Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
Yılmaz Edessa

9 yıl önce - Prş 04 Ksm 2010, 18:08

Adı üzerinde dizi film bunlar. Vallahi acıyorum bu millete.

Hergün çoluğunuz çocuğunuz ölüyor, dağdan gelen teröristlerin memleket memleket dolaşmasına izin veriliyor, siz bu sistemi düzeni böyle organize olarak protesto edemezken, bir dergi bir dizide ayak altında diye yaygara koparıyorsunuz. Geçin bunları geçin. Bunların hepsi kendine müslüman.

oğuzhanbozkurt
9 yıl önce - Prş 04 Ksm 2010, 18:14

Milli Türk Talebe Birliği Türkçüler tarafından kurulmuş belli bir dönem solcularında eline geçmiş ancak daha sonra ülkücüler tarafından yeniden ele geçirilmiş ve nihayet en son Necip Fazılın müdahil olmasıyla ıslamcı bir çizgiye kaymıştır.MTTB den bugüne FETIH VAKFI ve BIRLIK VAKFI olmak üzere iki yapı ulaşabilmiştir.Yanılmıyorsam 2008 yılı itibariyle AKP tarafından yeniden canlandırılmaya çalışılmış ancak gerek günümüzde gençliğin apolitize olmasının bir sonucu olarak gerekse de bu yeni çalışmanın AKP gençlik kolları vazifesini üstlenmesi nedeniyle eski inandırıcılığını yeniden kazanamamıştır. Birliğin ilk amblemi hilal içerisinde bozkurt iken daha sonra hilal içerisinde Kuran ı Kerim i tasvir eden bir açık kitap şeklini almıştır. MTTB öğrenci hareketlerine öncülük etmiş ve Türk demokrasi hayatının kilometre taşlarından birisi olmuş güzide bir sosyal ve siyasi eser olarak tarihte ki yerini almıştır. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi isteyen arkadaşlara Zülküf Oruç un kaleme aldığı Milli Türk Talebe Birliği isimli Pınar Yayınlarından çıkan kitabı tavsiye ederim.

Poyrazzz
9 yıl önce - Prş 04 Ksm 2010, 18:21

Alıntı:
Acaba yapılmamış mı hiç böyle bir olay?

Alıntı:
Ne zaman yapılmış,Allah aşkına bir örnek göster kaynak sun.

Ben 90'lı yıllarda ülkücülerin hakim olduğu bir üniversitede okudum. Kendim de ailemden dolayı üniversite öncesinde o camianın içinden birisiydim. Bu durumları bizzat ben de yaşadım. Reisler yurtlarda oda oda dolaşıp zorla dergi satarlardı, bağış toplarlardı. Birisini dövecekleri zaman en az 5 kişi olurlardı, bu sayı artabilirdi, gerekçe de bir ülkücü dayak yiyemez, dayak yedi dedirtmeyizdi. Kavgaları da bazen karı kız yüzünden çıkartırlar kılıfı siyaset olurdu. 80 öncesinde de bu tür şeylerin olduğunu o dönemleri yaşamış ve 12 Eylül sonrasını hapislerde işkence görerek geçiren aile bireylerimden biliyorum. Bu ve benzeri pek çok şey yüzünden ben de o camiadan koptum. Yani böyle şeyler yoktur diyerek inkar etmek yersiz.

Diziye gelince ise gerçekten tek taraflı bir iyi-kötü ayrımı yapılıyor ve milliyetçiler kötü, tipsiz, kılıksız, vahşi, antipatik; koministler ise iyi, yakışıklı, sempatik gösteriliyor. Halbuki bu tipler her iki tarafta da olmalıydı, tamamen yanlı yapılıyor. Amacın da zaten bu olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu tür aile dramları her dönemde her yerde yaşanıyor. Bu aile dramını günümüzde ya da 5-10 yıl öncesinde yansıtsalardı o siyasi havayı ve bu yanlı yönlendirmeyi yapamayacakardı. Aslında amçları böyle yanlı yönderdirme yapmak, aile dramı da kılıfı bence...

Aydın Doğan medyasının pek çok vukuatından biri. Eskiden daha belli belirsiz yaparlardı son dönemde dizileriyle, haberleriyle aleni yapmaya başladılar olan bu...

Surkentli21
9 yıl önce - Prş 04 Ksm 2010, 18:43

Akşama kadar istediklerini yapsınlar.Kanaldnin ne mal olduğu belli.

ibrahim alıcı
9 yıl önce - Cum 05 Ksm 2010, 01:25

Yani tamam'da bu yanlılık sadece bu dizi için geçerli değilki.Kartel Medyası tamamen bu ülke'nin maneviyatçı insanların her yapımında aşağılıyor.

İnsanlar o yüzden,tepki koyuyor.

Hakan Ali
9 yıl önce - Cum 05 Ksm 2010, 01:28

Alıntı:
Kartel Medyası tamamen bu ülke'nin maneviyatçı insanların her yapımında aşağılıyor.

Boşver hocam.Bizi sevdiklerimizin üzmesi zorumuza gider.İtin köpeğin lafına baksaydık ohoo .. Alıştık ahlak yoksunlarının bu tür hareketlerine.

Necati Biçer

9 yıl önce - Cum 05 Ksm 2010, 01:41

Doğan grubunun bu milletin menfaatine tek hayırlı icraatı var mı ?

Onur_60
9 yıl önce - Cum 05 Ksm 2010, 01:52

Paranoyanın da böylesi, ne diyeyim artık?
Bir bu derdimiz kalmıştı.

ibrahim alıcı
9 yıl önce - Cum 05 Ksm 2010, 04:08

Alıntı:
Paranoyanın da böylesi, ne diyeyim artık?
Bir bu derdimiz kalmıştı

İyi'de bu paranoya'ya sebep dediğiniz şeyler neden karşı taraf için bu yapımlarda birgün bile geçerli olmuyor?

Neden hep bir taraf aşağılanıyor.

Serhat Potur
9 yıl önce - Cum 05 Ksm 2010, 12:14

Demekki öğrenciye esnafa kitap pazarlama tekniği 60'lı yıllarda ortaya çıkmış

Neden tepki gösterildiğini anlamadım. Çeşitli görüşlerden bazı gruplar hala yapıyor bunu. Kimisi kapı kapı dolaşıp kitap/dergi satarken diğerleri gittikleri kapıya kitap/dergi bırakıp parasını istiyor

sayfa 7
« önceki   123 ... 678 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET