Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Borajet Airlines havayolu şirketi
« önceki   123 ... 101112 ... 282930   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 11
ersin55
7 yıl önce - Pts 20 Arl 2010, 23:47

Alıntı:
Ersin bey devam etmiyor. Şuanda Bursa'dan Erzurum ve Üsküp(Bosna) direkt seferler mevcuttur.


Evet daha geçen haftaya kadar vardı ama kaldırmışlar. Anlaşılan Bora Jet Samsun ve Orta Karadeniz bölgesi ile Bursa arasında çok tercih edilir olmadı. Hayırlısı olsun. Teşekkürler bilgilendirme için.


Berktuğ
site denetçisi

7 yıl önce - Pts 27 Arl 2010, 21:15

BORA JET, ANKARA'YA UÇACAK
Alıntı:
Bora Jet Genel Müdürü Kadir Peker, 15 Ocak 2011'den itibaren Ankara-Edremit uçuşlarına başlayacaklarını açıkladı.Firma, bir süre önce uluslararası hava trafiğine de açılan Balıkesir Edremit Körfez Havaalanı'na geçen temmuz ayından beri İstanbul'dan haftada beş gün tarifeli sefer de düzenliyor.

Edremit Ticaret Odası'nın 2009 yılı vergi rekortmenlerini ödüllendirdiği törene katılan Genel Müdür Peker'e, Güre beldesinde termal devre mülk işi yapan Hattuşa Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Doğan'ın, Ankara uçuşları için ısrarı sonuç verdi. Bora, Törene katılan yaklaşık 300 davetli önünde Peker'den, Ankara-Edremit uçuşlarının başlatılacağı sözünü aldı. Turizmciler, bu uçuşların başlamasıyla Körfez turizminde ve ticaretinde kış sezonunda bile hareketlilik yaşanacağı belirtti.

Salı ve cumartesi hariç İstanbul-Edremit arasında uçan Bora Jet pazartesi, çarşamba, perşembe ve pazar günleri tek sefer düzenliyor. Cuma ise sabah ve akşam olmak üzere iki sefer bulunuyor. Bora Jet, turizm sezonunda haftada dört gün düzenlediği Edremit-Ankara seferlerine yaz sonunda ara vermişti.

Kaynak: http://www.lojiport.com/news_detail.php?id=25956

Hayırlı olsun.Umarım bu uçak seferlerinin başlaması ile Bursa'dan seferleri azaltmazlar.


osman67
7 yıl önce - Pts 27 Arl 2010, 22:17

Borajet elindeki uçakların ikisini THY(Anadolujet)'e kiralamış, bu nedenle uçtukları il sayısı azalabilir. Konu ile ilgili haber ve linki aşağıdadır..

Alıntı:


......
......
Türk Hava Yolları (THY), pervaneli küçük gövdeli uçaklarla çapraz uçuşlara başlayacak. THY Genel Müdürü Temel Kotil, pervaneli uçakların performansını görmek için önceki gün Ankara'dan Siirt'e gerçekleşen ilk uçuşa katıldı. THY'nin Bora Jet'ten kiraladığı ATR72 tipi uçağın performansını beğenen Kotil, "Beklediğimden daha konforlu. Maliyeti de düşük. Siirt'te başarılı sonuçlar alırsak 10-12 tane pervaneli küçük gövdeli uçak alıp, bölgesel uçuşlara başlayabiliriz" dedi.
......
......
THY'nin Çanakkale, Siirt, Çorlu, Uşak, Isparta seferlerini artırmak için Bora Jet'den kiraladığı ATR72 tipi pervaneli uçakların performansını görmek için önceki gün Ankara-Siirt seferine katılan THY Genel Müdürü Kotil, uçağın tahmininden konforlu olduğunu bildirdi. Pervaneli uçakların tırmanma ve kısa pistlerde durma yetenekleri ile çok güvenli olduğuna işaret eden Kotil, "Küçük pervaneli uçaklar Ankara ve İstanbul dışındaki havaalanlarında konaklayacak. Bütün şehirler Ankara ve İstanbul'a bağlandı" diye konuştu.

http://ekonomi.haberturk.com/airport/haber/583675 ...ak-geliyor

syigit1
7 yıl önce - Pts 27 Arl 2010, 22:52

Alıntı:
Ersin bey devam etmiyor. Şuanda Bursa'dan Erzurum ve Üsküp(Bosna) direkt seferler mevcuttur.


Üsküp [/b](Makedonya)[b]


Berktuğ
site denetçisi

7 yıl önce - Sal 04 Oca 2011, 17:45

GAZİPAŞA-İSTANBUL UÇMAYACAK
Alıntı:
Bora Jet yönetimi, haftada iki gün karşılıklı olarak yapılan Gazipaşa-İstanbul seferlerinin 14 Ocak'tan itibaren kaldırılmasına karar verdi.Bora Jet Ticari İşler Müdürü Recep Küçük, şirket yönetim kurulunun bugünkü toplantısında, haftada iki gün karşılıklı olarak gerçekleştirilen Gazipaşa-İstanbul seferlerinin iptal edilmesi kararı alındığını bildirdi. Kararın gerekçesiyle ilgili bilgi veremeyeceğini belirten Küçük, ''Bu konuda önümüzdeki günlerde belki şirket adına bir açıklama yapılabilir. Ama şu aşamada verilebilecek tek bilgi 14 Ocaktan itibaren bu seferlerin iptal edileceğidir'' dedi.

Küçük, Gazipaşa'ya sefer düzenlenmesinin nisan ayından sonra yeniden gündeme gelebileceğini sözlerine ekledi.

Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç de AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bora Jet'in Gazipaşa-İstanbul seferlerini iptal etmesini üzüntüyle karşıladıklarını söyledi. Bora Jet yetkililerinin bu konuda kendilerine net bir bilgi vermediğini ifade eden Özgenç, iptal kararının ekonomik nedenlerle alınmış olabileceğini belirtti.

Özgenç, başka firmalarla görüşmeler yaparak yeni seferler koydurmak için çalışacaklarını bildirdi.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kerim Aydoğan da açıklamasında, Bora Jet'in kararının ticari olduğunu söyledi. Bora Jet'in, Alanya halkından beklediği ilgiyi görmediğini savunan Aydoğan, şöyle konuştu:

''Bakkal dükkanı bile açsan iş yapmayınca kapatıyorsun. Bora Jet de fazla talep görmeyince bu kararı aldı. Bilhassa uçuş saatleri ve İstanbul'da iniş yaptığı havaalanı, Alanya halkı tarafından tercih edilmediği için seferlerini iptal etmiş olabilir. Türkiye'de ve dünyada bir tek Bora Jet yok. Birçok firma var. Biz oda olarak verdiğimiz sözü yerine getirdik ve havaalanına ücretsiz servis sağladık. Havaalanına yardımlarımız devam etmektedir. Amacımız havalanının, pistin uzatılarak uluslararası uçaklara açılmasıdır. Bunun için çalışmaya devam edeceğiz.''

Bora Jet, geçen yıl haziran ayında haftada 5 gün Gazipaşa-İstanbul ve Gazipaşa-Ankara arasında karşılıklı sefer başlatmıştı. Bora Jet yetkilileri, yeterli yolcu bulunmadığı gerekçesiyle yaklaşık 2 ay önce Ankara seferlerini iptal etmiş, İstanbul seferlerini ise cuma ve pazar günü olmak üzere haftada iki güne düşürmüştü.

Kaynak: http://www.lojiport.com/news_detail.php?id=26160

Gazipaşa havaalanı için gerekli düzenlemelerin yapılmasından sonra açılmasını isteyenlerdenim.Pistin uzatılması ILS Cihazı gibi. Yine de uçak seferlerinin iptal olmasına her havaalanında olduğu gibi üzüldüm.


Berktuğ
site denetçisi

7 yıl önce - Çrş 05 Oca 2011, 15:02

BORAJET, ARTIK JAR-145 BELGELİ
Alıntı:
Borajet, teknik servis destek hizmeti verebilme yetkisini içeren JAR-145 belgesini aldı.

Atatürk Havalimanı'nda hangarı bulunan Borajet, SHY-145/JAR-145 olarak bilinen teknik servis destek hizmeti belgesini aldı.

Borajet, aldığı JAR-145 belgesiyle birlikte ülkemizde faaliyet gösteren ve 5700 kg. altındaki ağırlıktaki tüm uçaklara her türlü teknik destek verme yetkisine sahip oldu.

SHGM tarafından belgesi 31 Aralık 2010 günü onaylanan Borajet, yeni dönem atılımlarındaki en önemli kilometre taşlarından birini daha kat etmiş oldu.

JAR-145 belgesini alan Borajet, bu başarısını hangarda düzenlenen bir törenle kutladı.

Kaynak: http://www.airporthaber.com/borajet-artik-jar-145 ...9648h.html

Bu belge Borajet'e hayırlı uğurlu olsunBerktuğ
site denetçisi

7 yıl önce - Pzr 16 Oca 2011, 17:08

BORAJET SON UÇUŞUNU YAPTI
Alıntı:
Borajet, Antalya Gazipaşa Havaalanı'na bugün son uçuşunu gerçekleştirdi.AK Parti Alanya İlçe Başkanı Hüseyin Güney, Anadolu Jet'in hazırlığını yapmaya başladığını söyledi. Borajet'in mevcut 4 uçağını Türk Hava Yolları (THY)'na kiraladığı bilgisini veren Güney, bunlardan ikisinin Gazipaşa'dan İstanbul ve Ankara'ya uçuşlara başlayacağını söyledi.

Tur şirketlerinin yaz aylarına hazırlık yaptığını ifade eden Güney, bölgeye başka firmaların da başvurup uçabileceğini kaydetti. Güney, amaçlarının, bölgenin havayolu ihtiyacını gidermek olduğunu ifade etti. Güney, Anadolu Jet'in Gazipaşa Havaalanı'na uçması konusunu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcı Bülent Arınç'la da görüştüklerini söyledi.

Borajet uçağı, Gazipaşa Havaalanı'na ilk tarifeli seferi 12 Temmuz 2010 tarihinde düzenlemişti. İlk seferde basın mensuplarının da bulunduğu uçuşta Gazipaşa'ya inişte coşkulu bir karşılama yapılmıştı.

Kaynak: http://www.lojiport.com/news_detail.php?id=26445

Öncelikle şunu belirteyim Cuma günüymüş son uçuşu haberi geç gördüm. İnşallah bu havaalanı boş durmaz


tiestoxxx
7 yıl önce - Pzr 19 Hzr 2011, 00:49

teyyareye benziyor ne kadar güvenli acaba binmeyin filan diyorlar var mı binen bu uçaklara arkadaşlar ?

muratdoktor

7 yıl önce - Pzr 19 Hzr 2011, 19:50

Gazipaşadan İstanbula uçmuştum .Avrupada birçok noktada kullanılıyor güvenlilik bakımından sorun yok.

Murat Caner
7 yıl önce - Prş 14 Tem 2011, 16:47

Küçük bir araştırma yaptım ama doğruluğunu tam olarak bilmiyorum.

Şimdi

180 koltuklu A 320 kesin 9,76 lt/mil yakıt tüketiyor.
70 koltuklu ATR 72 yaklaşık 1,8 lt/km yakıt tüketiyor. Çevirirsek 3,334 lt/mil oluyor.

Bilet maliyeti olarak düşündüğümüzde kişi başı tüketim,

A 320 için 0,54 lt/milkişi
ATR 72 için 0,47
milkişi

Sonuç olarak küçük uçak kullanmak çok karlı değil.

Aranızda bu işi bilen varsa bir denetimini yapsın bu sayavın...sayfa 11
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 101112 ... 282930   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM