Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kemal
16 yıl önce - Cum 20 Arl 2002, 20:46
[İST-A1.07] - Bir Zamanlar Bunlarla Seyahat Ediyorduk...

Bir zamanlar kullandığımız otobüsler bunlar 1958 ile 1980 arasında hizmet etti. Güzel bir müzede sergilense hoş olmazmıydı...

ve bir zamanlar trolleybüsler de vardı İETT hepsini çöpe attı yazık.

Misafir 95f

15 yıl önce - Sal 05 Ağu 2003, 11:13

Haliç kenarında bir Taşıtlar müzesi açılsa bu araçlar bu müzede sergilense iyi olur

Yasin
15 yıl önce - Sal 05 Ağu 2003, 13:34

Başlığa itirazım var!!!

Hâlâ onlarla seyahet ediyoruz.

IETT'nin otobüslerinin yarıdan çoğu döküntü!

Faruk

15 yıl önce - Sal 05 Ağu 2003, 13:45

Ee bosuna dememisler Ineklik Etme Taksi Tut diye

Saka bir yana fronxie IETT son 10 yilda nerden baksan 300 tane yeni mercedes otobusleri aldi ve bir çok otobus senin dedigin gibi bence o kadar kotu durumda degiller belki bir kaç tane olabilir o da normaldir 2500 otobus içinde

messiah_haktan

15 yıl önce - Sal 05 Ağu 2003, 13:51

Faruk ne yaziki dedigin gibi 10 senelik otobüsler!10 sene sehirlerici bir otobüs icn cok!Istanbulu bilmiyorum ama o ankaradi kirmizi eski otobüslerin cogu 92 li,otobüslerin ön yada arkasinda 92-052 gibi sayilar var,bu sayi o otobüsen 92 yilinda alinan 52. otobüs oldugunu gösteriyor,yani o "eski" dedigimiz otobüsler genelde 10 yillik oluyor!Tabi TR arada sirada 15 yilligid cikiyor o ayri!

Ama iyi bir haber,EGO ve IETT 99dan beri filosunu hizla genclestiriyor,izmir de ayni tabii

Faruk

15 yıl önce - Sal 05 Ağu 2003, 13:57

Messiah ben otobuslerin 10 yil oldugunu yazmadim ben sadece demek istedigim son 10 yil içinde alinan otobusler bu 95 -96-97 senelerinde olabilir demek istiyorum o zaman o kadar eski'de degiller bence hele'de mercedesler bence gayet düzgün durumdalar tamam kötu durumda olanlar'da var bunu kabul ediyorum ama hepsi oyleymis gibi dememek lazim bence

Yasin
15 yıl önce - Sal 05 Ağu 2003, 14:22

FARUK demiş ki:
Ee bosuna dememisler Ineklik Etme Taksi Tut diye

Saka bir yana fronxie IETT son 10 yilda nerden baksan 300 tane yeni mercedes otobusleri aldi ve bir çok otobus senin dedigin gibi bence o kadar kotu durumda degiller belki bir kaç tane olabilir o da normaldir 2500 otobus içinde

İETT yeşil mercedes otobüslerden aldı. Doğal gaz ile çalışanlardan. Onlar şahane, diyecek bir şey yok. Ancak sayıları oldukça yetersiz. Yavaş yavaş İETT otobüs filosunu yeniliyor, lakin hâlâ otobüslerin çoğu seksenlerden kalma. İETT garajına gidersen bunu görürsün. Ya da Eminönü, Kadıköy, Aksaray bölgelerindeki duraklara bakarsan, o yeni alınan otobüslerin azınlıkta olduğunu anlarsan.

Özellikle MAN otobüsler çok eski.

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Pzr 26 Şub 2006, 04:03

Aralık 2002'de açılan ve "Bir Zamanlar Bunlarla Seyahat Ediyorduk" adlı başlık, aynı konuda zaman içinde çok kapsamlı ayrı iki başlık daha açıldığı için; kilitlenmiştir.

İstanbul Kentiçi Toplu Taşıma sistemleriyle ilgili olarak;

İETT Otobüsleri - Tarihçe, Nostalji ve Hatıralar

İETT Troleybüsleri - Tarihçe, Nostalji ve Hatıralar

adlı alternatif başlıklara yönlenebilirsiniz.

Site Denetçisi
Akın KURTOĞLU
26 Şubat 2006 - 03:06

ANA SAYFA -> ULAŞIM