Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Putlara tapar mısınız?
Sayfa: Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sonraki
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
selim53
3 yıl önce - Pzr 24 Ekm 2010, 20:08

türk kültüründe puta tapma olayı yoktur.islamiyet hristiyanlık ve yahudilik yokken bile türkler puta tapmazdı.her zaman tek allaha inanılırdı günümüzde de öyle.göktengri inancı vardı.allahın tek olduğu ve gökte olduğuna inanılırdı.türklerin yaşadığı coğrafyalarda hz.nuhtan sonra peygamber inmemiş.puta araplar farsiler zazakiler tapardı.hz.muhammed peygamber olarak arabistana hak yoluna davet için getirilmiş.bu başlık biraz komik oldu türk kültüründe puta tapma olayı yoktur.ama puta tapanlar her zaman alay konusu olur.helvadan put yapıyorlar ona tapıyorlar sonra acıktımı onu yiyorlar

mustafa

3 yıl önce - Pzr 24 Ekm 2010, 22:09

Alıntı:
İslamiyette en büyük imam Hz. Muhammed olarak değerlendirilik. Hz. Muhammed'in kabrinin kabe yönünde bulunduğunu düşünürsen, ona yönelmenin, ona doğru dönmenin İslamiyette bir anlamı, bir tatlılığı, bir hoşluğu olduğunu anlarsın.

Kardeşim Peygamber efendimiz kabri Medeni'de .Kabe allahın dünyada ki evi biz kabeye doğru yönelirken sembolik olarak allahın bize göstermiş olduğu evine yöneliyoruz

HalilA01

3 yıl önce - Pzr 24 Ekm 2010, 22:29

Alıntı:
puta tapan insanların öğretisini bu ülkede bir sürü paraya aklınızın alamayacağı paralara pazarlıyorlar. bir iki tane putun önünde durup rahatlayan varsa gerçekten ben ona bütün mal varlığımı veririm rahatlığını bana ispat etsin. Güzelim namaz varken namazı yobazlık zannediyorlar Allaha ayıp ediyorlarda Allahın en çok kızdığı putların karşısına geçip medet umuyorlarya, bunlar insanlıkmı ya biz ne biçim müslümanız ki sen müslümansan kurana hürmet ediceksin hadislere inanacaksın öyle bir durumdayız ki hadisler yalan değip duruyorlar bilim adamı denen şebelekler benim kadar cesaretli bir ilim adamaı olsaydı bu din bu hale gelmezdi ben bir paçavrayım ben dinimi korumak istiyorum

yukardakı sözler rapçı sagopa kajmere ait bende aynen katılıyorum kendisini takdir ediyorum

Yusuf Esengül

3 yıl önce - Pzr 10 Nis 2011, 10:00

Meçhul bir taksicinin yazdığı güzel bir şiir. Lütfen okuyun.

Düne kadar aboneydin harama,
Hep derdin ki; sözüm geçer parama
Şimdi musallada boşa arama,
Banka vezneleri yok tabutların.
Söyle de biraz avans versin putların

Tapular bıraktın valizler dolusu,
Varisler şimdiden kurdular pusu,
Niye götürmedin hayret doğrusu,
Öyle ya bagajları yok tabutların.
Bir taksi tutardı sana putların!

Hep kazandın aşkta(!) verdin kumarda,
Dolaşmalı derdin rakı damarda,
Biraz ayıldın mı? bu son şamar da,
Amerikan barı yok tabutların.
Söyle de cintonik versin putların!

Yaşarken sende bir saplantı vardı,
Minareler sanki sana batardı,
Hele sabahları tepen atardı,
Gördün ya... Konforu yok tabutların .
Söyle de bir döşek versin putların!

Hani Kur-an diyen sence yobazdı,
Hani o yobaza her zulüm azdı,
Az önce mezarcı yerini kazdı,
İmdat düğmeleri yok tabutların.
Üzülme kurtarır seni putların!

Ne kadar büyüktü dindara kinin,
Hacı ya hoca ya uzanırdı dilin,
Konuşsana mevta bitti mi pilin?
Oksijen tüpleri yok tabutların.
Söyle de bir nefes versin putların!

"UYANDIM" diyorsun lakin boşuna
Gördün bakmıyorlar hiç gözyaşına,
"EY MEVTA" kaldın mı yalnız başına?
Cumuk yasaları yok tabutların.
Söyle de bir avukat tutsun şimdi putların!!!

Fedaii
3 yıl önce - Pzr 10 Nis 2011, 10:25

Benim evimde Japonyadan aldigim oyuncak katana var sus diye, htira diye. Putperest mi oluyoruz simdi?

habibkadir
3 yıl önce - Pzr 10 Nis 2011, 11:02

burç bey ilk mesajda demiş ki;
Alıntı:
PUT : (farsça)
Bazı ilkel toplumlarda doğaüstü güç ve etkisi olduğuna inanılan canlı veya cansız nesne

bu tanımdan sonra günümüzde put olarak benim aklıma ilk para geldi.
gücü doğa üstü olmasada günümüzde büyük bir gücü var.
çoğu kişinin taparcasına sevdiği para bence günümüzdeki en büyük put sayılabilir (e tabi biraz mecazi anlamda)...

Alper 34

3 yıl önce - Pts 11 Nis 2011, 16:55

Türkiyede putperestlik var malesef ne kadar kimliklerse islam yazsa da!

SERDARR1

3 yıl önce - Pts 11 Nis 2011, 17:03

milletin ugurlu taşı vardı,otu vardır botu vardır..

önemli bir işi olunca onları yanına alırlar vs vs

benimde var ..
BİSMİLLAHİRAHMANİRAHİM...

her yere götürürsün... ugur şans vb.. hurafelerde daha garantilidir...
her işe besmeleyle başlayın Allah kolaylık verir

besmele sadece müslümanlarda etkili olur bilğinize

ayasmelih

3 yıl önce - Pts 11 Nis 2011, 17:23

Din farklı şeydir bazı batıl inançlar farklı şeylerdir.Mesela benim uğur taşım var ama elhamdülillah müslimanım.Kimse benim dinimi küçük bi taşa uğur taşı diyorum diye yargılayamaz

Herkes istediği şeye tapabilir kimsenin kimseye doğru yolu gösterme gibi bir şansı yoktur.Bugün allah (c.c)'a inanmak isteyen bir kişi yaşadığı dünyanın karmaşıklığına bile bakarak çok rahatlıkla dinini kendi seçebilir

Ayrıca senin dinin sana benim dinim bana....

zeki bütün
3 yıl önce - Pts 11 Nis 2011, 17:59

Alıntı:
günümüzde put olarak benim aklıma ilk para geldi.
gücü doğa üstü olmasada günümüzde büyük bir gücü var.
çoğu kişinin taparcasına sevdiği para bence günümüzdeki en büyük put sayılabilir (e tabi biraz mecazi anlamda)...

Çok güzel ama , bence eksik kalmış. Günümüzde insanlar banknotlara bakarken sanki kutsal bir ayete bakıyor, banka şubelerine girerken de sanki kutsal bir mabede girer gibi giriyor...
Bu durumda ; edinilen ev, araba ,tekne,arsa, markalı giyim eşyaları, cep telefonları ,elektronik cihazlarımız da sanki çağdaş putlar haline dönüşmüş gibi. onlara herşeyden daha fazla önem veriyor ve saygı gösteriyoruz.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET