Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Faruk

11 yıl önce - Pzr 19 Mar 2006, 08:28
Gökdelenden vazgeçen Merkez şubeyi taşıyor

Sonunda bu proje hayata geçmiyor  

http://www.sabah.com.tr/eko130.html
Alıntı:
Merkez Bankası'nın yıllardır yılan hikayesine dönen İstanbul Levent'teki arsasının kaderi yeni başkanın kararını bekliyor. Merkez Bankası İdare Meclisi, en son bu arazi için projesi çizdirilen 36 katlı gökdelen projesinden vazgeçerek, bankanın Karaköy'de yer alacak merkez şubesi için 'daha mütevazi' bir bina inşa etme kararı aldı. İlk olarak 36 katlı olarak projelendirilen Levent'teki bina, daha sonra füze atış menzilinde olduğu için 24 kata indirildi. 3 ayrı binanın bulunmasının öngörüldüğü eski proje, çıkan sorunlar nedeniyle rafa kalktı. Daha sonra, geçen yılın son aylarında Merkez Bankası İdare Meclisi söz konusu projeyi iptal etti. Alınan karara göre, Levent'teki araziye gökdelen yapılma fikrinden de vazgeçildi.

Kazandibi
11 yıl önce - Pzr 19 Mar 2006, 09:02

Merkez Bankası Genel Merkezi, "başkent" Ankara varken neden İstanbul'da inşa edilmek isteniyor ki zaten?

Atatürk döneminde böyle birşey mümkün olabilir miydi?

Bence Arolat Mimarlık tarafından tasarlanan bu güzel binayı Ankara'da inşa etsinler.

Ankara silüetinin bu tip bir binaya daha çok ihtiyacı var.

Kazandibi
11 yıl önce - Pzr 19 Mar 2006, 09:09

Füze atış alanı

Kıssadan hisse: İnşaata başlamadan önce soran enayidir.

İnşaat bitsin, sonra sorarsınız.

(Herkesin yaptığı gibi)

Ben Merkez Bankası'nın yerinde olsam, bu proje artık "mimlendiğinden" ötürü tamamen değiştirip füze atış komutanlığının istediği gibi "24 katlı" ama kat yükseklikleri 7 metre olan bir başka proje çizdirir, bu sefer "sormadan" inşa ederdim.

Al sana 24 katlı bina (anteni hariç 168 metre)

alperdemirkaya
11 yıl önce - Pzr 19 Mar 2006, 10:12

Yaa kardeşim böyle bir zihniyeti anlayamıyorum. Füze yi atacak başka yer mi kalmadı. Yazık oluyor.

AliAlaca
11 yıl önce - Pts 20 Mar 2006, 01:03

Sehrin gobeginden fuze atisi ,fikrami gercekmi  anlamadim...

Farmir
11 yıl önce - Pts 20 Mar 2006, 01:37

Bu soruya cevap ve konu hakkinda daha genis capli malumatlar daha onceden acilmis http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=8627 basliginda mevcuttur
Belki bu iki konu sonunda birlestirilebilir.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet