Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bülent
12 yıl önce - Cum 06 Oca 2006, 11:58
Graniser Seramik A.Ş Menemen'e yeni bir fabrika kuruyor (maliyeti 60 milyon euro)


Alıntı:
Menemen'e yeni bir fabrika

Önümüzdeki 3 yıllık programları dahilinde Menemen Serbest Bölgesi'nde toplam 60 milyon euroya malolacak bir fabrika kurucaklarını da açıklayan Kamil Tosun şöyle konuştu: "Bu yatırım için 200 dönüm arazi aldık. Bu fabrikada vitrifiye, teknik granit ve seramik üretimi yapmayı hedefliyoruz. Altyapı projelerimiz tamamlandı, makine yatırımlarımızda ise son aşamaya geldik. Yatırımı 2007'nin ikinci yarısında devreye almayı planlıyoruz.
Bunun yanı sıra Kazakistan'da fabrika yatırımı yapma konusunda araştırma çalışmaları yapıyoruz. Bize şu anda kapalı olan ama çalışır durumdaki bir fabrikayı önerdiler. Ancak bu proje için taşların yerine oturmasını bekliyoruz."

Seramik üretimine 1999 yılında başlayan ve 6 yılda üretimini 12 kat artıran Graniser, aldığı ödüller ve yaptığı yatırımlar ile sektöründe zirveyi zorluyor. Ege Bölgesi Sanayi Odası'nın geleneksel olarak düzenlediği ve en başarılı işadamları ile kuruluşlarının ödüllendirildiği törende Graniser, 3 dalda birden ödüle layık görüldü.
En yüksek yatırımı gerçekleştiren firmalar arasında "Altın Plaket" ödülüne sahip olan Graniser ayrıca meslek grubunda "En Fazla Vergi Ödeyen Firma" kategorisinde birincilik, "En Fazla Sınai Mamul İhracatını ve En Fazla İstihdamı Gerçekleştiren Firma" kategorisinde de ikincilik ödüllerinin sahibi oldu.

5 yılda ilerledi
Türkiye'de 24 seramik üreticisi firma arasında 1999'da 1.8 milyon metrekare yıllık üretim ile faaliyetlerine başlayan Graniser, piyasaya 24. sıradan girdi. 2005'i 23 milyon metrekarelik üretim kapasitesiyle 4. sırada kapatan Graniser, kriz ve durgunluk dönemlerini bile yatırımla geçirdi. 26 ayrı ebatta üretim yaptıklarını açıklayan Graniser Seramik A.Ş. Genel Müdür Kamil Tosun, üretimlerinin yüzde 40'ını ihraç ettiklerini belirterek "Kanada, ABD, İngiltere başta olmak üzere İskandinav Ülkeleri, Almanya, Hollanda, Lüksenburg, Belçika, Fransa, Romanya, Moldovya, Suudi Arabistan, Yunanistan, İsrail, Rusya, Estonya, Gürcistan, Azerbaycan, Güney Afrika'ya ürünlerimizi ihraç ediyoruz. 2006 yılında ise, üretimimizin yüzde 50'sini ihracaata çıkarmayı planlıyoruz" diye konuştu.


http://www.yeniasir.com.tr/ya2006/01/06/index.php ...lum=gunluk


cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet