Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Sun Plaza webcam
« önceki   123

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
messiah_haktan

14 yıl önce - Cmt 02 Ağu 2003, 10:10

Halil demiş ki:
Fariz, senin Turkcen bizimkinden daha iyi valla.
aynen devam et.

Bu zamana kadar niye ingilizce konustun ki sen,bende yarim yamalak türkce biliyorsun zannettim ama hic bizimle arada fark yok!Bu arada gözlerimde iyi

Farmir1

14 yıl önce - Pzr 10 Ağu 2003, 14:23

MeReK demiş ki:
Maslak Terasın 99 tane projesi var ve hala hangisinin yapılacağı belli değil. O yüzden şimdilik temel çukuru kazıldı ve öyle bırakıldı. Umarım yakında proje kesinleşir ve bina yapılır. Projenin kesinleşmemesinin nedeni Hattat'ların 1 yerine 2 kule yaptırmak istemesi ve belediyenin 2 kuleye izin vermemesi.

Belediyenin Maslak Teras'a karsi cikmasi benin icin gerçi biraz beklenilmeyen bir sey oldu, cunku gecen sene Subat ayin 18'de Maslak Teras arsasinda bir toren duzenlenmis (orada bulunan eski Hema Endustri genel mudurluk binasinin yikim toreni) ve o torene Sisli Belediye Baskani Mustafa Sarigul baskanlik etmis ve, hatta, levyeye basarak Hema Endustri'nin (ve Maslak Teras'in) sahibi Mehmet Hattat'la birlikte yikimi baslatmisdir. (Subat ayin 19'da Star gazetesinde bunun haberi yayinlanmis ve ben onu Asim'a yolladim.) Toren zamani Mehmet Hattat iki (37 ve 32 katli ) kule insa edilecegini (depreme karsi bunlarin celikden yapilacagini, celigin Kore'den falan ithal edilecegini) soylemistir ve ben de - Sisli Belediye Baskani Mustafa Sarigul'un bu torende istirak etdiginden dolayi - bunlarin hepsinin Sisli belediyesi bakimindan kesin oldugunu zannetmistim. (My reasoning was - what is the purpose of attending and presiding, together with the owner of the project, over the demolition of an old building if you are, as the mayor, against the buildings that are going to build in its place?)
Bir de, gecenlerde bir Maslak Teras santiye fotografi yayinlanmis ve oranin tabelasinda insaat ruhsat izni verenin "Sisli Belediyesi Imar Mudurlugu"nun adi gecmistir.    

(+)

Her halde, bir ihtilaf varsa, yazik olsun    Cok guzel projeler belediyeler tarafindan oldurulmus veya derin bir belirsizlige ugratilmis (Imar Plaza, Sabanci 3, Merkez Bankasi, etc. etc. etc.)

Bu arada, yikilan eski Hema binasi asagidaki fotografta Pricess otelin saginda goruluyor (8 katli metruk bina).

(+)

izmirli
14 yıl önce - Çrş 13 Ağu 2003, 14:50

Sun plazanin son durumu

görüntü kötü olduğu için silindi. ebru

Farmir

14 yıl önce - Çrş 13 Ağu 2003, 18:40

Sagol Izmirli
Goruldugu gibi, 25 Temmuz'daki duruma nazaran, vinci 5-10 metre daha yukseldibler ve, kisa da olsa, 38. kat gibi gorunen bir structure daha ilave edibler. Bence son kat/structure gibi olacak cunku bir bayrak da artik ekleyibler.
Still, they can still add, or make out, something like a glass pyramid or cupola on the top of the tower.
Actually, this is the first time a skyscraper webcam was available to follow its construction progress. I wish there were more.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL