Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
M.Erdoğan
11 yıl önce - Prş 12 Ekm 2006, 00:31
Eğitim Fakültesi - 152Evler Kampüsü (Uludağ Üni.)

Uludağ Üniversitesi
152 Evler Eğitim Fakültesi
Güzelsanatlar Kampüsü

Bu başlık silinmezse burada okumaya gelecek öğrenciler için internette araştırma yapınca kaynak olsun istedim.  

Burası 152evlerde hizmet veren bir yer. Hemen yakınında eski tıp fakültesi var. Görükle kampüsü kurulmadan önce uludağ üniversitesinin bütün eğitim fakültesi bölümleri burdaymış.Yıldırım üniversiteli bir ilçeymiş    

Tıp fakültesi devredilip Yüksek İhtisas Hastanesi olmuş. Burada ise sadece Resim öğretmenliği, müzik, heykel gibi güzelsanatlara ait bölümler var. Görükledeki eğitim fakültesinin yanındaki binaları senelerdir bitmeyince bu bölümler yıldırımda kalmış. Halen uludağ üniversitesine yetenk sınvıyla öğrenci alan güzel sanatlara ait bölümler burada yer alıyor.Burda okuyan öğrencilerin resmi işi oluncada görükleye kadar gitmesi gerekli      

Bu kampüs geniş sayılabilecek bir alana sahip ama çok bakımsız. Büyüklüğüne rağmen çekim yapabilecek kadar iyi fazla mekan bulamadım.  Yıldırım kaymakamlığı buraya taşınacakmış diyolar. Belki ozaman biraz düzene sokulur.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Gezip tozacak turistik biyer değil ama Uludağ üniversitesinin aslında hala çalışan bir kampüsünün daha olduğunu göstermek için belki uygun olur diye yükledim.

Bu başlık silinmezse burada okumaya gelecek öğrenciler için internette araştırma yapınca kaynak olsun istedim.  

mimar m. karakoç

7 yıl önce - Sal 31 Ağu 2010, 18:44

EĞİTİM CADDESİ-152 EVLER VE EĞİTİM FAKÜLTESİ GÖRÜNÜMÜ

31.08.2010

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA