Ana Sayfa 878 bin Türkiye Fotoğrafı

Türkiye'de vahşi hayvan yaşıyor mu?
Sayfa: Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sonraki
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz (üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
mesudiye

3 yıl önce - Cmt 19 Şub 2011, 11:30
Karakulak

Benim de okuduğum bir tür de Karakulak. Dünyada soyu tükenmekte olan 120 memeli arasında bulunan Karakulak, Antalya Güllük Dağı Milli Parkında hala yaşayabildiği doğaya kurulan fotokapanlar sayesinde tespit edildi. Dış görüntüsü vaşağa çok benzeyen ama farklı bir tür olan bu hayvan kulaklarının kenarlarında ki siyah çizgilerinden dolayı ülkemiz de bu adla biliniyor. Toroslarda hala bu türün bulunması (insanlığa inat) inanın çok sevindirici. İnşallah değerini bilir ve koruruz.

22batu
3 yıl önce - Cmt 19 Şub 2011, 11:32

mertoviç sen niye hep böyle ütopik laflar ediyosun,yaşın kaç merak ettim,aslan kaplan için,orman değil,erzurumdaki gibi geniş,düz çayırlar lazım.ayrıca aslan ,kaplan,nufusu fazla olan yerlerde olmaz.insanlarla içe içe,afrikada insanlarla aslanlar karşı karşıya elme şansı yok ondan hayat buluyolar.türkiyede nufus yoğunluğu yüksek düzeyde

c.can
3 yıl önce - Cmt 19 Şub 2011, 11:54
Türkiyede ASLAN VAR

Türkiyede ASLAN VAR

Gerçektende aslan saldırmış olabilir mi?

Yukarıdaki haberi iyice araştırdım il başta kurt sonra aslan daha sonrada ayı saldırdı demiş yüksekova haber hangisine inanmalıyım...

engin207

3 yıl önce - Cmt 19 Şub 2011, 12:02

türkiyede en son aslan 1880 lerde vurulmuştu ben bunun aslan olacağını sanmıyorum kaplan , anadolu parsı , yada karakulak olmalı çünkü 1970 de hakkari şırnak civarında bir kaplan vurulmuştu ve yıllardır buralarda kaplan ve anadolu parsı görüldüğü söylenmektedeir

En son engin207 tarafından Cmt 19 Şub 2011, 12:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

22batu
3 yıl önce - Cmt 19 Şub 2011, 12:04

dur dur ben mi yanlış anladım yoksa doğrumu gördüm.ASLANI vatandaşmı öldürmüş.puhahaah.bu ne be,ziya gibi çakıyla mı öldürmüş.bi kere aslanın doğasına aykırı,hakkaride yaşayamaz ki.ora daglık çok.geniş düzlük lazım.türkiyede olsa çıkardı,yalan yada,kediyi bunlar aslan sanmıştır

Turan_86
3 yıl önce - Cmt 19 Şub 2011, 12:20

Aslanlara yazık etmişiz vurarak Neslini tüketmişiz Evliya Çelebinin Seyehatnamasinde Bahseder aslanlar hakkında.

Yeterki Aslan Olsaydıda Bize saldırsaydı Ne olacakki onlar Doğasında var Bizler akılıyız tedbirimizi alırdık

Levent Fidan

3 yıl önce - Pzr 20 Şub 2011, 17:22

Türkiye yaşayan yabani hayvanların dağılımı ve resimleri için sizlere 2 link :

http://www.tramem.org/memeliler/?fsx=@

http://www.trakus.org/kods_bird/uye/?fsx=@

c.can
3 yıl önce - Sal 01 Mar 2011, 12:15
Şirinköy’de tilki katliamı

Şirinköy’de tilki katliamı

Geçen yıl Şirinköy’de 10’a yakın köpeğin zehirli etlerle öldürülmesinin ardından pazar günü yine kanlı eller hayvanlara uzandı. İddiaya göre mahallenin mesirelik alanları yakınına zehirli et atıldı. Etlerden yiyen üç tilki telef olurken, sahipli bir köpek de aynı etlerden yedi. Durumun fark edilmesi üzerine veterinerler köpeğe müdahale ederek yaşama döndürdü ama tilkiler için yapılacak bir şey kalmamıştı. Denizli Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Meryem Karabıyık, 5 Mayıs’ta buna benzer bir olay yaşadıklarını belirtip, “O zaman Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunarak sorumluların bulunmasını istemiştik ama hiçbir sonuç çıkmadı. Artık bu katliamların durmasını istiyoruz” dedi.

KAYNAK: http://www.denizliguncel.com/sirinkoy-de-tilki-katliami_1348.html

Çok üzücü bir durum gerçekten...

c.can
3 yıl önce - Sal 01 Mar 2011, 13:36

Arkadaşlar TRT'nin Türkiyede Çektiği En güzel belgesellerden birisi izlemenizi öneririm...

Ayı ve İnsan Bitmeyen Çatışma http://www.dailymotion.com/video/xdd28o_ay-ve-insan-belgeseli-bitmeyen-catm_animals

Fedaii
3 yıl önce - Sal 01 Mar 2011, 15:02

Alıntı:
anadolu kaplanı 70lerde tükendi
anadolu aslanı 19.yy da tükendi
anadolu leoparı tükenmek üzere
anadolu sırtlanı tükenmek üzere
daha bildiğim vardı ama şuan bir tek bunlar aklımda.

unuttuğum demiştim
fok balıklarıda vardı ama soyları tükenmek üzere. Arkadaşlar Anadolu, hem medeniyet hemde doğa bakımından dünyanın her zaman hep en zengini olmuştur ama biz bunun değerini bilemedik/bilemiyoruz.

Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET