Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Etimesgut
« önceki   123 ... 678 ... 202122   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 7
emre yildiz
8 yıl önce - Çrş 24 Mar 2010, 17:31

Dün emlak vergimi Etimesgut Belediyesine ödedim, bayağı bir şoka uğradım. Çünkü, 2007 yılında 48-TL, 2008 yılında 50-TL, 2009 yılında 53-TL öderken, bu yıl için 83-TL ödedim, yani % 60 oranında artırılmış emlak vergisi. Neden böyle oldu dedim, yeniden değerleme oranı artırılmış da o yüzden bu kadar zam gelmiş...

Bugün ise arkadaşımla Çankaya Belediyesinin Kolej binasına gittik, geçen yıl 98-tl olan vergisi 115-tl olmuş, yani Çankaya Belediyesi % 16 kadar zam yapmış...

Bu durumda, Etimesgut Belediyesini hayırla yad etmek düşüyor, zaten Eryaman'a 1 yılda yaptığı hiçbir hizmet olmadı, sadece Tansaş önüne 30-40 ağaç dikmiş, birkaç kamelya koydurmuş, onun parasını da sadece KC Göksu evlerindeki emlak vergi artışlarından çıkartır sanırım... "Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz" demişler, 1999-2004 arasında yapılanlar ortada iken, yeniden aynı adamı seçmek büyük hata oldu kanaatindeyim...

Hakan_ank89
8 yıl önce - Cmt 03 Nis 2010, 14:51
Etimesgut Eski Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz Cezaevinde

Alıntı:
Etimesgut eski Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz ve beraberindeki 16 kişi, yolsuzluk suçlamasıyla çıkartıldıkları mahkemece tutuklandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nce yapılan operasyonda eski belediye başkanı Serhat Kemal Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 17 kişi, belediye ihalelerinde usulsüzlük ve yolsuzluk iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Emniyette sorguları tamamlanan şahıslar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

http://www.ankarahaber.com/news_detail.php?id=60565

Bu ülkede maalesef dürüst, görevini hakkıyla yapan, güvenilir insan sayısı çok azaldı. Herkes bir usulsüzlük, haksız kazanç peşinde, gerçekten ülkemiz adına utanılacak bir durum. Etimesgut ile ilgili başka bir başlık olmadığı için bu gelişmeyi burada paylaşma ihtiyacı hissettim.

emre yildiz
8 yıl önce - Cmt 03 Nis 2010, 15:45

Ben de "Serhat Bey, gayet iyi çalışıyor, Eryaman'a yaptıkları ortada" demekte olan bir vatandaş olarak, son zamanlarda bu haberleri yakından izliyordum... Gerçekten yazık olmuş, demek ki yolsuzluk hırsızlık yapılmasa Eryaman ve Etimesgut'a çok daha fazla hizmet edilebilirdi... Ben bir Etimesgut'lu olarak hakkımı helal etmiyorum, umarım her kuruşun hesabını sorarlar kendilerinden...

Nazım B

7 yıl önce - Sal 02 Ksm 2010, 09:22

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Erdem Taşlıca

7 yıl önce - Sal 02 Ksm 2010, 23:13

Yukarıdaki fotoğraflarda görülen bina otel miydi?
Çalışmalar ne durumda?

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 678 ... 202122   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA