Ana Sayfa  

Burç

Prş 16 Arl 2010, 01:45  

İsterse D sınıfı olsun, bir klima UFO'dan defalarca daha ucuza aynı ısıyı verir.

mesajı beğendiniz mi?
Mustafa_ÜNLÜ

Prş 16 Arl 2010, 01:48  

Alıntı:
300 liraya UFO alacağına 500 liraya klima al. Elektrik parasından yarıdan çok tasarruf edersin hem de cidden ısınırsın.

Buda güzel fikir ancak, Vestel ve Beko da A sınıfı enerji harcayan en düşük modeller 700 ile 900 lira arasında..
Ufolardaki 300 liralık ürün kumandalı ürün ayak dahil fiyatı, kumandasız aldıgınız da 230 lira civarına geliyor..
Arada fiyat farkı çıkıyor 600 lira civarında kumtel olursa bu 700 liraya kadar yükseliyor..

mesajı beğendiniz mi?
Burç

Prş 16 Arl 2010, 01:51  

Vestel falan almana gerek yok, git Karfurdan en ucuzunu al, 2 sene garantisi var hepsinin.
A sınıfı D sınıfı hiç fark etmez, UFO ile ölçülmeyecek kadar az elektrik parası ödersin, aradaki farkı 2 ayda çıkartırsın.

mesajı beğendiniz mi?
nedimussoy

Prş 16 Arl 2010, 02:10  

Ufo ve diğer marka İnfrared ısıtıcılar 1 kW/saat elektrik harcadığında 860 kilo karori enerji verirler.
Klimada ise 1 KW/saat elektrik harcadığında yaklaşık 2250 kilo karori enerji verir.
Buradan da şu sonuç çıkıyor. Harcanan elektrik ile elde edilen kaloriye göre İnfraret ısıtıcılar, klimaya göre yaklaşık 2.5 misli daha pahallıya geliyor.
Isınma sistemini seçerken bu hususa dikkat etmek önemli diye düşünüyorum.

mesajı beğendiniz mi?: +2
Mustafa_ÜNLÜ

Prş 16 Arl 2010, 02:30  

Klima elbette karlı, İş yerinde kullanıyoruz,kendini 1 sene geçmeden amorti etti, gelen elektrik faturası ile.
Ben kararımı ınfrared ısıtıcıdan verdim, sadece modeller arasında karar veremiyorum.

mesajı beğendiniz mi?
ersin55

Prş 16 Arl 2010, 02:32  

Mustafa kararın hayırlı olsun kardeşim de hesap ortadayken ve klima daha avantajlıyken neden infrared? Portatifliği mi cezbeden yani odadan odaya taşıma mı yapacaksın o zaman klimayı konuşmaya gerek bile yok

mesajı beğendiniz mi?: +1
Mustafa_ÜNLÜ

Prş 16 Arl 2010, 02:37  

Alıntı:
Portatifliği mi cezbeden yani odadan odaya taşıma mı yapacaksın o zaman klimayı konuşmaya gerek bile yok

Evet kesinlikle portatiflik taşınabilirlik
Zaten eski bir ısıtıcı yanıyor, onu teknolojiye uygun hale getirceğiz

mesajı beğendiniz mi?
0345 özer er

Prş 16 Arl 2010, 18:17  

[quote]Ben kararımı ınfrared ısıtıcıdan verdim, sadece modeller arasında karar veremiyorum. [/quote
]ben ufo al derim şimdiş uzaktan kumandalı olanlar çıktı,istedigin ayara getir,fıstık gibi yerinden kalkmadan.yak,söndür.

mesajı beğendiniz mi?
mehmet20

Cum 17 Arl 2010, 11:40  

Alıntı:
Yeni nesil ısıtıcı yaktı
Melisa bebek, elektrikli ısıtıcının kablosunun eriyip beşiğini tutuşturması sonucu yaşamını yitirdi.
Anne-baba yeni nesil ısıtıcıların güvenli olmadığını öne sürüp şikâyetçi oldu. Polis ısıtıcıya, teknik inceleme için el koydu.

İstanbul Ataşehir’de, pazartesi gecesi 22.30 sıralarında, kamyon şoförü baba Erkan Koç (32) ve ev kadını eşi Çağla Koç, 11 aylık kızları Melisa Nur’a banyo yaptırdıktan sonra yatak odasındaki beşiğinde uyuttu. Arızalanan kombi nedeniyle bebeğin yattığı odada elektrikli ısıtıcıyı çalıştıran çift, bir süre sonra evi duman kapladığını fark etti. Nefes almakta zorlanan çift banyodan panikle su doldurdukları kovalarla yatak odasındaki yangını söndürmeye çalıştı.

Ancak bebek kurtarılamadı. Önce dumandan zehirlendiği sanılan Melisa’nın kesin ölüm nedeni otopsi sonucu belirlenecek. Baba Erkan Koç üç yıl önce daha uygun fiyata satan markalar yerine, 250 TL’ye yeni nesil ısıtıcıyı aldığını söyleyerek şöyle konuştu: “Can havliyle yatak odasına koştuk, ancak beşik yanıyordu. Yangını söndürdük ama çok geçti. Elektrikli ısıtıcının kablosu erimiş, lav gibi akıp yangın çıkarmış. Bu işin peşini bırakmayacağız.” Polis ısıtıcıya, teknik incelemeden geçirmek üzere el koydu.

http://haber.mynet.com/detay/yasam/yeni-nesil-isitici-yakti/546608?utm_source=mynet&utm_medium=www&utm_campaign=home_haber_thumbnail_4

Kullanırken dikkat edin lütfen. Allah korusun böyle şeyler gelmesin kimsenin başına

mesajı beğendiniz mi?
Ertan Akyüz

Pzr 20 Oca 2013, 19:11  

Bence Kimse İnfrared ısıtıcı almasın! İnfrared i bir araştırın , İnfrared sistemde sistem frekans üreterek çalışır ısınma işlemi de aşırı radyasyon ile gerçekleşir bu da sizin kanser olma riskinizi arttırıyor.
Nükleer reaktör ile ısınmakla aynı mantık aradaki tek fark bu patlamıyor.

mesajı beğendiniz mi?
Mesajları seç: