Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Nuray
16 yıl önce - Pts 02 Ağu 2004, 13:29
Hızlandırılmış tren, şimdi de Bandırma-İzmir hattında


Pamukova'da yaşanan hızlandırılmış tren trajedisinin yankıları devam ederken, yeni bir Hızlandırılmış tren seferinin daha başlayacağı bildirildi. TBMM KİT Komisyonu Başkanı İsmail Özgün, çalışmaların 6 Eylül'de tamamlanacağını ve hızlandırılmış "9 Eylül Ekspresi"nin Bandırma-İzmir arasında çalışacağını söyledi.

Bandırma'yı ziyaret eden AKP Balıkesir Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı İsmail Özgün, bu hat üzerindeki çalışmaların 6 Eylül'de tamamlanacağını ve hızlandırılmış "9 Eylül Ekspresi"nin Bandırma-İzmir arasında çalışacağını söyledi. Bandırma Ziraat Odası Başkanı Rahmi Şahap'ı ziyaret eden Özgün, çalışmaların hiçbir aksaklığa meydan vermeden devam ettiğini, vatandaşların korkmalarına bir sebep olmadığını ifade etti.
Balıkesir-İzmir arasındaki demiryolu ağının yenileme çalışmalarının bittiği, 101 kilometrelik Bandırma-İzmir arasındaki çalışmaların ise Eylül ayı başında tamamlanacağı bildirildi. Yenikapı-Bandırma arasındaki hızlı feribot seferleriyle bağlantılı olarak çalışacak hızlı tren sayesinde İstanbul-İzmir arası 5 saate inecek. Ege ve Akdeniz'e gidecek olanların büyük rağbet göstermesi beklenen hızlı tren seferleri, Sakarya'da medyana gelen ve 38 kişinin öldüğü faciadan sonra güvenlik açısından kuşkulara yol açmıştı.
Bandırma Ticaret Odası Başkanı Osman Kocaman da, hızlı tren için güvence vererek, çalışmalar bittikten sonra tüm bilimsel kurumlara inceleteceklerini söyledi .
---------------------
Dilerim aynı zihniyetle hareket edilmiyordur ve faydalı olur. Eğer korkudan insanlar bu trene binmek isterlerse tabii...


Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Sal 28 Şub 2006, 19:56
EKLE...


Bu başlık, diğer ilgili konu başlığı oluşturuluncaya kadar kilitlenmiştir.

Site Denetçisi
Akın KURTOĞLU


sayfa 4
ANA SAYFA -> ULAŞIM