Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Mehmet CK
16 yıl önce - Prş 07 Ekm 2004, 06:48

Bu arada borcun faizi onemlidir, ABD de insanlar yuksek gelirliler. Faizler ise cok dusuk miktarda. Acikcasi hicbir tanidigim naktini buraya getirmedi. Butun bunlara ragmen, ABD nin borc yapisini incelemekta fayda var. Hangi miktarda, nerelere, ne kadar faizle borclanmislar, aciklayalim. Hepimize yol gosterici olur bu durum.

Mehmet CK
16 yıl önce - Prş 07 Ekm 2004, 06:53

Turkiye, bugun istese uzaya da astronot yollar, bunlar sorun degildir. Insanlar iyi yonlendirildi mi caliskandirlar da. Bu seviyede dengesiz ekonomik yapiya ragmen gelen yabanci sermaye bunun ispati.

Ancak zihniyet degismeli. Yani insanlar tasin altina elini atmali. IMF ile , ABD ile , AB ile pazarliklar yapilirken, zina yasalari yerine, sanayilesme, teknolji atilimlari yasalari konusunda muzakere edilmeli.

Bu kafayla imkansiz, esaret devam eder.

Metod degismeli...

DUZELTME:

Enflasyon sebeptir. Neden yokedilmedikten sonra, hicbir sey degismez.

Bir mesajimda bu cumleyi yazdim.

Dogrusu su olmaliydi:

Enflasyon sonuctur, neden yokedilmedikten sonra, sonucun degisimi onemsizdir. Neden baska bir sekilde kendisini gosterir.

Gosteriyor da

-Borclarin artisi
-Ihracat-Ithalat dengesindeki aleyhimize degisim.

Devlet insan.

Bizim harcadigimiz para, daima kazandigimizdan az olmalidir, eger guzel bir hayat istiyorsak. Bunu unutmayin.

EKLEME:

BIr yandan mesajlarinda degistirme yapma diye beni uyaranlar, bu sefer degistirme yapmayip yeni mesaj ekleyince eksiliyor:

Rusya' nin ve Malezya' nin IMF yi defettiginden bahsedilmis.

Turkiye ile Rusya yi kiyaslayamayiz. Onlarin girtlaklarina basildigi an, hasimlarini yeryuzune karistiracak kadar nukleer silahi var, inanilmaz yogunlukta yer alti kaynagi var. Kisacasi Rusya agir siklet boksoru, isterse ben borcumu bugun vermiyorum, yarin veririm diyebilir. Hatta vermiyorum da diyebilir. Sertlik yanlisi bir kokenden geliyor, Turkiye' nin onemli bir kismi Ruslarin kicina tekmeyi basip buraya yoladigi Kafkas insanlari.

Baska konu ise Malezya. IMF ile isbirligini birakmis bir petrol ureticisi ulkenin, Endonezya' nin Avustralya' dan yedigi meydan dayaginda sira kendisinde olmasina ragmen sessiz kalmasi, korkakliklari ile beraber, yetersizliklerinin de bir gostergesidir.

Ey Ugur Mumcu, neden seni oldurduler? Ne guzel soylemissin:

BILGI SAHIBI OLMADAN FIKIR SAHIBI OLUNMAZ

BU cizgideki insanlarin hakettiklerini ellerine teslim etmekten cekinmem asla...

Bundan sonra, bu tarz, bilgi yoksunu ama cok konusan insanlarin uzerlerine oynacagim.

F15 Darbe Kartallari bir Dusman Hava Savunmasi bastirsinlar bakalim. ( Darbe Kartallari tasidiklari JSOW(Joint Stand Off MIssile) sistemleri ile herkesin korkulu ruyalarilar...)

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Sal 28 Şub 2006, 19:55
EKLEME...

Bu başlık, diğer ilgili konu başlığı oluşturuluncaya kadar kilitlenmiştir.

Site Denetçisi
Akın KURTOĞLU

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM