Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Uğur!
8 yıl önce - Prş 11 Ksm 2010, 00:27

Alıntı:
1- Haberler ve sohbet ana başlığı bu iş için uygun değil. İşin sohbet tarafında ben çok severim, ben az severim geyiğine dönme tehlikesi var. Fotobiyografiler diye bir başlık açıp fotobiyografileri orada toplamakta fayda görüyorum. Merak eden oraya gider karıştırır, isterse favori kişisi için yeni başlık açar.
2- Fotoğraflar belli bir standart büyüklüğe indirgensin.
3- Kişinin en az xxx kelimelik biyografisi olmadan sadece birkaç fotoğraf ile başlık açılamasın.

Rıfat bey daha öncede bir çok kez dile getirdik.
1- Yeni bir bölüm açma şansımız ne yazık ki yok.
2- Genelde standart gidiyor. Bazı başlıklarda farklı olabiliyor. Çoğunluk 400 piksel olarak yükleniyor. Standart olması tabi ki güzel olur.
3- İlk başlarda açılan başlıklarda çok fazla bir açıklama yoktu, ama daha sonradan biyografi ekleme kararı alındı. Fakat zorunlu değil.

deniz1764

8 yıl önce - Pzr 28 Ksm 2010, 21:57

Fotobiyografi başlığı açarken dikkat edilecek kurallar arasında göremediğim için soruyorum: Fotobiyografisi hazırlanacak kişi Türk olmak zorunda mı? Yabancı biri hakkında fotobiyografi başlığı açılabilir mi?

Bay Bülent
8 yıl önce - Pzr 28 Ksm 2010, 22:00

Alıntı:
Türkiye'nin gündeminde yer alan (aklınıza kim gelirse) herkesi günümüzden geleceğe fotoğraflarla tanıtmaktır.

Evet Deniz bey,Türk olması lazım.
özel mesaj yoluyla Mehmet bey'e bunu danışmıştım (sormuştum)

Saygılarımla

fatih civelek
8 yıl önce - Pzr 28 Ksm 2010, 22:03

Alıntı:
Fotobiyografisi hazırlanacak kişi Türk olmak zorunda mı? Yabancı biri hakkında fotobiyografi başlığı açılabilir mi?

Deniz bey, haklısınız aslında .. Kuralların üstünde ki 3 ana bilgilendirme noktasının 1.sinde şöyle diyor; (ve biraz muallakta kaldı diyebiliriz)

Alıntı:
Bu başlıkların temel amacı, Türkiye'nin gündeminde yer alan (aklınıza kim gelirse) herkesi günümüzden geleceğe fotoğraflarla tanıtmaktır. İnternette çokça bulunan yazılı biyografi sitelerine alternatif olarak düşünülmüştür. Fotobiyografi başlıkları, gittikçe önemi artan görsel aramalar için önemli bir kaynak olacaktır.

Yani, kısacası yabancı biri hakkında fotobiyografi başlığı açmıyoruz. Eğer Türkiye'de doğmuş ve ülkemize hizmet etmiş birisi ise (misali olarak) o zaman bunu özel mesaj yoluyla Mehmet! isimli üyemize doğrudan özel mesaj yazarak iletebilirsiniz.

saygılarımla
fatih civelek

deniz1764

8 yıl önce - Pzr 28 Ksm 2010, 22:05

Alıntı:
Türk olması lazım

Bu durumda, Türkiye'ye ilk kez gelen Terzilerin sihirbazı Christian'ın ve şovunun bu gün çektiğim fotoğraflarını, şovun yapıldığı Pendorya AVM başlığında yayınlayacağız.
Cevap için teşekkürler.

Mehmet!
8 yıl önce - Pts 29 Ksm 2010, 01:03

Yabancı uyruklu kişilerin fotobiyografi başlığını açmıyoruz Deniz Bey. Bu hususu kurallara daha net olarak ekleriz.

Ben de geçenlerde böyle bir durumla karşılaştım ve sizin bulduğunuz gibi bir çözüm buldum.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=1973334#1973334

[Yabancı uyruklular konusu 16. madde olarak kurallara eklendi. - Mehmet! - Cum 03 Arl 2010 13:37 ]

Mehmet!
8 yıl önce - Cum 03 Arl 2010, 14:53

Fotobiyografi başlıklarına eklediğimiz fotoğrafların görsel aramalarda bulunabilir olması için fotoğraflara doğru isim vermemiz gerekiyor.

Örneğin,

Sinem Kobal'ın fotoğrafına snmkbl şeklinde ya da sinem123 şeklinde isim verirseniz google'da arama yapanların bu fotoğrafı bulabilmeleri çok zor.

Doğru isimlendirme şöyle olmalı;

sinem_kobal_1, sinem_kobal_2 . . .

Ayrıca fotobiyografi başlıklarına fotoğraf eklerken açılan pencerede "dosya isminde üye numaram görünsün" seçeneğini işaretlemeyi unutmayın.

Bu işaretlemeyi yapmadan yüklerseniz fotoğrafın ismi şu şekle dönüşecektir;

mehmet_sinem_kobal_1

Bu durumda da google aramalarında sorun çıkabilir.

Gerekli işaretleme yapıldıktan sonra yükleme yapılırsa fotoğrafın ismi şöyle olur;

sinem_kobal_1_131359

Sondaki sayı yükleme yapan üyenin üye numarasıdır.

Mustafa_ÜNLÜ

8 yıl önce - Pzr 05 Arl 2010, 19:12

İlk başlarda ne gerek var diye düşünürken, yeni aldıgım tv kartı ile bir anda bu işin takipçilerinden oldum
Ekranda olan kişilerin resimlerini çekip forum tarzı sitelere yükleyip, aklınca tahrik olan insanların kullandığı bu yöntemi biz Ahlak kuralları içinde yapınca,Benimde hoşuma gitmeye başladı..Tabi bir kare resim için epeyide ugraşmıyor değilim, her zaman güzel görüntü yakalanmıyor, ama zamanla bu iştede pratiğini kapacağıma inanıyorum..
Bu projenin uzun vadede ses getirceğine inanıyorum..
Düşünenlere teşekkür ederim,Yeni paylaşımlar için bilgisayar karşındayım

Murat UZUN

8 yıl önce - Prş 16 Arl 2010, 15:31

izzet yıldızhan başlığının açılmasını istiyorum.

Uğur!
8 yıl önce - Prş 16 Arl 2010, 15:31

Üzgünüm. İstek üzerine başlık açmıyoruz.
Televizyonda çıktığında görüntü yakalayan varsa zaten açılır hiç merak etmeyin

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET