Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Emre_Uzan
11 yıl önce - Prş 02 Şub 2006, 12:57
Bursa Yıldırım'a 817 konut

Alıntı:
Bursa merkez Yıldırım İlçesi'nde çarpık yapılaşmayı asgariye indirmek için kolları sıvayan belediye, 817 dairenin yapılacağı Akçağlayan toplu konut projesini hayata geçiriyor.
Akçağlayan Mahallesi'nde 49'u villa toplam 817 konutun yapılacağı araziyi  Bursa Milletvekili Faruk Çelik ile beraber inceleyen Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, istimlak çalışmalarının bugünden itibaren başlayacağını söyledi. Dar ve orta gelirli vatandaşların kaliteli mesken ihtiyacını gidermek için çalışmalara başladıklarını ifade eden Keskin, "817 konutun yer alacağı Akçağlayan projesini TOKİ ile ortaklaşa gerçekleştireceğiz" dedi.
Çarpık yapılaşmanın en büyük problem olduğunu kaydeden Çelik ise, bunun üstesinden gelineceğini belirtti. Bursa'nın dört bir yanında TOKİ'nin çalışmalarının sürdüğüne dikkat çeken Çelik, "Buradaki modern yapılar, alttaki mahallelere örnek olacak. İstimlakle ilgili çalışma başlıyor. Yıldırım'da düşündüğümüz pek çok çalışma var. Onları da gerçekleştirdiğimiz zaman Yıldırım arzulanan ve hedeflenen ilçe olacak" diye konuştu.
İstimlak çalışmalarının temmuz ayına kadar süreceği ve TOKİ'nin konutları 1.5 yılda teslim edeceği öğrenildi. "Bursa evi" teması işlenerek Türkiye'de örnek bir yerleşim alanı olacak proje, 2+1 a tipi, 2+1 b tipi, 3+1, 1+1 ve 2 katlı bahçeli evlerden oluşacak. 3 katlı yapılacak olan konutların kura çekimlerine katılmak için ise 3 senedir Yıldırım'da oturma şartı aranıyor. Yapılacak olan 817 konutluk alanda açık hava

Evler çok güzel olucaklar, maketleri harika  

Deniz Gözlü

11 yıl önce - Prş 02 Şub 2006, 14:03

Dün gece toki başkanı Genç bakış adlı programda idi, kadir topbaş da vardır, gecekondu dönüşüm projeleri gerçekten çok halka çok faydalı hem kötü görüntüyü yok ediyor hem de de insanlara uygar yaşama alanları sunuyor.

SABRİ BİLGİN
11 yıl önce - Prş 02 Şub 2006, 18:12

İşte yukarıdaki haberin fotoları.Forumdaki bazı başlıklarda Uludağ eteklerindeki kötü yapılaşmadan şikayet etmiş,buraların kamulaştırılıp daha işlevsel ve görsel bir hal kazandırılmasını istediğimi yazmıştım.Hal böyleyken bu projeyi önemsemem kadar doğal birşey olamaz.Bu projeyi görünce bir ah çekip keşke Altıparmak,Heykel,Teleferik vb.. yerlerin dağ etekleri de bu hale getirilebilse diye haykırıyorum,belki sesimi duyan olur diye.

SABRİ BİLGİN
11 yıl önce - Prş 02 Şub 2006, 18:12

İşte yukarıdaki haberin fotoları.Forumdaki bazı başlıklarda Uludağ eteklerindeki kötü yapılaşmadan şikayet etmiş,buraların kamulaştırılıp daha işlevsel ve görsel bir hal kazandırılmasını istediğimi yazmıştım.Hal böyleyken bu projeyi önemsemem kadar doğal birşey olamaz.Bu projeyi görünce bir ah çekip keşke Altıparmak,Heykel,Teleferik vb.. yerlerin dağ etekleri de bu hale getirilebilse diye haykırıyorum,belki sesimi duyan olur diye.

Deniz Gözlü

11 yıl önce - Prş 02 Şub 2006, 19:31

Bursa Kestel  ,Bursa Orhaneli (Talep Örgütlenmesi), Orhangazi ve yklaşık 10 noktada Bursa'da konut üretimi devam ediyor Toki'nin ama gecekondu dönüşüm projesi bir tek bu bölgede şu an görülen.

Bu iki linkte, ihale aşamasındaki ve devam eden uygulamalar görülebiliyor, dün de çok faydalı bir program seyrettim bu Toki hakkında, amaç üst ve orta gelir grubundan kar ederek, gecekondu sahiplerine çok ucuz hatta ücretsiz konut üretmek olduğu söyleniyor.

http://www.toki.gov.tr/programlar/uygulamatakip/i ...harita.asp
http://www.toki.gov.tr/programlar/uygulamatakip/r ...tarih2.asp

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet