Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
kutlay34
14 yıl önce - Sal 27 Arl 2005, 17:32

Açan kişileri öncelikle kutluyorum...  Bence güzel bir düşünceydi ulaşım bölümü açmak...  Yeniliklerin devamını dilerim...

Mehmet BERBER

14 yıl önce - Çrş 28 Arl 2005, 09:17

Güzel bir çalışma olmuş.

Emeği geçen herkese teşekkürler..

alabay

14 yıl önce - Çrş 28 Arl 2005, 12:29

Eh, yeni evimize hoşgeldik, hoşgeldiniz
Biraz da ulaşımı plânlayan "büyükler" de şurada okusa iyi olur herhade.
Thinktank veya brain pool denen o güzel yeni tabirlere en denk gelen yer herhalde bu konular için artık burası.

B. Alabay

Semih Yaşar

14 yıl önce - Prş 29 Arl 2005, 09:32
hayırlı olsun

Merhaba  Arkadaşlar

Akın  Bey'in  çok özverili  çalışmaları  ve diğer arkadaşlarımızında destekleriyle  açılmış  olan bağımsız İstanbul Ulaşım  bölümü  İstanbul'a gönülden bağlı herkese hayırlı olsun.
İstanbul ulaşımından sorumlu  insanlarında bu foruma katılmaları ve grubumuzun ortaya atıp tartıştığı konulara katılımlarını sağlamak çok faydalı olacaktır. Ulaşım A.Ş 'de  çalışan yetkili kişilere sesimizi duyurabilirsek belki fikir ve önerilerimizin somutlaşma ihtimali olabilir.

Saygılar

mordehay kohen

14 yıl önce - Prş 29 Arl 2005, 13:54

Ben de ulaşım indeksi sayfasını bir yerde toplayan ve tabiki değerli site üyemiz ve site
denetimcisi sayın Akın Kurtoğluna teşekkürlerimi iletirim. Bu konu hem vapur semtapizanı olarak hem de otobüs şöförü olarak beni ilgilendiren bir konudur.
Ayrıyetten Mustafa Kumbar meslektaşıma benim ismimi unutmayıp listesine kattığı için candan teşekkür ederim.

alabay

14 yıl önce - Prş 29 Arl 2005, 14:07
Virtüel bir kulüp/kuruluş

Ayrıca benim düşüncem/plânım, burada toplanan ilgililerle virtüel bir Toplu Taşım kulübü kurmak. Toplu Taşım Tasarım mı olsun, Toplu Taşım xyz, daha bilmiyorum
Böyle bir "kurum" olduktan sonra, ha İETT'ye şikayet göndermek, ha fikir (var ya burada daha bekleyen şeyler), tramvay yolu düşünceleri, vs., çok daha güçlü bir pozisyonda oluruz, kartopu efekti olabilir belki.
Ben burada belediyede virtüel olmayan bir kuruluştayım, Fahrgastbeirat denilen bu sistemi aşağı yukarı Yolcular Derneği gibi adlandırabiliriz, yani meselâ kasabada olan plânlar evvela çevre bakanlığına gelir, sonra bize, çevre bakanı bizim başkanımız oluyor, toplanıyoruz, hat, saat, vasıta, aktarma, şikayet, böyle şeyleri araştırıyoru. Freiburg'un kendi bir grubu var, Freiburg'un güneyinde ve kuzeyinde de bir tane var, ben kuzey grubundayım.
İstanbul'da yaşasam bu sistemi oraya yerleştirmeye çalışırdım, ama o olmayacak şimdi. Ama bizim burada yaptığımız ile, yetiştirdiğimiz güç ile, elde edebileceğimiz çok şey var. Asıl, hem İstanbul'a, hem belki başka şehirlere de, verebileceğimiz bir sistem, evvelden dediğim gibi bir "think tank" ve "brain pool" (bunun Türkçesini bilen lûtfen yazsın).
Akın'ın bir de çok özel bir ilgisi ve bölümü var: arşiv. Arşiv geçmişi kollar, şimdiyi ve geleceğı plânlayabilmek için kiyas lâzım, arşivsiz nasıl olsun?
Aramızda İETT'li var, şöför var, arşivci var, Avrupa, Asya ve Amerika'yı tanıyan var.
Daha ne istiyoruz? Ne bekliyoruz?
Şöyle bir fikri söylemiş olayım, grup kurarız, üyeliği ve rolleri düşünürüz

B. Alabay (Almanya irtibatı)

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM