Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
42hakan42

7 yıl önce - Sal 07 Eyl 2010, 14:48

Alıntı:
çok güzel bilgiler bunlar. Benim şırnak ile ilgim yok ama yıl boyu mevsimler nasıl geçiyor.

Yukarıda bir üyemiz yazmiş kışlar soğuk değil diye. Mesela kaç dereceye kadar düşebiliyor soğukluk?

Soğuk değil derken; ben Konyalıyım, Konya'da kışlar sert geçer. Ben de kıyasladım Konya'ya göre.Tabi biraz soğuk oluyor ama iç bölgeler gibi değil. Ama bol bol kum fırtınası oluyor, dolayısıyla biraz tozlu bir yer.

00Ali00
7 yıl önce - Çrş 08 Eyl 2010, 16:57
teşekkürler

Sorularımı cevaplayan herkese tek tek teşekkür ederim.

Sizlerin sayesinde daha yakından tanıma fırsatı buluyorum.

Türkiyenin en batısından geleceğim için sorularım biraz garip olabilir ancak yine de oraya gelmek güzel bir ayrıcalık olacaktır benim için.

Bu arada ev kiraları pahalı derken mesela hangi aralıklarda söyler misiniz?

Otobüs yolunu da tercih etmeyeceğim anlaşılan, uçak en mantıklısı. Bir de mardin ile şırnak arası otobüs ücreti 3 TL diye duşmuştum.
Ve şehir merkezinde ohşar otel mi öyle birşey duymuştum günlüğü 8 tl imiş. bu bilgiler ne kadar doğru bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi.?

moderetarümüze de ayrıca konuyu ayrı başlığa aldığı için teşekkür ederim.

Serkan Erdoğan

7 yıl önce - Çrş 08 Eyl 2010, 17:27

Alıntı:
Bir de mardin ile şırnak arası otobüs ücreti 3 TL diye duşmuştum.

İmkansız. Çünkü Midyat-İdil arası 60 km ücreti 6 Tl. İdil-Cizre 27 km ücreti 4 Tl. Cizre-Şırnak arası 46 km ücreti 5 TL civarı. Buna bir de Mardin-midyat arasını eklemeniz gerek. Yani 3 TL gibi bir fiyat söz konusu olamaz.

Alıntı:
Otobüs yolunu da tercih etmeyeceğim anlaşılan, uçak en mantıklısı.

Ali Bey Ankara'dan uçakla gelecekseniz Diyarbakır, Kızıltepe'ye göre daha mantıklı. Diyarbakır'a sabah 6 da uçak var Ankara'dan. Diyarbakır ilçe terminalinden çevre illerin çoğu ilçesine otobüs var. Misal Şırnak-İdil'e giden otobüs 14:00'te kalkıyor. Mardin-Midyat'a giden otobüs 10:00 da kalkıyor. Eminim Cizre ve Şırnak merkeze de seferler vardır. Bunu bir araştırın; çünkü Kızıltepe'den gelmek daha zor.

muratdoktor

7 yıl önce - Çrş 08 Eyl 2010, 22:03

ONŞAR OTEL Cizrede Şırnak merkezde değil.Şırnak merkezi sakin ben 3 yıl yaşadım birçok ilçesini hatta köylerini bilirim.Merkezde Öğretmenevi ve bikaç lokanta bir hekimevi ve Askari tümen dışında pek bişey yoktur.Yazları Cizre ve Silopide çöl iklimi hakimken Şırnak merkez serin geçer kışın Konya ve Ankaraya göre daha ılıman kar çabuk eriyor.

Serhat Potur
7 yıl önce - Çrş 08 Eyl 2010, 23:51

Alıntı:
Bir de mardin ile şırnak arası otobüs ücreti 3 TL diye duşmuştum.
3 yıl önce 8 liraydı.
Ayrıca Silopi ilçesi merkezden daha güzeldir. Çevre- ev kiraları - güvenlik açısından. Büyükşehirlerdeki gibi sokak serserileri, gaspçılar falan yok, tanıştıktan sonra halkı iyidir.

Kış çok soğuk geçmez. Yağarsa hafif kar yağar. Yazları cehennem gibi voltaj düşüklüğünden dolayı klimalar yeterince çalışamıyor. Özellikle temmuz-ağustos aylarında klimanın önünde dursan dahi sıcaklıyorsun. Kaçak elektrik aşırı yaygın. Çoğu kişi su ihtiyacını kuyu açarak karşılıyor, su parası derdide yok

00Ali00
7 yıl önce - Pzr 12 Eyl 2010, 13:21
tşkkr

çok sağolun kardeşler.

Sorularım oldukça burada sie yazacağım.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET