Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı

Eshot şoförlerinden memnun musunuz?
HAYIR MEMNUN DEGİLİM
31.2%
 31.2%  [40]
EVET MEMNUNUM.
68.8%
 68.8%  [88]
Toplam Oy : 128

korhan35
4 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2010, 16:21

Alıntı:
Ancak şoför bilmediğini söyledi

Bende olsam öyle söylerim !

İnsan biraz etrafına, sağına, soluna bakar. Her yerde Eshot'un öneri ve şikayet hattının 285 58 31 olduğu bilinir...

Bu arkadaşlar uzayda mı yaşıyor acaba ?

H.Bayraklı
4 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2010, 17:30

Alıntı:
Bende olsam öyle söylerim !
İnsan biraz etrafına, sağına, soluna bakar. Her yerde Eshot'un öneri ve şikayet hattının 285 58 31 olduğu bilinir...
Bu arkadaşlar uzayda mı yaşıyor acaba ?

Arkadan gelen 599 şoförü olayı gördü... Zaten 162/599 ikisininde son durakları aynı...
Acaba 162'deki şoförü tanıdığı için BİLMİYORUM demiş olabilirmi?

erden karaoglan
4 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2010, 18:06

Başlık güncellenmişken bende bir şikayetimi dile getirmek istiyorum.Benim inadımamı oluyor bilmiyorum ama,konak'ta bazen 4 tane arka arkaya 121 hattını bile görüyorum ama karşıyakadayken 35-40 dk. bekliyorum lütfen şu işi bir düzene sokun

Ömer3510

4 yıl önce - Sal 05 Ekm 2010, 22:31

Alıntı:
Artık eminim.
ESHOT, zembereği boşalmış bir kurum gibi.
Şoförler, şehir içinde istediği gibi araç kullanıyor.
Yasak ama otobüsler birbirini sollayabiliyor..
Hız limitlerine uyulmuyor.
Altlarındaki araçların cüsselerine güvenerek, otomobil kullanıcılarını sıkıştırmakta, onları tehlikeye atmakta hiç sakıca görmüyorlar.
Kent içi yollarında çoğu vatandaş taşıdığını unutup, Azrail'a dönüşüyor.
Cumartesi günü bize de böyle bir şoför denk geldi.
Neredeyse, 305 numaralı hatta çalışan 35 SF 114 plakalı otobüs bizim Azrailimiz olacaktı.
Yüzme kursundan çıkan çocuklarımı alıp, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Kipa'ya doğru yola koyulduk.
Çift şeritli yolun sağından gidiyoruz.
Önümüzdeki araç yavaşlayınca sola geçip, devam edeceğiz. Ama bir baktık arkamızdan yıldırım hızıyla ESHOT otobüsü geliyor.
Otobüsün arkamızdan üzerimize çıkmasını ve canımızı zor kurtardık.
Kızdık tabi.
Otobüsü yakalayıp şoförü uyarmak istedik. İlk durakta yolun ortasında durdu yetiştik ama oralı olmadan biraz da otobüsü üzerimize sürüp yoluna devam etti. Tam Balçova Kipa önünde yakaladık ve otobüse ulaştık.
Böyle araç kullanma cesaretini nereden ve nasıl bulduğunu sorup ismini istedik.
Medeniyet fakiri aynı zamanda bu şoför.
İsmini söylemediği gibi aracın kapısını da kapattı. Bir süre devam eden tartışmadan sonra indik aşağıya.
Şoför diyoruz sırf direksiyonda olduğu için aslında şoför falan değil.
Sonra şikayet için yetkili aramaya başladık.
Cumartesi tatil yetkili bulmak ne mümkün.
Ne bir nöbetçi müdür var ne de genel müdür telefonlara bakıyor.
Cumartesi işinin başında olmayan genel müdürden 7 gün 24 saat çalışan bir kuruma hayır mı gelir?
Gelmez gelmiyor da zaten.
Uzun uğraşlardan sonra garajda birini bulup derdimiz anlattık. O da bizi başka bir garaja yönlendirdi. Orayı aradık bir işçi çıktı.
Şikayetimizi ilettik.
Böylelerini o direksiyon koltuklarına oturtanların şikayetimiz üzerine ne yaptığını takip edeceğiz.
O şoförün vatandaşın canını malını tehlikeye atma hakkını nereden bulduğunu, o gücü kimden aldığını da öğreneceğiz.
Denetim yapılmadığından zembereği boşalan ESHOT'un ne hale geldiğini her fırsatta İzmirlilere anlatacağız.
Böylesine önemli bir kurumun, isteyenin istediğini yaptığı bir kuruma nasıl dönüştüğünü göremeyen Başkan Aziz beye de önerimiz var.
Acillen ESHOT'u yönetemeyen, işletmeden zere anlamayan mimar Genel Müdür Gül Şener'i görevden alın.
Masonik ilişkiler nedeniyle zorunlu olarak tutuğunuz dedikodularına da son vermiş olursunuz.
Ayrıca ileride telafisi imkansız sorunların da önüne geçersiniz.

http://www.yeniasir.com.tr/Yazarlar/ertan_sayin/2 ...gil_azrail

Eshot'ta inanılmaz şeyler oluyor gerçekten bu yazıda üzerine tuz biber olmuş

GeDiZ

4 yıl önce - Çrş 06 Ekm 2010, 00:34

Ömer abi; burada bir şoför üzerinden binlerce şoför zan altında kalıyor önce burasını bir belirtelim!

1. Eshot'ta çok fazla sorunlar var. Daha hangi konuda bir standardı olduki!
* Burada şoförün hız yaptığı belirtiliyor, sormak lazım bazı hatlarda şoförler 4-5 saat otobüsten aşağıya inemiyorlar! "Zaman arttırayım aşağıya inip bir çay içeyim" düşüncesi çok oluyor... Bu süre kısıtlığı yüzünden onlarca sefer yapılamıyor, şoföre yapılan eziyet yolcuya da yansıyor daha farkeden bir idari amir, şef, müdür yok! Bu arada şoförün şehiriçinde yapacağı hız 50km en fazla 60km olabilirki sollama payı olarak 50km hız kısa süreli geçilebilir, yukarıdaki yazıda sürat konusu abartılmış gibime geldi!

* Sürekli şoför açığı var. Birçok şoför sabah çalışıyorsa akşam, akşam çalışıyorsa sabah mesaiye zorlanıyor! Mazereti olan şoförler de dahil! Maddi sıkıntılar çeken şoförlere mesai verirsin, hafta tatilinde çalıştırırsın ama fazla çalışmak istemeyene zorlamak ne oluyor! Günde 10 saatten fazla direksiyon sallayan, aile geçindiren şoförlerin ruh ve sinir sistemleri zaman zaman zorlanıyor...

* Yeni şoför alımları oluyor, nedense bu işin zorluğunun farkında olmayanlar işe alınıyorlar! Şu siteye mesaj atanlardan %95'i dahi direksiyon başında çekilen zorluğun farkında değil! Böyle bir ortamda son durakta hatta yolcu taşırken otobüsü bırakıp gitmiş şoförler oluyor! Bundan 2 sene önce Buca Koop.'ta taş atılan bir otobüsün şoförü gözlerimin önünde Buca'nın tam ortasında otobüsü bıraktı gitti! Onlarca şoför direksiyon başında kalp krizi geçirdi! Bu işin zorluğunu göğüsleyecek bir kişi başa gelmediği sürece laçkalık devam edecek!

* Şu anki yönetimin yaptıklarını sayayım gör:
- Şoförlerin üzerine sürekli baskı uygulamak
- Atatürk resmi, Atatürk imzası ve Türk Bayrağı konusunda otobüslerde katliam yapılıyor! Örnekler: 94-586, 93-259, 08-215, 08-217, 08-218, 08-202, 98-040(UK551), 09-077(Saat Kulesi resmi)... Bu yapılanlar hakkında emir verenlerin derhal görevden alınması lazım ama nerde... Aşağıdaki resim çok şey anlatıyor! Önce Atatürk resimleri zarar verilerek sökülüyor, fotoğrafı çekmemin 1 ay sonrasında ESHOT'u seven şoförün yazdığı gördüğünüz ESHOT yazısı çıkartılıyor!

2. Şoförlerin bir kısmı cidden bunalmış durumda. İzne çıkmak isteyene izin verilmiyor, sürekli "zorla" mesai yaptırılıyor, anlayışsız yolcularla tartışıyorlar (öndeki otobüsün geçmemesinden o şoförün ne suçu olabilir!), amirleri resmi otolarında dondurma yalayabilirken kendileri son duraklarda rahatlıkla dahi sigara içemiyorlar, parası olmayan yolcuyu alsa suç almasa suç... Şimdi size soruyorum: "Bu kadar iş stresinin olduğu yerde huzur olur mu?" Şoförlerin yolcularla dialoğu bozuldu, bunun suçlusu yine ESHOT! İŞVEREN BU İŞLETMEDE İNSAN FAKTÖRÜNÜ GÖZARDI EDİP ROBOT GİBİ DAVRANAMAZ! Ayrıca bu işi istemeyerek "zoraki" yapan şoförlerin ESHOT'tan TARIM PARK ve BAHÇELER'e gönderilmesi, bu işi adam gibi yapacakların işe alınması gerekir!

Ömer abi, senin üzerinden örnekler yazacağım tüm okuyucular öğrensin
- Yaşlı bir teyze durak harici inmek istedi; indirirsen şefin biri seni görüp hakkında işlem yapıyor, indirmezsen kötü şoförsün diye başlıyor beddualar...
- O an yanında para yok zor durumdasın, yan cama gelip şoföre rica ediyorsun ve binmene izin veriyor; bindiğinde şefin biri görüp "bedavaya adam taşıyor" diye şoför hakkında işlem başlatılıyor, şoför seni almadı diye şikayet edersen bu sefer "neden yolcuyu almadın" diye yine şoför ifade veriyor... Bir kişi 1,55TL ödemeden bindi diye şoförün 3 yevmiye (yaklaşık 150tl) ceza alması iyi bir durum mu?
- Otobüs ağzına kadar dolu, inenler var diye şoför ön kapıyı açıyor binen biniyor ve yolcular kızıyor neden alıyorsun diye. O duraktan 1 kişiyi almasan şikayet eden kişi yüzünden ifade yazmak zorunda kalıyorsun "neden duraktan yolcu almadın" diye!

Onlarca örnek verebilirim ama empati kurma fakiri insanımız çok. 1 iyi ile 99 kötünün bulunduğu gemiyi batırmak nasıl zor bir kararsa iyi şoförleri de kötü şoförlerle birlikte karalamak o derece yanlıştır! Canımı sıkan onlarca saçmalık var ve bunu sohbet kısmında yazmaya karar verdim

Saygılar...

Özkan Özçınar
4 yıl önce - Çrş 06 Ekm 2010, 00:37

ESHOT şöförleri benim aklımda 2'ye ayrılmaktadırlar. Şöyleki;
* Kartımı basıp "Selamın aleyküm abi hayırlı işler" dediğim zaman "Aleyküm selam kardeşim sağol" diyen Allah'ın selamını almayı bilen iyi aile evladı şöförler.
* Aynı şekilde "Selamın aleyküm abi hayırlı işler" dediğim zaman seslenmeyen veya Allah'ın selamına kafa sallayan şöförler yada hiç mi hiç oralı olmayan şöförler.

Ben selamımı eksik etmem çoğu şöförden.
Şöförlere bakıyorum da onlar da haklı. Hatta onlar daha haklılar. Günde kaç kişi taşıyorlar görüyoruz.
Yolcuları da geçiyorum trafikle boğuşuyorlar. Bu da yetmezmiş gibi trafikte "Ehliyetini kasaptan / bakkaldan alan" şöförlerle de uğraşıyorlar. Buna kim dayanır ya bir düşünsenize.

İzmir'de ESHOT araçlarını kullanan ama daha o aracın kurallarını bilmeyen en az 10.000 kişi yoksa ben bu siteye tek bir kelime dahi yazarsam ne olayım

* Durağa geldiğinde değil, durağa yaklaşınca STOP düğmesine basılmasını bilmeyen insanlarımız.
* Otobüslerde cep telefonuyla konuşulmamasını bilmeyen insanlarımız.
* Ayakta olanların, biraz düşünceli olup arka taraflarda boş yer olmasına rağmen ve kimsenin dışarda kalmaması için biraz olgun düşünemeyen insanlarımız.
* Orta veya arka kapılardan binip kartını uzatmayan vatandaşlarımız.

Daha neleri var da bakmayın işte bunlar en çok bilinen ve rastlanan durumlar.

Yukarıda yazdığım 3 madde herkes için geçerli değildir ama inanın bana bunları yapan yolcu sayısı çok. Şöförlerimiz de böyle insanları tek tek uyarıyor ama sonra herkese bakış açısı değişiyor.

Açıkgöz

3 yıl önce - Çrş 26 Ekm 2011, 14:59

http://www.youtube.com/watch?v=M20rmjQFnRs

Söyleyecek söz bulamıyorum.

Ahmet Samet SARIYİĞİT
3 yıl önce - Çrş 26 Ekm 2011, 16:54

Alıntı:

http://www.youtube.com/watch?v=M20rmjQFnRs

Söyleyecek söz bulamıyorum.

Aynı durumu bugün bende yaşadım. 18 Yeşilyurt - Konak hattında kalabalık olmasından dolayı şoförün yanında gidiyordum.Üçyol metroya yaklaştığımızda telefon ile konuşmaya başladı. Tahminen 7 dakika falan konuştuktan sonra telefonu kapattı.Alllah'tan trafik biraz ağır işliyordu.Bu arada araç Man SL 232 'di.

Cenk Uygun
3 yıl önce - Çrş 26 Ekm 2011, 18:04

Hatay semtinin ulaşım bakımından berbat halde olduğu malum. Sabahları Nokta durağından otobüse binebilmek imkansız gibi. Durakta gelişi güzel bekleyen 30-40 kişi oluyor, arka arkaya geçen otobüslerin çoğu durakta sadece yolcu indirmek için duruyor çünkü binecek yer yok.
Neyse bazı şoför arkadaşlar orta kapıyı açarken bazıları açmıyor. Geçen gün başıma geldi, geçen otobüs dolu transtit geçiyor gidiyor, sonunda bir otobüs geldi ön kapıyı açtı, maksimum 3 kişi binebilir millet haliyle hücum etti zaten durakta sıra mıra yok. orta kapı açıktı oraya yöneldim bindim şöför inmemi istedi. yarım saattir durakdayım işe gidicem falan yok sadece millet otobüste ayakta bekliyor diye uzatmadım indim.
ama o şoför arkadaş birde azarlayarak falan ne diye indiriyor milleti anlamadım, sabahları ana baba günü olan bir durak, çoğu şoför alıyor orta kapıdan başka çare yok çünkü. bazıları kraldan çok kralcı oluyor bence. şoförlerin yolcuya sen in falan diye azarlar gibi seslenmesi hiç hoş davranışlar değil. kaldı ki bu durum işe giden vatandaşın suçu değil.
hatay semtinde olup toplu ulaşımla işe gidip gelen herkese allah sabır versin diyorum.

H.Bayraklı
3 yıl önce - Çrş 26 Ekm 2011, 20:28

Alıntı:
Hatay semtinin ulaşım bakımından berbat halde olduğu malum. Sabahları Nokta durağından otobüse binebilmek imkansız gibi. Durakta gelişi güzel bekleyen 30-40 kişi oluyor, arka arkaya geçen otobüslerin çoğu durakta sadece yolcu indirmek için duruyor çünkü binecek yer yok.

Aynı sorun sadece Hatay'da değil; Bayraklı ÇAY MAHALLE'de her sabah yaşanıyor.

Borsa Okulundan dolu gelen 299/599/699 numaralı otobüsler Çay Mahalle'yi pas geçiyor.
Çay Mahalle - Heykel - Özseren - Çorapçı - Dede Fırını - Talatpaşa duraklarında
bekleyen vatandaşlar her sabah mağdur oluyorlar...
İşlerine gidecek işçiler geç kalıyor; okula gidecek öğrenciler geç kalıyor.

Yukarıda saydığım duraklarda sadece 503 GAZİ MEYDANI - H.PINAR METRO hattının otobüsleri duruyor. Fakat 503'ün parçalı araçlarını çoğu zaman MERSİNLİ GARAJI göndermiyor.
Gerekçe olarak; "garajda otobüs kalmaması" veya "şoför olmaması" nedeniyle diyorlar.

Parçalı araçlardan 1 tanesi kesildiği gün; Çay Mahalle'de tam bir isyan yaşanıyor. Çay Mahalle halkı durakları pas geçen otobüs şoförünün anasına yüksek sesle küfredip, otobüse tekme atıyor.

Alıntı:
Neyse bazı şoför arkadaşlar orta kapıyı açarken bazıları açmıyor. Geçen gün başıma geldi, geçen otobüs dolu transtit geçiyor gidiyor, sonunda bir otobüs geldi ön kapıyı açtı, maksimum 3 kişi binebilir millet haliyle hücum etti zaten durakta sıra mıra yok. orta kapı açıktı oraya yöneldim bindim şöför inmemi istedi. yarım saattir durakdayım işe gidicem falan yok sadece millet otobüste ayakta bekliyor diye uzatmadım indim.
ama o şoför arkadaş birde azarlayarak falan ne diye indiriyor milleti anlamadım, sabahları ana baba günü olan bir durak, çoğu şoför alıyor orta kapıdan başka çare yok çünkü. bazıları kraldan çok kralcı oluyor bence. şoförlerin yolcuya sen in falan diye azarlar gibi seslenmesi hiç hoş davranışlar değil. kaldı ki bu durum işe giden vatandaşın suçu değil.
hatay semtinde olup toplu ulaşımla işe gidip gelen herkese allah sabır versin diyorum.

Şoförlerin ORTA ve ARKA kapıdan yolcu alması kesinlikle yasaktır!

Bazı şoförler alıyorlar... Fakat amir falan görürse şoförün maaşından 3 yevmiye kesilir.

En son H.Bayraklı tarafından Prş 27 Ekm 2011, 16:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM - Ege