Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
MürselErsagun

10 yıl önce - Prş 09 Eyl 2010, 11:08

Ramazanin baslangici ve bitisi konusunda ciplak gozle hilali gormenin esas oldugunu savunanlar her ne hikmetse is namaz vakitlerine gelince kollarindaki Rolex saate uyuyorlar.

Ayin hangi yil hangi dakikada nerde nasil gorunecegi bilimsel olarak belli iken, ciplak gozle herzaman hilalin gorunemeyecegi, gorunse bile bir gun oncesi birgun sonrasi konusunda goz yanilmasi olabilecegi biliniyor olmasina ragmen, Turkiye bu konularda teknolojik olarak Dunyanin sayili ulkeleri arasinda oldugu gercegi varken, Turkiye`nin cabalariyla Islam Ulkelerinin ayni anda Bayram yapilmasi konusunda anlasma yapilmis olmasina ragmen boyle sacmaliklarin cikmasinin nedeni fitnedir.

Gelelim Turkiye`de yasayip da baska ulkelere uyanlar ya da kendi kendine hilale bakmaya calisanlara..

Turkiye`deki uygulama dogrudur. Yanlis oldugunu dusunsek dahi Turkiye`de yasayip baska ulke makamlarinin hukumleri ya da ferdi hukumlere gore amel islenmesi dogru degildir. Zira Turkiye Darul Harp ozelliklerini tasimamaktadir. Darul Harp olamayan bir ulkede ferdi hukum verilemez. Sorumluluk size ait degildir.

Bunlarin tamami fitnedir. Peygamberimiz Hz. Muhammed S.A.V. `in fitne konusundaki hadisini hatirlatmakta fayda gorusuyorum:

"Fitne uykudadir, uyandirana lanet olsun"

Tosya`ya pirince giderken evdeki bulgurdan olmayin..

osmancık
10 yıl önce - Prş 09 Eyl 2010, 11:37

Alıntı:
Mısır, Ürdün, Lübnan, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, İran, Cezayir, Sudan, Filistin, Suriye, Tunus, Endonezya, Malezya, Katar ve Bahreyn.

Benim bildigim kadariyla Turkiye, ayi gozle gormek sart degil, teknolojik olarak hilalin ilk defa bu gece nerede gorulecegini biliyoruz demis.
Acikcasi ben yukaridaki ulkeler yerine Turkiye'nin teknolojisine guvenmeyi tercih ediyorum.

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET