Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 10
M.Furkan
8 yıl önce - Çrş 04 Mar 2009, 23:46

Düzeltme: Yanlış anlaşıldığı gerekçesiyle içeriği sildim. Hatta mesajı ikince kez okuduğumda ben bile yanlış anladım

Mesaj silinebilir...

En son M.Furkan tarafından Prş 05 Mar 2009, 01:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

cem özbatur
8 yıl önce - Prş 05 Mar 2009, 00:21

Düşünceniz espirili bile olsa bu kadar ayrımcılık yaparak olayı yorumlamanız çok yakışıksız.

Sayın Kamer GENÇ e bende oyumu verdim.Beni hangi ülkenin insanına benzetiyor olabilirsiniz acaba?

Bu arada dikkatinizi çekerim Sayın kelimesini bu milletin vekili için kullandım,

Terörist başı için sayın diyenlerden bir farkım vardır umarım?

mesut_tr

8 yıl önce - Prş 05 Mar 2009, 23:50

bu aralar iktidar partisine ait afisler bulundu tunceli valiliginde, benim merakim ise su:
_________________________________________________________________________________

pkk partisi üyeleri o bodrum daki afisleri nasil elleri ile komus gibi buldular, gercektende cok dikkat cekici, yani adamlar toplantiya gidiyorlar ve cikiyorlar, ardindan iktidar partisi afisleri bulduk diyorlar, amma milletin gözünden kacan ise pkk partisinin üyelerinin o afisleri elleri ile koymus gibi bulmalaridir...
cok tuhaf bir olay hele secimler öncesinde ve iktidar partisinin yükselise gectigi bir il'de böyle birsey'in yasanmasi dikkat cekici ve tuhaf..

___________________________________________________________________________________

tunceli'ye rekor yatirim yapilmis, dogru ve zamanlama cok hatali, ne kadarda yardim yapilsa o zaman buna dikkat edilmeliydi, cünkü secim suan türkiye'in en hassas konusu ve bunun bir tesvik oldugu dogal olarakda yorumlanacaktir...
ancak bir diger baslikta yazmis oldugum gibi yine bu yardimlarin yeni olmadigini belirtmek isterim, zamaninda köyümüzde kac ev valilik ve hayirseverler tarafindan onarilmisti, kac kisiye belediyeye ait insaat'larda is verilmisti, ancak yinede tunceli valiliginin yanlis zamanlamasindan dolayi bizim zaten muhalefet medyasi na da güzel bir malzeme oldu...

_________________________________________________________________________________

simdi diyeceksiniz ki hayirdir, nerden aklina geldi bunlari yazmak, sundan dolayi, iki yil öncesine kadar valilikte calisan bir amca oglu'ndan ve yine suan rize'de kaymakamlik yapan bir akrabam'dan bildigim kadariyla yardimlar sadece tunceli'de yapilmamakta, ancak oralarda yapilan yardimlar genellikle is, erzak, ev onarimi gibi seyler ve ondan dolayi, ve iktidar parti'sinin kazanmasinin garanti oldugu iller oldugu icin muhalefet medyasi (dhy) tarafindan fazla bir sekilde gündeme tasinilmamaktadir...

ve yine bu yardimlar hakkinda hem daha dogru bilgi sahibi olmak icin ve birazda iktidar partisi karsiti 24 saat haber izlemek icin size dhy tarafindan yeniden tasarlanan ve bambaska icerigi ile yayina devam eden cnn türk kanalini aciniz, inanin bana, sabah'tan aksama kadar rahatlikla 10'un üzerinde tunceli haberi yer aliyor..

ve yine tunceli halkini meclis'te temsil eden showman kemal genc'e de burdan sitem olsun, cikmis bugün show haber ile tunceli köylerini ve yardim yapilan yerleri geziyor diyorki bu millet hizmet istiyor ve iktidar parti'sine atiyor ama unuttugu birkac sey var:

1. tunceli belediye'si suan dtp'nin elinde
2. yardimlar valilik tarafindan yapilmaktadir
3. sen ve kemal kilicdaroglu tunceli'li iken neden gidip tunceli bld ye baskanligina aday olmuyorsunuz, o zaman bu kadar aticaginiza millet'e hizmetnasil oluyormus! göterirdiriniz...
4. sen meclis'te tunceli halkini temsil ediyorsun, unutmaki sen millet'in vekilisin,yani showman deil, ya gel cik beyazit öztür'ün yanina ve show yap, yada git meclis'e adam gibi tuncelili vatandaslarimizi temsil et, onlarin sorunlarina cözüm ara...

kafanizi sisirmissem simdiden özür dilerim..

not:simdiden birisinin kuyruguna basmisiz megerki...
o kendini bilir....

saygilar, sevgiler
mesut güvenc

En son mesut_tr tarafından Prş 05 Mar 2009, 23:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

cem özbatur
8 yıl önce - Sal 24 Mar 2009, 01:33

Alıntı:
Tunceli yardımları müfettişlik oldu
06 Mart 2009 Cuma 11:21
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Tunceli'deki yardımlarla ilgili iki müfettiş görevlendirildiğini açıkladı.

YSKurumu seçim süreci sebebi ile yardımların durdurulmasını istemiş, yardımlar sürmüş ve neticesinde müfettişler gitti.

Döndülermi acaba?

Gören varmı?

DÜZELTME:Medya haberlerine göre yargılama yapmamak adına yazımı değiştirdim.

En son cem özbatur tarafından Sal 24 Mar 2009, 01:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

OkanDikmen

8 yıl önce - Sal 24 Mar 2009, 01:36

Alıntı:
kanunlar hiçe sayılarak yardımlar sürmüş ve neticesinde müfettişler gitti.

YSK'nın kanunen valilikler ile ilgili bir tasarrufta bulunma yetkisi yok. YSK sadece siyasi partiler ile ilgili tasarrufta bulunabilir. YSK konu ile ilgili görüş bildirmiştir. Ve müfettiş raporu gelene kadar "kanunlar hiçe sayılarak" şeklinde bir tabir kullanılamaz..

Zaten müfettişlerde boşu boşuna gitti, valiliğin yaptığı bir yardımın "şeçim suçlarına" girme ihtimali kanunen zaten sıfır.. Yazık o müfettişlere verilen harcırahlara..

Gokhan Bayraktar

8 yıl önce - Prş 26 Mar 2009, 23:29

evet Tunceli rekor yatırımlar devam ediyo bakalım seçimlerden sonra Tunceli hatirlayan olacakmi
internetteki bir haberi paylasmak istedim
Tunceli'de yapılan yardımların ayrıntılarını açıklayan Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın verdiği rakamlar tartışmaları farklı bir boyuta taşıdı. Yazıcı'nın verdiği bilgiye göre eşya yardımı 3 bin 45 aileye yapıldı ve 4 milyon 428 bin liraya mal oldu.

Ancak son yerel seçimde partilerin aldıkları oylar göz önüne alındığında yardım yapılan aile sayısı ilginç yorumlara neden oldu.

Çünkü AKP söz konusu seçimlerde CHP ve SHP, hatta bağımsız adayın arkasında kalmıştı. Ancak aradaki farkın da fazla olmadığı ortada çünkü CHP 9 bin 1, SHP 7 bin 612 oy alırken onları hemen arkasından 7 bin 321 oyla AKP izlemişti.

Başbakan Erdoğan'ın yerel seçimlerde hedef illerden biri olarak gösterdiği Tunceli'de başarılı olabilmek için AKP'nin ihtiyacı olan oy sayısı ile yardım yapılan aile sayısı arasında ilginç bir paralellik göze çarpıyor.

3 bin 45 aileden 7 bin seçmen çıksa ve bunların yarısı kendisine yapılan yardımlardan yola çıkarak oy tercihlerini değiştirirse yıllar sonra ilk kez Tunceli'de farklı bir sonuç ortaya çıkabilir.

beyaz eşyaların eşyaların spor salonunda depolandiğı ve suyu olmayan köyede çamaşır makinası verildiğini gösteren fotolar www.hürriyet.com
ben daha öncede söyle,istim hep secimden birkaç ay önce yatırımlar ve yardımlar yapılıyor eğer gerşekten içtenseniz seçimlerden sonra yatırım yapın o zaman bizde size inanalım ama tabii ki köprü geçtiksen sonra kim umursar ki arkasını

Engin

6 yıl önce - Çrş 06 Nis 2011, 20:51

Memleket sevdalısı (!) Mustafa Yaman, hükümete yandaş bulmak için vatandaşın vergisi ile susuz köye çamaşır makinesi götürüp show yaparken, jilet şampuan parasını bile devlete ödetmiş.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25200298/
Ayrıca:
Alıntı:
Sayıştay denetçilerinin hazırladığı raporda yine Vali Mustafa Yaman döneminde Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Tunç, Atatürk Mahallesi’nde pazarlık usulü ile 672 bin 549 TL’ye yaptırdığı ve ana okulu ihalesinde de devletin 570 bin TL zarara uğratıldığı ileri sürüldü. Ana okulunun ihalesi de o dönem AK Parti Merkez İlçe Başkanı Fikret Küçüköz’e verilmişti.

sayfa 10
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET