Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Konya'da Yeni Projeler
sayfa: Önceki  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 144, 145, 146  Sonraki
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
konyatürk
3 yıl önce - Çrş 12 Oca 2011, 01:13

2011 yılı içinde Konya Anemon Otel ile tanışacak. Fotoğraftan anladığımız kadarıyla bu bina otel olacağı söylenen ve inşaat çalışmaları süren 1. Organize girişindeki bina olsa gerek.

ali_berber

3 yıl önce - Çrş 12 Oca 2011, 11:28

Alıntı:

2011 yılı içinde Konya Anemon Otel ile tanışacak. Fotoğraftan anladığımız kadarıyla bu bina otel olacağı söylenen ve inşaat çalışmaları süren 1. Organize girişindeki bina olsa gerek.

o otelin üstüne büyük yarım daire bir yapı yaptılar,çelikten olması lazım,şekil olarakta pek benzetemedim,ama devam eden başka otel inşaatıda yok,olabilir.

mehmet mendoza
3 yıl önce - Çrş 12 Oca 2011, 12:30

Alıntı:

Anemon oteli egeden biliyorum. Çok kullanılan, popüler bir "iş oteli". Yeri bahsettiğiniz yer ise, çok karlı bir işe imza atmış anemon. Yıllarca o binayı boş tutan ittifak (binayı doğru anladıysam) neden kendisi bir otel işine girmedi ?

Yusuf Esengül

3 yıl önce - Çrş 12 Oca 2011, 12:32

O bina ittifak'ın mı? Endüstri Holding binası değil mi?

mehmet mendoza
3 yıl önce - Çrş 12 Oca 2011, 13:53

Alıntı:
O bina ittifak'ın mı? Endüstri Holding binası değil mi?

1.organizedekinden bahsediyorsak ittifak holdingin. endüstrininki hava lojmanlarının yanında ve yıllardır boş duruyordu şu an ne durumda bilmiyorum.

a.tuna
3 yıl önce - Çrş 12 Oca 2011, 14:51

Resimdeki bina İstanbul yolu üzerine yapılan Akona inşaat şeklinde tabelası bulunan binaya benziyor. 1. organizedeki inşaatla alakası olduğunu düşünmüyorum.

ali_berber

3 yıl önce - Çrş 12 Oca 2011, 15:26

Alıntı:
Resimdeki bina İstanbul yolu üzerine yapılan Akona inşaat şeklinde tabelası bulunan binaya benziyor. 1. organizedeki inşaatla alakası olduğunu düşünmüyorum.

evet bende o binaya benzettim ama 1.organizenin orası deyince ittfakın binası geliyor aklıma.

konyatürk
3 yıl önce - Çrş 12 Oca 2011, 16:39

Bahsettiğiniz Akona isimli yapının fotoğrafları bunlar:

(+)

(+)

Malak42
3 yıl önce - Çrş 26 Oca 2011, 12:58

Arkadaşlar Binkonut'a kapalı pazar yeri projesi var çalışmalar yakında başlıyacak galiba

http://twitter.com/uialtay/status/29784809295319041

ALİFDN

3 yıl önce - Çrş 26 Oca 2011, 13:04
KONYANIN BİR HAYALİ DAHA GERÇEK OLUYOR

Konya Numune Hastanesi’nin yeni binasının inşaatına bu yıl içerisinde başlanması hedefleniyor. Siyasileri karşı karşıya getiren hastanenin projesi, 2010 yılında tamamlandı. Başhekim Op. Dr. Halil İbrahim Topatan, hastalara otel konforu sunulacağını söyledi. İnşaat için TOKİ ile yapılan görüşmeler de sürüyor. 1915’te faaliyete geçen Konya Gureba Hastanesi’nin kapasitesi 10 yataklıydı. İsmi değişti Numune Hastanesi oldu, kapasitesi 600 yatağa çıktı. Başhekim Op. Dr. Halil İbrahim Topatan, yeni hastane projesi hakkında bilgi verdi. Projenin hayata geçirilmesiyle hastalara daha geniş alanların ayrılacağını ve otel konforunun sunulacağını belirten Topatan "Hedefimiz 2011 yılında temeli atmak. TOKİ ile görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah bu sene Konyalılara müjdeyi vermek istiyoruz. Konya Numune Hastanesi, halen 600 yatak ile hizmet veriyor. Yeni yapılacak modern hastane her ne kadar 500 yataklı gibi görünse de, bunun şu anki değerlendirmelere göre kıyaslandığında, 800 yataklı muadili gibidir. Hasta başına yaklaşık 176 metrekare yer ayrılacaktır. Yeni hastanede 125 bin metrekarelik bir kapalı alanda hizmet vereceğiz" dedi.

Numune Hastanesi'nin şu anki en büyük probleminin otopark sorunu olduğunu ifade eden Topatan, yeni bina ile birlikte yaklaşık 1350 araçlık bir otoparkın da oluşturularak bu problemi çözeceklerini ifade etti. Hastanenin kademe kademe yapılacağını belirten Başhekim Topatan, mevcut hastaların inşaattan etkilenmeyeceğini söyledi. Topatan "Yakın zamanda Konya Numune Hastanesi olarak Toplum Ruh Sağlığı Merkezini de açacağız. Ahmet Özcan Caddesinde de semt polikliniğini hayata geçireceğiz. Bunların müjdesini tüm kamuoyuna duyurmak istiyorum" şeklinde sözlerini tamamladı.(Kaynak:konhaber.com)

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET