Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ayhan
12 yıl önce - Pts 09 Oca 2006, 13:55
Tire aşıkları dernek kurdu


İzmir'in Tire İlçesi'nde bir grup sanatçı ve aydın tarafından kurulan Teira Kültür Sanat Çevre ve Turizm Derneği, düzenlenen toplantıyla tanıtıldı

Seha Gidel Kültür Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, Tire Kaymakamı Dursun Balaban, Belediye Başkanı M. Sıtkı İçelli ve çok sayıda davetli katıldı. Kurucu üyeler A. Levent Ertekin, Nilüfer Sevinç, Necdet Salıcı, Önder Özden, Ali Rıza Bakanoğlu, Ahmet Aldeniz, Coşkun Yavuz, Arif Alyüz, Ayhan Akkaş, Anıl Ertan, Melek Aral, Hasan Çağlı, Nadir Uysal, Fatih Şaşmaz ve Ayşe Kavakalan adına konuşan Dernek Başkanı Seyfullah Ayvalı, "Derneğimizin kuruluşundaki temel gaye, Tire'nin kültürel birikimini yine Tire için biraraya getirerek doğru projeleri hayata geçirmek olarak özetlenebilir. Büyük Mevlana, 'Dün söylenenler dünde kaldı cancağızım, bugün yeni şeyler söylemek lazım' derken asırlardan günümüze kadar ulaşan o taze sesiyle bir yerde Teira Derneği'nin Tire için düşünülmeyeni düşünüp yapılmayanı yapma heyecanını da dillendiriyor. Bize Tire'nin kültürel ve sosyal hayatına fayda sağlayacak her türlü projenizi iletmenizi özellikle rica ediyoruz. Tüm güzel ve halisane düşüncelerinize Teira Derneği'nde mutlaka bir karşılık bulacağınızdan emin olabilirsiniz" dedi.
Belediye Başkanı M. Sıtkı İçelli ise, "Tire Belediyesi olarak derneğe katkı sağlayacağız demiyorum. Çünkü biz, dernekle birlikte iç içe çalışarak, Tire için güzel şeyler yapacağız" diye konuştu.
Öte yandan, Teira Kültür Sanat Çevre ve Turizm Derneği, bayramda tebrik kartı gönderme geleneğini devam ettirmek için öğrencilere 16 bin adet kartpostal dağıttı. Tire'nin tarihi ve turistik mekanlarının fotoğraflarının yer aldığı kartpostallar, karne gününde Tire merkezdeki tüm öğrencilere ulaştırıldı.


http://www.haberekspres.com.tr/2006/01/09/devam.php?id=534


cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet