Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
haktan
12 yıl önce - Prş 22 Arl 2005, 22:46

Ruhsatları yokmuş. Güzeldiler ya da çirkin modern bir proje için yıkılmaları gerekiyordu ve yıkıldılar. bugun onlar gitti yarın minibüslerde gidicek başka İstanbul yok bu minibus teröründen bir an önce kurtulmak dileğiyle.

irfan x
12 yıl önce - Cum 23 Arl 2005, 00:50

^^ sorun şu, yıkılmaları gerekmiyordu...Oraların düzenlenip ruhsatlandırılması gerekiyordu.

İnşaatın yeri yanlış, orası olmalalı. Haydarpaşaya doğru olan Otobüs-minibüs duraklarıdır esas inşaat alanı. Orası varken diğer taraf için yııkılması gerekiyordu dnirse, bu biraz ayıp kaçar. Minibüsler'de asla kalkmaz, zira minibüs caddesi için hiçbir proje yok, bu bir, otobüs duraklarını taşıyacakları alan açmak zor, çünkü o alanlar zenginlere verilecek... İstanbul batıyor ağlayanı yok...


kutlay34
12 yıl önce - Cum 23 Arl 2005, 01:07

Ruhsatsız işyeri sahipleri tamam yıktı ama normal yıkmadı... içerdeki hayvanları çıkarıp öyle de yıkabilirlerdi  Bunu yapmaları eksi puan kanımcaAhmet Tan
12 yıl önce - Cum 23 Arl 2005, 11:46

Kadıköy meydanındaki metro (veya LRT) istasyonunun en önemli amacı doğal olarak Kartal - Kadıköy yönünden gelen yolcuların Kadıköyden Deniz Otobüslerine veya Şehir Hatları Vapurlarına aktarılmasıdır. Dolayısı ile bu metro istasyonu ilgili  iskelelere yakın olmalıdır. 23 dakikada Kartaldan getirdiğiniz çok sayıda yolcuyu 10 dakika Kadıköy meydanda yürütürseniz hata yapmış olursunuz. Kaldıki bu yolcuların hepsi sporcu gençler değil   arasında yaşlı ve özürlüler de var.. Aktarımları zorlaştırırsanız hattın kullanımını düşürürsünüz. Toplu Ulaşımdaki aktarımların minimal mesafe ile gercekleşmesi açısından, İDO ve Vapur iskelelerinin yeri değişmedikçe Kadıköy meydanında şimdi planlanan Metro istasyonu lokalizasyonu kanımca doğrudur.
Eski bir Kadıköylü olarak ben de 20-25 yıl öncesinde, şimdi yıkılan bölgedeki büfenin sosisli sandöviçini severdim. Hani şu içinde rus salatalı, soslu, turşulu ve hafif hardallı olanlarından ..       Aynı lezzeti şimdi bulamıyorum ve yemiyorum desem yeridir. Büfeciler çok hızlı ve otomatize hareketlerle bu sosisliyi hazırlarlardı.
Sonuç olarak bırakın iskelelere yakın çağdaş bir metro istasyonumuz olsun.. Özellikle minibüs- otobüs duraklarından boşalan yerlere nice değişik düzenlemelerle Kadıköy meydanı eskisinden çok daha güzel bir hale getirilebilir..


özki
12 yıl önce - Cum 23 Arl 2005, 13:13

Bakın arkadaşlar,ülkemizde herşey politik olarak gelişmekte ve kuzu gibi olduğumuz sürece bu böyle devam edecektir.Ruhsatsız olan yerlerin yıkımı bence doğrudur ama senelerdir bu yerler orada hizmet veriyordu.Peki madem kaçaktı bu yerler, ozaman izin verenler senelerce yasal olmayan işe ortak olmuş sayılmazlar mı?Bu ruhsatsız iş yerlerinin sahipleri paraları vurduktan sonra iş yerlerini yıkarak cezaları verildi.Peki ya bu işe gözyuman belediyelere ne ceza verilmesi gerekiyor.bence bunlara göz yumanların da yargılanıp cezalandırılması gerekli...Haldun34

12 yıl önce - Çrş 28 Arl 2005, 08:30

Yıkımda bazı hayvanlar öldü diye yazılmıştı bunlar acaba petshop da kalanlar mı?

deryadogan
12 yıl önce - Çrş 28 Arl 2005, 13:36

Televizyonda üzülerek şahit oldum.
Dükkan sahipleri öfkelerini "kendimiz yaptık kendimiz yıkarız"sloganı altında dükkanlarının camlarını çerçevelerini indirerek dindirdiler.
Ancak yıkılan ve camları darmadağın edilen dükkanlarda , ne olduğunun farkında olmayan köpek,kedi ve kuşlar vardı.
Hayvanların yüzleri ve vücutları maalesef kan içindeydi
İçeride hayvan olduğunu bile bile göre göre dükkan sahipleri camları dağıtıp,sağı solu parçalıyordu.Cam parçaları hayvanların yüzünü gözünü kesmişti!Bu nasıl bir öfkeydi ki içerideki hayvanları gözleri görmüyordu.
(Lütfen şimdi birileri çıkıpta şurda burda çocuklar ölüyor,depremler oluyor sizin üzüldüğünüz şeye bakın demesin...!!!demesin olur mu?)


Haldun34

12 yıl önce - Çrş 28 Arl 2005, 17:38

Galba Hollanda da oldu olay yanılmıyorsam. Yoksa Danimarka mıydı?  Domino taşları dizilen bir salona giren serçe hazırlıklar yapılırken yere konunca 5000 daş devrilmiş. Kuş yakalanamamış bir türlü. Sonra da biri dominoları yıkar diye sinirlenip kuşu av tüfeğiyle vurmuş. Hayvan hakları savunucuları ayağa kalkmış. Milli kahraman ilan edilmiş kuş. Ölüsü doldurulup mumya yapılıp müzeye konmuş.

Bir de bakın Türkiye'ye. Hesapta AB ile uyum adına hayvan hakları kanunu yayınlanmıştı geçen sene. Beyinlere yerleşmedikce, adetlerde yer almadıkca, toplum davranışlarını kolay kolay değişemeyeceğinin size canlı kanıtı. Hadi manyağın biri kırdı döktü, hani bunu olay yapan kınayan reaksiyon gösteren toplum duyarlılığı? Var mı ? YOK!

Çoğu kanun kağıt üstünde kalmaya mahkum. Görüşmeler başladı daha demokrat daha serbest olduk derken gün ve gün geriye gidiyoruz sanki, Karma parlemento heyeti eş-başkanını yargılamaya kalkıyoruz ki adam harbi bir Türk dostuydu. Bütünü anlamadan bir sözden tüm köprüleri atıyor bazıları. Yazık.sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet