Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana yeni haberler
« önceki   123 ... 444546 ... 299300301   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 45
Erkut T

7 yıl önce - Pts 08 Ksm 2010, 22:26(+)


Moğolistan Devlet Sirki 4 Aralık'a kadar Adana'da.
Hafta içi 18:30
Hafta Sonu ve bayramda 13:30 - 16:00 - 18:30

Doğal Park yanında.


taha01
7 yıl önce - Pts 08 Ksm 2010, 23:00

Alıntı:
Doğal Park yanında


Hayal Park yaninda demek istedin sanirim..


Erkut T

7 yıl önce - Pts 08 Ksm 2010, 23:16

Alıntı:
Hayal Park yaninda demek istedin sanirim..


Hayır, doğru söyledim Bu sene Doğal Park yanında. Bizim evin önündeki boş arsada.

Eski McDonald's (şimdiki zıpzıpçı) nın arkası.erolcoş
7 yıl önce - Sal 09 Ksm 2010, 21:27

ATATÜRK CADDESİ ALT GEÇİTLE M. KEMAL PAŞA BULVARINA BAĞLANIYOR

Adana Büyükşehir Belediyesinden trafiğe soluk aldıracak yeni bir formül daha. Büyükşehir Belediyesi, trafik yoğunluğunun en sık yaşandığı Atatürk Caddesini alt geçitle Mustafa Kemal Paşa Bulvarına bağlıyor.
(+)

DEMİRSPOR BİNASI YIKILIYORAtatürk Caddesindeki trafik sıkışıklığı, Mustafa Kemal Paşa Bulvarına direkt geçişi sağlayacak alt geçitin yapılmasıyla sona eriyor. Buna göre, Atatürk Caddesinin bitimi yani Sular'ın göbeğinde yer alan Demirspor apartmanı yıkılarak, tren hattının altından, Mustafa Kemal Paşa Bulvarına geçidi sağlayacak bir alt geçit yapılacak. Atatürk Caddesindeki trafik yoğunluğu böylelikle büyük ölçüde rahatlayacak.


DDY İLE ANLAŞILDIKonuyla ilgili gerekli görüşmeleri Ankara nezninde yapan Adana Büyükşehir Belediyesi'nin Devlet Demiryolları ile prensipte anlaştıkları söyleniyor. Projenin hızla hayata geçmesi için kolları sıvayan Büyükşehir Belediyesinin, konuyu imar tadilatının yapılması için bu hafta meclise taşıması bekleniyor. Bazı dinamiklerin kent içi trafiği büyük ölçüde rahatlatacağını düşündüğü bu projeyle ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Aldırmaz'ın, da 'Ortak akıl ürünüdür' yorumu getirdiği belirtiliyor.

http://www.5ocak.com.tr/tr/s_detay.asp?kid=174&id=8361


cemalczk
7 yıl önce - Sal 09 Ksm 2010, 23:40

çok güzel bir haber, umarım en kısa zamanda hallolur ve gerçekten orada bir rahatlama yaşanır..

oraya varmadan metro hattı nı üstten kesen demiryolu altındaki alt geçit kısa bir zamanda genişletilmişti, ve orada trafik çok güzel seyirediyor, oldukça kalabalık olsada akışkan bir trafik var, burasıda böyle olur inş.


Firat1973
7 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 01:06

Atatürk Caddesi yeraltından Mustafakemalpaşa Bulvarına bağlanmakla kalmayacak, Karafatma ve İbo Osman Caddesinde iyileştirmeler yapılıp, Atatürk Caddesi Mavi Bulvara kadar uzatılacak. Önceki açıklama buydu, değişmediyse. Böylece Baraj Yoluna alternatif bir yol yaratılmış olacak.erolcoş
7 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 14:52

YENİ YATIRIMLAR

Adana Valisi İlhan Atış, son birkaç yılda kentte yapılan yatırımlardan büyük heyecan duyduğunu söyledi.


Atış, “Ama aynı heyecanı Adanalılar yaşamıyor.”dedi.
‘Yatırım’ ifadesinden herkesin farklı bir şey algılamış olabileceğine dikkat çeken Atış, “Kimilerine göre yatırım, kazma vurulduğu veya fabrikanın bacası tütmeye başladığı andır. Benim gibi insanlar için bir yerde imar planları değişmeye, ÇED raporları hazırlanmaya ve istimlâkler yapılıyorsa orada yatırım başlamış demektir.”şeklinde konuştu.


Son birkaç yılda Adana’da gerçekleşen büyük çaplı yatırım projelerini anlatan Atış, Tufanbeyli ilçesinde 600 milyon ton kömür rezerv kapasiteli termik santrali için imar planı değişikliği yapıldığını kaydetti. Atış, Yedigöze Barajı’nın bittiğini ve su tutulmaya başlandığını belirtti.

Kentte inşaatı devam eden 17 hidroelektrik santralinden Karaisalı Çakıt HES’in hizmete girdiğini hatırlatan Atış, akarsuların üzerinde inci tanesi gibi dizilen diğer HES’lerin de birkaç yıl içinde devreye gireceğini ifade etti.
Sadece salonları için ekstra 30 milyon dolar har
canması planlanan Seyhan Nehri kenarındaki Sheraton Oteli’nin inşaatının yükseldiğini dile getiren Atış, işadamı Mehmet Ali Bilici’nin ise Dedeman Oteli’nin temelini atacağını vurguladı.
Atış, Adana’daki yatırımlarla ilgili şu bilgileri verdi: “Ceyhan- Yumurtalık Bölgesi’nde İSKEN 800 milyon dolarlık ikinci yatırımına başladı. Bir başka firmaya 2 bin 400 dönümlük bir arazi tahsis edildi. O da çok modern termik santrali yapacak. Sanko Holding termik santrali yerini aldı. ÇED raporu işi bitmek üzere. Burada 30-40 milyonluk dolarlık yatırımlardan söz ediyoruz.

Çevremizdeki bazı illerin Organize Sanayi Bölgeleri’ndeki (OSB) toplam yatırımların miktarı 800 milyon dolar iken bizim tek bir firmamızın projesi tutarı bu kadardır. Yedigöze Barajı’nın maliyeti 600 milyon dolar, Tufanbeyli Barajı 480 milyon dolardır. Bizde sadece HES’lerin toplam bedeli 2.4 milyar doları buluyor. Çalık Grubu’nun kurucağı Petrokimya ve Rafineri Sanayi Entegre Tesisi’nin ÇED’leri hazırlandı. 1/25 binlik planlar ve yer tespiti yapıldı, istimlâkler başladı. Çalık, Kazan ve Rus ortak yapımı tesis 6 milyar dolarlık bir yatırım. Revize edilirse 9 milyar doları bulacak projede direk ve dolaylı 20 bin kişi istihdam edilecek.”

“Efendim ortada bir şey yok ?” şeklindeki değerlendirmelere “Prefabrik bir yapı değil ki…” sözleriyle tepki gösteren Atış, Ceyhan–Yumurtalık Bölgesi’nde parçalar halindeki arazilerin toplulaştırıldığına işaret etti. Yumurtalık Serbest Bölgesi’nin denize doğru yüzde 50 büyüdüğünü açıklayan Atış, orada 12 tersanenin inşa edileceğini bildirdi.
ENERJİ İHTİSAS BÖLGESİ’NE YOĞUN TALEP VAR

Yumurtalık Enerji İhtisas Bölgesi’nde 14 bin dönümlük yerin satıldığını ve yeni 56 bin dönümün talep edildiğinin altını çizen Atış, söz konusu alanın 100 bin dönüme çıkartılacağını aktardı. Adana Valiliği, Büyükşehir ve diğer kurumların tüm bu girişimlere müdahil olması gerektiğini söyleyen İlhan Atış,“Çünkü plansız gelişmeye karşıyız. Bunlar hepsi muhteşem yatırımlar olmalıdır.

Şu anda Ceyhan–Yumurtalık Bölgesi de yatırımcılar her yeri aldı. Çok az saha kaldı. Yedigöze Barajı ile 750 bin dönüm arazi sulanacak. Bir anda verim birkaç kat artacak. İlde yatırımlar hızlı bir şekilde artıyor. Hacı Sabancı OSB’de 298 fabrika çalışıyor. Kastamonu Entegre 110 milyon euroluk tesisin temelini attı. Bir firma krizde üç kat büyüdü. Ben çok heyecanlanıyorum. Ama Adanalılarda bu heyecanı göremiyorum. Ben üç nalı, atı da buldum… Polyannacı değilim, gerçekleri görerek konuşuyorum.” açıklamasını yaptı.

Çukurova Üniversitesi’nde Türkiye’nin en güzel diş hekimliği fakültesi inşaatının bitmek üzere olduğunu kaydeden Atış, kampusta 10 bin kişilik büyük bir kongre merkezinin de yapıldığını belirtti.

Önemli bir metropol olan Adana’da din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapılmadan herkesin hoşgörü içinde yaşadığına dikkat çeken Atış, “İlde üniversite de dahil 500 bini aşkın öğrenci var. 17 bin öğretmen ders veriyor. Çok şükür emniyet ve asayişte çok iyiyiz. Yatırımcı huzur, iyi iklim ve ucuzluk, sanayi kültürü ve işçi arar. Tüm bu güzellikler mevcut. Yatırım çeşitliliği bakımından ilk sırada. Adana–Yumurtalık arasını duble yol yapacağız.” diye konuştu.

http://www.adanahaber.com/haberdetay.asp?haberid=13892


erolcoş
7 yıl önce - Cum 12 Ksm 2010, 16:20

Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Baş, Adana ekonomisinde son zamanlarda yakalanan başarılı ivmenin, yıllardır eksikliği hissedilen “Birlik ve beraberlik” duygusunu ön plana çıkardığını söyledi...

Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Baş, Adana ekonomisinde son zamanlarda yakalanan başarılı ivmenin, yıllardır eksikliği hissedilen “Birlik ve beraberlik” duygusunu ön plana çıkardığını söyledi. Baş, “Yıllardır hayata geçirilmesi beklenen yatırımlar bir bir yükseliyor. Ortaya konan birliktelik tablosunu kenetlenmeye dönüştürerek, kent ekonomisindeki yükselişi en üst noktaya taşımalıyız” dedi.


Baş, yaptığı açıklamada, yakın zamana kadar yatırım ve istihdam konusunda yaşanan olumsuzluklarla anılan Adana’da “Artık bir şeylerin değiştiğine” yönelik gelişmeler yaşanmasının sevindirici olduğunu söyledi.


Yakın döneme kadar başta istihdam konusunda olmak üzere inanılmaz derecede üzüntü verici olumsuzluklar gözlemlendiğini ve bu olumsuzlukların rakamlarla da somutlaştığını ifade eden Baş, Türkiye’nin en verimli topraklarına sahip olan, uluslararası boyuttaki milyarlarca dolarlık enerji projelerinin hayata geçtiği Çukurova’da istihdam sorunu yaşanmasının, enstrümanların iyi değerlendirilemediği ya da kullanılamadığı anlamına geldiğini belirtti.


Yakın zamana kadar kentte sergilenen dağınık görüntünün Vali İlhan Atış’ın kişisel gayretleri sonucu ortak akılda buluşularak işbirliğine dönüşmesinin kentin ekonomik, sosyal ve kültürel havasını da değiştirdiğini ifade eden Şaban Baş açıklamasında şu görüşlere verdi:


“Örneğin; Vali İlhan Atış, başta fuarlar olmak üzere kentteki tüm önemli aktivitelere katılarak Adana’nın sahip olduğu değerlere ilişkin mesajlar veriyor. Büyükşehir Belediyemiz de yine aynı şekilde gerek kentimize yatırım yapmak isteyen firmalara her türlü alt ve üst yapı desteği sunacağına ilişkin mesajlar veriyor. Yakın zamanda gerek sanayi sitelerimizde, gerekse fuar alanımızdaki asfalt ve altyapı çalışmalarının kısa sürede tamamlanmış olması, Adana’da yaşayan her kesimin motivasyonunun önemli ölçüde artmasını sağlamıştır. Kent üzerinde esen olumsuzluk rüzgarının dağılması, yatırım düşüncesindeki firmaları da cesaretlendirmiştir.

Bölgemizdeki akarsular üzerinde kurulma çalışmaları süren hidroelektrik santralleri hız kazandı ve hatta biri üretime bile başladı. Kentimizin güneyinde yer alan Yumurtalık Enerji İhtisas Bölgesi’nde yaşanan yatırım yoğunluğu bölgenin genişletilmesini gündeme getirdi. Kuzeyindeki Tufanbeyli’de termik santral yapımı için gerekli çalışmalar yürütülüyor. Çukurova’nın bereketli topraklarını daha da zenginleştirecek olan Yedigöze Barajı’nda su tutma işlemi devam ediyor. Kent merkezinde, yıllardır sözü edilen ancak bir türlü hayata geçirilemeyen Sheraton ve Dedeman gibi kent vizyonu açısından önem taşıyan yatırımlar boy göstermeye başladı. Adana’daki kent dinamiklerinin birliktelik görüntüsü vermesi bile, kentin vizyonunu bir anda değiştirmiştir.”


Bundan sonraki süreçte, kentte yakalanan birliktelik rüzgarının Ankara’ya taşınması gerektiğine de işaret eden ATO Başkanı Şaban Baş, “Adana’da yakalanan bu olumlu atmosfer bir süre sonra tek başına yetersiz kalacaktır. Çünkü oluşan tablonun daha başarılı hale getirilmesi için mutlaka Ankara boyutunun tamamlanması gerekiyor. Bu anlamda da milletvekillerimize önemli görevler düşüyor. Yakın zamana kadar sorunların görüşülmesi için sivil toplum örgütlerinin toplantıya katılım çağrılarına olumlu yanıt vermeyen milletvekillerimizin kendi başlarına, fuarlara gidip incelemelerde bulunduklarına tanık oluyoruz. Bu sevindirici gelişmeyi parti gözetmeksizin Adana’yı temsil eden tüm milletvekillerimizi de yanımıza alarak daha güçlü, daha zengin ve hepsinden önemlisi 'Önce Adana' mantığını sergileyen güçbirliği tablosunu oluşturmalıyız” diye konuştu.

http://www.5ocak.com.tr/tr/s_detay.asp?id=8390


karacan duru
7 yıl önce - Pts 15 Ksm 2010, 01:18

Atatürk caddesi yer altı geçidi ile Demiryollarını geçecek deniliyor ama drenajı unutuluyor.
Örnek olarak,Vilayet önünden Demiryolları alt geçidinde her yağmurda mutlaka su baskını yaşanır.Bu proje üst geçit olarak yapılmalıdır.


Ahmet Nadir İşisağ

7 yıl önce - Pts 06 Arl 2010, 17:47
Adana Büyükşehir Belediyesinin bir hizmeti!...
(+)

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zihni Aldırmaz "Ortak akıl,Ortak başarı" sloganı ile Adana'lıların, Belediye hizmetlerinde birçok değişikliklere şahit olacağını beyan ederek, 5 aydır görevde olduklarını ve bir çok olumsuzluğu değiştirdiklerini,son olarak reklam geliri karşılığı Adanalılara dağıtılan Metro ve Otobüslerin çalıştıkları güzergahları gösteren bir harita/krokinin Adanalılara çok büyük kolaylıklar sağlayacağını belirtmekte ve çalışmalarının devam ettiğini söylemektedir.(Yerel basından)
DİKKAT!......
Haritadaki saatlerin yanlış olduğunu belirten Erkutt arkadaşımız aşağıda link vererek doğru saatleri belirtmiştir..İlgisine teşekkür ederim.En son Ahmet Nadir İşisağ tarafından Pts 06 Arl 2010, 23:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi


sayfa 45
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET