilimize çevirdiği ve Mehmet Gökçer'in rejisörlüğünü yaptığı Bursa Devlet Tiyatrosu yapımı ''Büyük Aşıkların Sonuncusu'', 1 ve 2 Nisan'da Ankaralı sanatseverler ile buluşacak.Dekor ve kostüm tasarımı Hüseyin İngin'e, ışık tasarımı Ali Karaman'a ait oyunda, İbrahim Şahin, Meltem E. Yücesal, Ceyhan Gölçek ve Betül F. Gökçer rol alıyor.

MUHSİN ERTUĞRUL SAHNESİ: ''Masal Bahçesi'' isimli çocuk oyunu,
yarın görülebilir.

İRFAN ŞAHİNBAŞ ATÖLYE SAHNESİ: Sophokles'in ''Antigone'' adlı
eseri, yarın sahnelenecek. Ayşe Emel Mesci'nin yönettiği eserin dekor tasarımı Murat Gülmez'in, kostümleri Hale Eren'in, ışık düzeni Zeynel Işık'ın
imzasını taşıyor. Eserde, Zeynep Yasa Çimenser, Hakan Güney, Mine Medya Haktanır, Mustafa Şekercioğlu, Edip Tümerkan, Buğra Koçtepe, Teoman Gülen, Fatih Pestil, Erdinç Gülener, Tolga Çiftçi, Tuncay Aynur, Hatice Altan Gençler, Eylül Aktürk, Görke Arslan, Kadir Özdal, Cem ve Can Gençler rol alıyor.

ODA TİYATROSU: ''Uçurtmanın Kuyruğu'' adlı oyun yarın perde açacak.

MAHİR CANOVA SAHNESİ: Çocuk oyunu ''Gölgenin Canı'', 2 Nisan'da
küçük seyirciyle beraber olacak.

-ANKARA MÜZİK FESTİVALİ-

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı'nca bu yıl 23'üncüsü düzenlenecek Uluslararası Ankara Müzik Festivali, 4 Nisan'da Kahire Senfoni Orkestrası'nın vereceği konserle başlayacak. Festival kapsamında 5Nisan'da İdil Biret Şef Christoph Müller yönetiminde sanatseverlerin karşısında olacak. Pelin Halkacı-Ruşen Güneş keman-viyola ikilisi 6 Nisan'da, Kiev Balesi ise ''Don Kişot'' adlı eserle 7 ve 8 Nisan'da Ankaralılarla buluşacak.

-OPERA-BALE-

OPERA SAHNESİ: Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin yeni eseri ''Fransa'da Şiir ve Aşk'', yarın seyirciyle buluşacak. Sahnelerde hiç oynanmamış ya da çok az yer almış Fransız operalarının sevilen bölümlerinden oluşturulan yapıt, ünlü Fransız şairler Baudelaire ve Lamartine'in şiirleriyle süslendi. ''Fransa'da Şiir ve Aşk'' isimli yapıtta, Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin 34 solisti sahne alacak. Mozart'ın ''Saraydan Kız Kaçırma'' operası, 3 Nisan'da sahnelenecek. Ankara Devlet Opera ve Balesi 6 Nisan'da ise ''İlkbahar Tangosu'' için perde açacak.

OPERET SAHNESİ: 2 Nisan'da ''Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler''
sahnelenecek. Aynı sahnede 4 Nisan'da ise Sinan Dizman Viyolonsel resitali gerçekleştirilecek.

-KONSER-

BİLKENT SENFONİ ORKESTRASI: Bilkent Senfoni Orkestrası, 3 Nisan'da ünlü piyano sanatçısı Gülsin Onay'a eşlik edecek. Orkestrayı Şef Emil Tabakov'un yöneteceği konserde, M. Cetiz'in ''İzlenimler'', E. Grie'in''La Minör Piyano Konçertosu Op.16'' ile M. Mussorgski-M. Ravel'in ''Bir Sergiden Tablolar'' eserleri seslendirilecek.

CSO: Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın (CSO), 6 ve 7 Nisan'da vereceği konserlere Arif Sağ ve Ercan Irmak konuk solist olarak katılacak.
Orkestrayı Şef Naci Özgüç'ün yöneteceği konserlerde, İlyas Mirzayev'in ''Ney Konçertosu'', Arif Sağ'ın ''Bağlama Konçertosu'' ile Selman Ada'nın ''1.Senfoni''si yorumlanacak.

Sharon Stone'u dünyaca üne kavuşturan ''Temel İçgüdü'' filminin ikincisi, bu hafta sinema salonlarındaki yerini aldı. Sharon Stone, Michael Douglas'la başrolünü paylaştığı ilk filmin ardından 14 yıl sonra, yine Catherine Tramell rolüyle seyirci karşısına çıkıyor.
Dünyanın en ünlü çapkını ''Casanova'', bu kez farklı bir yorumla ve romantik-komedi türünde sinemaseverlerle buluşuyor. Senaryosu, devrim yaratan ''Matrix'' üçlemesinin ardındaki yaratıcı yazar-yönetmenler Andy ve Larry Wachowski tarafından kaleme alınan ''V For Vendetta'', haftanın yeni filmleri arasında yerini aldı.

Richard Gere ve Juliete Binoche'un başrolünü paylaştıkları ''Umut Mevsimi'' ise dram türünden hoşlanan sinemaseverler için bu haftanın alternatifi olara vizyona girdi. Başkentte hafta boyunca seyirciyle buluşacak filmler şöyle:

ARMADA: Oyak ile 7 ve 10'uncu salonlarda, Sharon Stone'u dünyaca üne kavuşturan ''Temel İçgüdü'' filminin ikincisi gösterime girdi. Sharon Stone'un, Michael Douglas'la başrolünü paylaştığı ilkfilmin ardından 14 yıl sonra, yine Catherine Tramell rolüyle seyirci çıktığı filmin konusu şöyle:

''Tanınmış psikiyatr Dr. Michael Glass (David Morrisey) mesleğinin en iyilerindendir. Dr. Glass'ın, başarılı çalışmaları çevresinde oldukça saygıdeğer bulunmakta, akademik yazıları kendisine övgü ve takdir kazandırmaktadır. Dedektif Roy Washburn (David Thewlis), ünlü bir spor yıldızının ölümüyle bağlantısı olan güzel ve büyüleyici bir kadını değerlendirmesini istediğinde, tüm dünyası altüst olur. Sorgulanan kadın, dehşet verici kurgusal cinayetleri, gerçek hayatta meydana gelen, kitapları en fazla satan Amerikalı cinayet
romanı yazarı Catherine Tramell'dir. Glass, Catherine'in hem zekasından hem de fiziğinden etkilenir. Hızla Catherine'nin yalan ağının ve baştan çıkarıcılığının içine çekilen Glass'ın mesleki sınırlar yok olurken, temel içgüdüleri açığa çıkar.

Etrafındaki insanlar teker teker öldüren Glass, her ikisinin de hayatlarını değiştirecek bir seçimle karşı karşıya kalacak, şaşırtıcı ve heyecanlı bir noktaya yönelecektir.'' Sabah Salonu'nda Richard Gere ve Juliete Binoche'un başrolünü paylaştıkları ''Umut Mevsimi'' izlenebilir. Myla Goldberg'in aynı isimli romanından Scott McGehee ve David Siegel'in beyazperdeye aktardıkları filmde olaylar şöyle gelişiyor: ''Görünüşte ideal bir aile olan Naumann'ların fertleri aslında kendine ayrı yollar seçmiş ve diğerlerinden kopuk olarak yaşamını sürdürmektedir. Onların bu kopuk ilişkilerini yerle bir edecek kişi ise evin küçük kızı Eliza'dır.

Her şey 11 yaşındaki Eliza'nın ulusal kelime kodlama yarışmasında birincilik kazanmasıyla başlar. Aile bireylerinin sırları açığa çıkar, baba Saul ve anne Miriam evliliklerini gözden geçirme noktasına gelirler. Ama kelimelerin gücüne inanan Eliza, bu parçalanmayı durdurabilecek tek kişi olduğunu fark eder...'' Salon 4'de dünyanın en ünlü çapkını ''Casanova'', bu kez farklı
bir yorumla ve romantik-komedi türünde sinemaseverlerle buluşuyor. Lasse Hallström'un yönettiği ve Casanova rolünün Heath Ledger ile
beyazperdeye yansıdığı filmin konusu şöyle: ''Giacomo Casanova yaşadığı aşk oyunlarıyla aşıklara ilham kaynağı olmayı başarmış efsanevi maceraperesttir. Francesca Bruni ise kendisine hem katıksız sadakati hem de tutkuyu aynı anda sunabilecek benzersiz erkeği arayan ve o güne kadar bu konuda çok ama çok hayal kırıklığına uğrayan döneminin yetenekli yazarları arasında yer alan bir kadındır.

Giacomo Casanova, Francesca Bruni'yi keşfettiğinde, hayatında ilk kez kadınların karşı koyamadığı efsanevi cazibesini reddetme cesaretini gösteren bu kadına çılgınca aşık olur ve onun hayallerindeki romantik adam olmak için bütün yeteneklerini seferber eder.

Öte yandan Katolik Kilisesi, temsilcilerini tarihin en büyük günahkarı Casanova'yı ele geçirmekle görevlendirmiştir. Casanova, avcılarının tuzağına eğer düşerse en dipsiz zindanlarda çürümeye terk edilecektir.''

Senaryosu, devrim yaratan ''Matrix'' üçlemesinin ardındaki yaratıcı yazar-yönetmenler Andy ve Larry Wachowski tarafından kaleme alınan ''V For Vendetta'', haftanın yeni filmleri arasında Salon 5'de yerini aldı.

Natalie Portman Hugo Weaving ve Stephen Rea'nın başrollerini paylaştığı ''V For Vendetta'', ilk kez, 1981'de çıkan bağımsız çizgi roman dergisi ''Warrior''da yayınlanmış ve Alan Moore ve David Lloyd'un hayat verdiği çizgi romana dayanıyor. Sinemaseverlerin merakla beklediği filmin konusu ise şöyle:

''V olarak bilinen maskeli adam, geleceğin totaliter rejimle yönetilen İngiltere'sinde korkuyla sindirilmiş halka egemenliği geri verebilmek için şiddete başvuran biridir. V, İngiltere halkını, kendisiyle 5 Kasım'da Parlamento'nun çevresinde buluşmaya davet eder. 5 Kasım 1605'te, Guy Fawkes Parlamento binasının altındaki bir tünelde 36 varil barutla yakalanmıştır. O ve komplo arkadaşları 1. James iktidarındaki hükümetin zorba yönetimine karşı organize olmuşlar, ancak başarılı olamamışlardı. Fawkes ve yandaşları asılmış,sürüklenmiş ve cesetleri parçalanmıştı. Hükümeti düşürme planları ise asla gerçekleşmemişti. O isyanın ruhunu canlandırmak, o günü yad etmek için, V, Fawkes'un 5 Kasım 1605'tegiriştiği komployu tamamlamayı, Parlamento'yu havaya uçurmayı planlamaktadır.

Evey ise ölüm-kalım durumundan V tarafından kurtarılan genç bir kadındır. V'nin gizemli geçmişi hakkındaki gerçeği öğrenen Evey, bununla birlikte kendi hakkında da bir gerçeği keşfederek, V'yle beklenmedik bir ittifak içine girer.'' Salon 6'da Philip Seymour Hoffman'a ''En İyi Erkek Oyuncu''
dalında Oscar ödülünü getiren ''Capote'' izlenebilir. Bennett Miller'ın yönettiği filmde, Catherine Keener, Clifton Collins Jr, Chris Cooper, Bruce Greenwood, Bob Balaban, Amy Ryan, Mark Pellegrino ve Allie Mickelson da rol alıyor. Filmin konusu şöyle:

''Kasım 1959... New York Times'ın arka kapağındaki Kansas'ın tanınmış çiftçi ailelerinden Clutterlar'ın 4 ferdinin öldürüldüğü haberi Truman Capote'un (Philip Seymour Hoffman) ilgisini çeker. Her gün benzeri haberler yayınlansa da bu hikayedeki her şey Capote'u çekmektedir. Ve Capote, The New Yorker dergisini bu haberle ilgili kendisini görevlendirmeleri konusunda ikna ettikten sonra, Alabama'dan çocukluk arkadaşı Harper Lee (Catherine Keener) ile birlikte Kansas'a doğru yola çıkar.

Kasaba halkının kısa sürede güvenini kazanan Capote, Las Vegas'ta yakalanan katiller Perry Smith (Clifton Collins Jr.) ve Dick Hickock'un (Mark Pellegrino) Kansas'a geri getirilerek mahkemeyeçıkartılması ve ölüme mahkum edilmelerinin ardından onlarla hapiste
görüşme fırsatı bulur. Truman Capote, bir gazete makalesi olarak planladığı şeyin bir kitap, hatta kendisinin yazıp yazamayacağı konusunda tereddüde düşeceği ölçüde büyük bir kitap olduğunun farkına varır...''

Efes Salonu'nda ''Pembe Panter'', Salon 7'de ''Syriana'', Salon 8'de ''Beyza'nın Kadınları'', Salon 9'da ''Brokeback Dağı'', Salon 10'da ''Kırmızı Başlıklı Kız'' seyredilebilir.

TÜZE MOVIEPOL: Sabah Salonu'nda ''Casanova'', Salon 2'de ''V For Vendetta'', Oyak Salonu'nda ve Salon 4'de ''Temel İçgüdü-2'', Salon 4'de ''Kırmızı Başlıklı Kız'', Salon 5'de ''Pembe Panter'', Salon 6'da
'Beyza'nın Kadınları'', Efes Salonu'nda ''Syriana'' gösterimde olacak.

TÜZE ON: Oyak Salonu'nda ''Temel İçgüdü-2'', Efes Salonu'nda ''V For Vendetta'', Sabah Salonu'nda ''Pembe Panter'', Salon 4'de ''Bambi'' ve ''Syriana'' sinemaseverlerle buluşuyor.

TÜZE OPTİMUM: Sabah Salonu'nda ''Kırmızı Başlıklı Kız'' ve ''Temel İçgüdü-2'', Efes Salonu'nda ''Beyza'nın Kadınları'', Salon 3'de ''V For Vendetta'', Salon 4'de ve Oyak Salonu'nda ''Temel İçgüdü-2'' ve ''Kurtlar Vadisi Irak'', Salon 5'de ''Pembe Panter'' var.

ANKAPOL: ''Otel'' adlı yapım sinemaseverlerle birlikte olacak.

METROPOL: Salon 1 ve 2'de ''Temel İçgüdü-2'', Salon 2 ve 3'de
''Kırmızı Başlıklı Kız'', Salon 3'de ''Babam ve Oğlum'', Salon 4'de
''Pembe Panter'', Salon 5'de ''Umut Mevsimi'', Salon 6'da
''Casanova'', Salon 7'de ''Brokeback Dağı'', Salon 8'de ''Syriana''
izlenebilir.

MEGAPOL: Oyak Salonu'nda ''Beyza'nın Kadınları'', Sabah Salonu'nda
''V For Vendetta'', Yeşil Salon'da ''Kurtlar Vadisi Irak'' ile
''Hacivat ve Karagöz'' gösterimde olacak.

MOVIECITY: Oyak Salonu'nda ''Kırmızı Başlıklı Kız'', Efes
Salonu'nda ''Pembe Panter'', Salon 3'de ''Beyza'nın Kadınları'', Salon
4'de ''Babam ve Oğlum'' var.

ATAONTOWER: Salon 1'de ''Temel İçgüdü-2'', Salon 2'de ''V For
Vendetta'', Salon 3'te ''Syriana'', Salon 4'te ''Beyza'nın
Kadınları'', Salon 5'te ''Brokeback Dağı'', Salon 6'da ''Pembe
Panter'', Salon 7'de ''16 Blok'' görülebilir.

KIZILIRMAK: 1. Salon'da ''Vad Edilen Cennet'', 2. Salon'da ''Bazı
Çocuklar'', 3. Salon'da ''Beyza'nın Kadınları'', 4. Salon'da ''Oyun''
ile ''Kurtlar Vadisi Irak'' gösterimde olacak.

Bulgar ressam Christo Yotov'un resimleri, 5 Mayıs'a kadar sergilenecek.
Türkiye'de 13 yılda 15 kişisel sergi açan sanatçı, eserlerini, ''Benim resimlerim bir tiyatro sahnesidir'' sözleriyle anlatıyor. Birçok eserinde Anadolu medeniyetlerini tuvallerine yansıtan Yotov'un sergisinde, Gelibolu'da yaptığı tablolar da yer alacak.Saadet Gözde, yağlıboya tekniğiyle ürettiği ve ''Anadolu'' adını verdiği yeni resimlerini sanatseverlerle buluşturuyor. Gözde Sanat Galerisi'ndeki sergi, 16 Nisan'a kadar açık kalacak.
Başkentte hafta boyunca sanatseverlerle buluşacak sergilerden bazıları şöyle:

ALTANAY SANAT GALERİSİ: Ressam İsmet Çavuşoğlu'nun eserleri, 13
Nisan'a değin görülebilecek.

ALTINDAĞ BELEDİYESİ SANAT GALERİSİ: Şerife Kumcu ile Saadet
Üçan'ın karma resim sergisi, 7 Nisan'a değin gezilebilir.

ANKARA TENİS KULÜBÜ: Ressam Oylum Terzi'nin sergisi, 12 Nisan'a
değin görülebilecek.

AN'ART GALERİ: Galeri, 3 Nisan'a kadar Cemal Güvenç'in resimlerine
ev sahipliği yapacak.

ANADOLU AJANSI SANAT GALERİSİ: Ressam Mehtap Pazarlıoğlu'nun soyut çalışmaları, Anadolu Ajansı Sanat Galerisi'nde sergileniyor. Çalışmalarında sıcak ve soğuk renkleri bir arada ustalıkla
kullanan sanatçı, Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak çalışıyor. Sanatçının yapıtları, 4 Nisan'a kadar görülebilecek.

ARDA SANAT GALERİSİ: Galip Nihat Noyan'ın resim sergisi, 17
Nisan'a kadar sanatseverlerle birlikte olacak.

BUDE SANAT GALERİSİ: Ressam Güler Aras'ın yapıtları, 8 Nisan'a
kadar sergilenecek.

DAM SANAT GALERİSİ: Zeynep Tekin Başkara'nın yağlıboya çalışmaları
Nisan ayı boyunca galeride olacak.

DEVLET GÜZEL SANATLAR GALERİSİ: 1. Salon'da Ali Rıza Başarır'ın
resim ve heykel çalışmaları 3-14 Nisan arasında görülebilir. 2. Salon'da ise Nilgün Ayşecik Çevik'in ebru çalışmaları, 4 Nisan'dan itibaren sanatseverlerin izlenimine açık olacak. Sergi, 14 Nisan'a kadar gezilebilir.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI SANAT GALERİSİ: Galeri, 27 Nisan'a kadar
Vildan Çetintaş'ın resimlerine ev sahipliği yapacak.

EMİMA SANAT GALERİSİ: Semih Aydıntuğ'un resim sergisi, 8 Nisan'a
kadar açık kalacak.

GALERİ AKDENİZ: Bulgar sanatçı Ganço Karabacakov'un resimleri,
sanatseverlerle buluşuyor. Ülkesinde bir dönem Kültür Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevinde de bulunan Karabacakov'un, Bulgaristan'ın yanı sıra pek çok ülkede özel ve resmi koleksiyonlarda yapıtı bulunuyor. Karabacakov'un çalışmaları 15 Nisan'a kadar görülebilir.

GÖZDE SANAT GALERİSİ: Suluboya resim tekniğindeki ustalığı ve
değişimleriyle tanınan Saadet Gözde, 3 yıl aradan sonra bu kez yağlıboya tekniğiyle ürettiği ve ''Anadolu'' adını verdiği yeni resimlerini sanatseverlerle buluşturuyor. Bu yapıtlarla birlikte boyu 2 metreye yaklaşan suluboya
yapıtlarını da sanatseverlere sunacak sanatçının 36. kişisel sergisi, 16 Nisan'a değin gezilebilecek.

GALERİ GRAPE: Aynur Zilkaya'nın resim sergisi, 15 Nisan'a kadar
açık kalacak.

GALERİ PASAJ: Nisan ayı boyunca, Süleyman Karakul'un resimleri
galeriye konuk olacak.

GALERİ SOYUT ÇANKAYA: Ressam Halil Coşkun'un yapıtları, 12 Nisan'a
kadar sanatseverlerle birlikte olacak.

HAZİNE SANAT GALERİSİ: Tekin Koçan'ın ''Karşılaştırmalar'' adlı
resim ve seramik sergisi, Hazine Sanat Galerisi'nde başkentlilerle
buluştu. Seramik ile resmin iç içe geçtiği bu ilgi çekici sergi, 5 Nisan'a
değin sanatseverleri bekliyor.
KAVAKLIDERE SANAT GALERİSİ: Ressam Raci Usbaş'ın sergisi, 20
Nisan'a kadar başkentli sanatseverlerle birlikte olacak.

KRİŞNA SANAT GALERİSİ: Dilşan Balkancı'nın ''Düşlerimde
Geziniyorum'' adlı resim sergisi, 14 Nisan'a kadar açık kalacak.

NUROL SANAT GALERİSİ: Bulgar ressam Christo Yotov'un resimleri 5
Mayıs'a kadar sergilenecek. Türkiye'de 13 yılda 15 kişisel sergi açan sanatçı, eserlerini ''Benim resimlerim bir tiyatro sahnesidir'' sözleriyle anlatıyor. Birçok eserinde Anadolu medeniyetlerini tuvallerine yansıtan
Yotov'un sergisinde, Gelibolu'da yaptığı tablolar da yer alacak.
R.D ART GALERİ: Aytaç Berkmen'in resim sergisi, 5 Nisan'a değin
gezilebilir.

SEVGİ SANAT GALERİSİ: Ressam Abit Güner'in yapıtları, 6 Nisan'a
kadar izlenime sunulacak.

TOYAN SANAT GALERİSİ: Şeniz Aksoy'un resim sergisi, 15 Nisan'a
kadar açık...

TRANSPARAN SANAT GALERİSİ: Önder Aydın, Orhan Gürel ve Uğur
Çalışkan'ın yapıtlarına yer verilen karma sergi, 9 Nisan'a kadar açık
kalacak.

VAKIFBANK SANAT GALERİSİ: 9 Nisan'a kadar Galeri'nin 1. Salonu'nda Mustafa Toprak'ın, 2. Salon'unda ise Şefkat İşlegen'in resimleri
görülebilir. Vakıfbank Sanat Galerisi Fuayesi'nde ise Rahime Kılıç'ın resimleri 7 Nisan'a kadar görülebilecek.

VALÖR SANAT GALERİSİ: Betül Bapir'in resimleri 28 Nisan'a kadar
gezilebilir.

ZİRAAT BANKASI KÜLTÜR MERKEZİ: Şefik Bayram'ın ''Işığın Dansı''
fotoğraf sergisi 3-21 Nisan arasında görülebilir.


cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet