Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
M.Ali
12 yıl önce - Sal 17 Oca 2006, 23:39
YK Koray'dan Ankara'ya 2 proje: Eskişehir Yolu'na Residence


Önemli bir haber olduğu için ayrı başlık açma ihtiyacı duydum. Zaten yakında Ankara haberler ve sohbet bölümü de açılacakmış. (Anıl'a göre)

Ankara'da residence yapacak

Ankara'da iki projeye başlayacaklarını ifade eden Kodal, bu projeler hakkında şu bilgileri verdi:
"Ankara'da biri residence, diğeri de konut katları ve mağaza bölümlerinden oluşacak iki projemiz var. Biri Çankaya'da, diğeri de Eskişehir Yolu üzerinde. Ankara- Bilkent Projesi Çankaya İlçesi, Emek Mahallesi'nde yer alan yaklaşık 18 dönüm alanda kurulması tasarlanan bir konut projesi. Konsept çalışmalarının şekillenmesiyle birlikte, 2006 yılı içinde başlamayı planlanlıyoruz. Ankara-Çankaya Projesi de Çankaya'da yer alan ve yaklaşık 10,5 dönüm alanda kurulması tasarlanan bir konut projesi.
Konsept çalışmalarının şekillenmesiyle birlikte, önümüzdeki dönemde tanıtımının yapılması planlanıyor."

http://www.yapikredikoray.com/ankara.asp
http://emlak.milliyet.com.tr/Haber.aspx?HaberNo=754


M.Ali
12 yıl önce - Sal 17 Oca 2006, 23:47

Bu, YK Koray GMYO'nun web sitesindeki harita. Pek bir şey anlaşılmıyor yazılardan:Bu da Google Earth'ten uydu görüntüsü: (ikisini alt alta koyunca aşağı yukarı belli oluyor arazi)Sarı ile işaretlediğim yer, daha önce başka bir başlıkta da tartışılan Ormak'ın eski arazisi. Burada Armada'nın bir residence yapacağı duyumlarını aktarmıştı arkadaşlar.

Mavi ile işaretlediğim yerler ise YKK'nin arazisi olduğunu düşündüğüm noktalar. Ama ortadaki arazi olması biraz zor. Çünkü o arazi neredeyse 90bin metrekare alana sahip. Haberde 18bin metrekare yazıyor. Bence en soldaki arazidir. Çünkü yukarıdaki haritaya göre en mantıklısı orası gözüküyor.

Ve tabii ki, Armada sahiplerinin yapacağı (duyumları olan) residence ile bu projenin aynı proje olma ihtimali de var. Ama yukarıdaki haritada kırmızı noktanın Eskişehir yolu tarafına değil de diğer tarafa yakın koyulması bence bu ihtimali azaltıyor.

Eğer farklı projelerse 2 yeni residence projesinden bahsediyoruz  cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA