Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
can8989
3 yıl önce - Çrş 23 Şub 2011, 01:47

Alıntı:
Sadece çiftlik evinin olduğu sahneler çiftlik evi Adana'da olduğu için Adana'da çekiliyor, bunun dışında eski tarihi evlerin gözüktüğü bölümler (yani filmde Adana'nın o zamanki çarşısı olarak gözüken yerler) hem Tarsus'ta hem de Yenice kasabasında çekilmekte, inanmayan Yenice'deki çarşı merkezine gidip birgün çekimleri görebilir. Teneke evleri denilen yerler, berberin olduğu yerler, caddeler hep Yenice'de çekilmekte ve Yenice'nin çarşısı da bu yüzden filme uygun dekore edilmiş vaziyette..

Ancak filmde bütün buralar olayın geçtiği Adana olarak gözükmekte tabiki, Tarsus olarak değil, zaten ona birşey demiyoruz, yanlış bilgilendirme yapmayın kısacası...

dizi zaten çogunlukla çiftlikte geçiyor.çiftlik dısında dilberler sekisinin karşinda ve adana çarşındaki eski evlerin(yanlıs hatırlamıyorsam tepe bagdı) civarında gördüm 100 de 80 adanada çekiliyor asıl siz yanlıs bilgilendirme yapmayın lütfen beyaz gelincik dizisinin çekim yerinide mersin derseniz sasırmam dogrusu

serkan33
3 yıl önce - Çrş 23 Şub 2011, 02:27

Alıntı:
çiftlik dısında dilberler sekisinin karşinda ve adana çarşındaki eski evlerin(yanlıs hatırlamıyorsam tepe bagdı) civarında gördüm 100 de 80 adanada çekiliyor asıl siz yanlıs bilgilendirme yapmayın lütfen

Resmen yalan haber veriyorsun, ben gördüm Yenice'deki platoyu, çarşının ortasında, hayal mi gördüm? Tepebağ'da çekiliyor demişsin internette arat bakalım hanımın çiftliği tepebağ yazınca birşey çıkıyor mu? Ancak birçok haberde Yenice ve Tarsus'ta çekildiği bildiriliyor.

Alıntı:
Türk Edebiyat dünyasının önemli yazarlarından Orhan Kemal'in ünlü romanı "Hanımın Çiftliği" ikinci kez, ancak bu kez romanın doğduğu yer olan Adana'da ve Tarsus’un Yenice Beldesinde dizi film olarak çekilmeye başlandı.

Tarsus Haber-31/07/2009

Ayrıca;
Alıntı:
Kanal D'de yayınlanan ve büyük ilgi gören Hanımın Çiftliği dizisinin yeni bölümü Mersin'in Tarsus İlçesi'nde çekilirken, dizide hakkında idam kararı olan Hamza ilçe merkezinde kurulan darağacında idam edildi.

Orhan Kemal'in eserinden uyarlanan Hanımın Çiftliği dizisinin yeni bölüm çekimlerine Tarsus'ta devam ediliyor. Tarihi Evler Sokağı'nda yapılan çekim sırasında dizi oyuncuları halkın büyük ilgisini çekti.
Doğan Haber Ajansı (www.dha.com.tr)-26/01/2011

Tarsus Tarihi Evler Sokağı ve Yenice'de çekimler yapılıyor genelde, Tepebağ'da falan yapılmıyor, yapılıyorsa kanıtınızı benim gibi sunun bizde görelim.

Alıntı:
Dizinin çekimlerinin yapıldığı dört ana mekândan birisi olan ve Muzaffer Bey'in evi olarak kullanılan konak, Adana'ya 25 km. uzaklıkta bulunan Karataş İlçesi'nin Karaahmetli Köyü'nde inşa edildi.
www.hurriyet.com.tr-04/09/2009

Çiftlik evi Adana Karataş'ta bulunmakta. Seyhan kıyısında da çekilmekte ama Tepebağ'ı atma bari, Tarsus tarihi evler sokağında çekiliyor, binaları bile tanıyoruz artık dizide görür görmez...

can8989
3 yıl önce - Çrş 23 Şub 2011, 02:53

Alıntı:
Resmen yalan haber veriyorsun, ben gördüm Yenice'deki platoyu, çarşının ortasında, hayal mi gördüm? Tepebağ'da çekiliyor demişsin internette arat bakalım hanımın çiftliği tepebağ yazınca birşey çıkıyor mu? Ancak birçok haberde Yenice ve Tarsus'ta çekildiği bildiriliyor.

gözümle gördüm kemalle halidenin evi tepebagın arka kısmındaki tarihi bir evde çekiliyordu yalanmı söylicem bir kerede kemalle halidenin bulusma sahnesi vardı onu da dilberler sekisinin karsındakı yuruyus yolunda gordum.ben sana diyorumki 100 de 80 adana da çekiliyor tarsusdada ıdam sahnesi filan varmıs ama sen bunu daha çok mersin gibi gösteriyorsun ve gülünç oluyorsun
al sana kaynaklar
http://www.medyafaresi.com/fotogaleri/hanimin-cif ..._8312.html
http://www.lpghaber.com/Avukatlardan-Hanimin-Cift ...86747.html
http://teknoogle.reklam.com/2010/01/kanal-d-han ...erede.html

serkan33
3 yıl önce - Çrş 23 Şub 2011, 03:02

Bana Tepebağ'da çekildiğine dair kaynak ver ya, neden hiçbir sitede adı geçmiyor. Hangi dizi nerede çekiliyor, Adana'da çekiliyor gibi yuvarlak cümlelerle geçiştirilen haberleri örnek göstermeyi bırak. Tek düzgün kaynağın Teneke Mahallesi bölümlerinin Karataş'ın bir köyünde çekiliyor olduğunu belirten haber, işte böyle somut ol. Böylece Çiftlik Evi ve Teneke Mahallesi bölümleri Karataş'ta, suya ihtiyaç duyulan bölümler baraj kıyısında, bütün çarşı pazar bölümleri ve idam gibi çeşitli bölümler ise Yenice ve Tarsus'ta çekilmekte bunu anlamış olduk, Tarsus'un tarihi evleri çok kullanılıyor dizide özellikle dikkat edenler ve Tarsus'u bilenler görür zaten ama hala matematiksel ölçme aleti varmış gibi %80 diyorsun ya pes yani, sen kaynağını ver, ciddiyetini koru, böyle ucuzluklara bel bağlama, bak anlaştık bile, dizinin birçok sahnelerinin nerelerde çekildiğini de ortaya çıkardık

erolcoş

3 yıl önce - Çrş 23 Şub 2011, 03:07

Tepebağ'da ve dilberlersekisi nehir kenarında çekilmiş birkaç sahne ile karşılaştım diziyi izlerken . Ama Tarsus Berdan barajı çevresi ve Yenice'de de çekimler oluyor .Eski Adana'yı canlandıran platformmu artık ona ne deniyorsa oda karataş yolu üzerinde kurulu yapılan çiftlik evide orada zaten .

Sonuçta Hanımın Çiftliği'nin burada örnek verilmesi saçma olmuş.Kurtlar Vadisi Filistinde herkez biliyordur sanırım Kiremithane 'de çekildi ama birkaç sahne Tarsus'da çekildiyse bilmem ...

can8989
3 yıl önce - Çrş 23 Şub 2011, 03:15

Alıntı:
Bana Tepebağ'da çekildiğine dair kaynak ver ya, neden hiçbir sitede adı geçmiyor. Hangi dizi nerede çekiliyor, Adana'da çekiliyor gibi yuvarlak cümlelerle geçiştirilen haberleri örnek göstermeyi bırak. Tek düzgün kaynağın Teneke Mahallesi bölümlerinin Karataş'ın bir köyünde çekiliyor olduğunu belirten haber, işte böyle somut ol. Böylece Çiftlik Evi ve Teneke Mahallesi bölümleri Karataş'ta, suya ihtiyaç duyulan bölümler baraj kıyısında, bütün çarşı pazar bölümleri ve idam gibi çeşitli bölümler ise Yenice ve Tarsus'ta çekilmekte bunu anlamış olduk, Tarsus'un tarihi evleri çok kullanılıyor dizide özellikle dikkat edenler ve Tarsus'u bilenler görür zaten ama hala matematiksel ölçme aleti varmış gibi %80 diyorsun ya pes yani, sen kaynağını ver, ciddiyetini koru, böyle ucuzluklara bel bağlama, bak anlaştık bile, dizinin birçok sahnelerinin nerelerde çekildiğini de ortaya çıkardık

sana laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor neyse hanımın çiftligi,behsat ç. ,küçük sırlar,vahşi cazibe falan fulan hepsi tarsusta çekiliyor diyelimde gönlün olsun bari

serkan33
3 yıl önce - Çrş 23 Şub 2011, 03:21

Alıntı:
Tarsus Fevzi Çakmak Mahallesi'nde film seti kuran Kurtlar Vadisi ekibi, Filistin’e benzer mahalle inşaatına başladı. Filmin çekimleri ADANA Çukobirlik’te devam eden kurtlar vadisi Filistin çekimlerini Tarsus’ta 10 Ekimde inşaat bittikten sonra devam edecek.

www.adiyaman-haber.com

Demek ki neymiş, birkaç sahnesi çekilmemiş Tarsus'ta değil mi arkadaşım? Adana çekimlerinden sonra Tarsus çekimleri yapılmış. Düzgün bilgi verin..

erolcoş

3 yıl önce - Çrş 23 Şub 2011, 03:27

Alıntı:
Bir hafta süren Tarsus çekimleri en çok ilçe esnafının yüzünü güldürmüş.

Doğru 1 hafta sürmüş

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1015531& ...otograflar

Yavuzlarda olan çekimler hakkında
http://www.sehriadana.com/haber/adana_sehir_rehbe ...mleri.html

Arkadaşlar buarada bu çekişmeleri ricaediyorum bırakalım başlığı açan arkadaş hatalı çünkü büyük bölümü Adana 'da çekilen film ve dizileri eklemiş Mersin'de çekilmiş diye göstermiş .Aslında paylaşım hatalı örneğin bu bölümü burada çekilen şu dizinin şu seti diye örnek verse sorun olmayacak ...

En son erolcoş tarafından Çrş 23 Şub 2011, 03:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

serkan33
3 yıl önce - Çrş 23 Şub 2011, 03:31

Komik duruma düşme adamım, senin verdiğin haberin içinde ne yazıyor okumadın galiba? Bir kaynak veriyorsun oku da bari işe yarasın. Bak ne yazıyor senin haberinde:

Alıntı:
Film ekibi, Tarsus'taki çekimlerin bir bölümünü tamamlamış. Bir hafta süren Tarsus çekimleri en çok esnafın yüzünü güldürmüş. Çünkü ilçe, Kurtlar Vadisi meraklılarıyla dolmuş taşmış. Çekimler 10 Eylül'e kadar Adana ve Tarsus'ta devam edecek.

erolcoş

3 yıl önce - Çrş 23 Şub 2011, 03:36

Alıntı:
Adana´nın çeşitli mahalleleri Mersin´in Tarsus´un ilçesi ve Adana-Mersin D-400 karayolu üzerinde bulunan Çukobirlik tesislerindeki kullanılmayan iki depoda çekimler devam ediyor Filmin İsrail´in Filistin´de yaptığı yıkımları anlattığı sahneleri ise
Adana´nın varoş mahallelerinde çekildi Kentsel dönüşüm kapsamında gecekonduların yıkıldığı merkez Yüreğir ilçesi Yavuzlar Mahallesi´nde çekimler öncesi duvarlara Arapça yazılar yazılırken Filistin bayrağı da çizildi Böylelikle Adana´nın varoş sokakları Filstin´i aratmadı

Arkadaşım 1 hafta orda 1 hafta burada çekimler olmuş demek istedim . Ayrıca son çekimlerde yavuzlarda oldu tv demi izlemiyorsunuz ... Burda tek yalan haber var oda çekimlerin Mersin de olduğu haberi ! Çekimlerin bir bölümü sadece çekilmiş oda Tarsus 'da . Hanımın Çiftliğinin bir bölümünün yenicede çekilmiş olması gibi ! Beyaz gelincikte bir rıhtım sahnesi vardı orası Mersinde çekilmişti odamı Mersin de çekilmiş oldu ? Yapmayın amaç ne anlamıyorum boşu boşuna geriyorsunuz .Herşeyi maletmeyi bırakın lütfen ...

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET