Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
ONDERB
5 yıl önce - Pts 22 Hzr 2009, 16:00

Ercan son zamandır takip edemedim ama 36'ların belli türevlerinde sadece ikitelli görev yapıyor fakat dediğim gibi son zamanlarda 36'ları hiç takip edemedim.Fakat 49-49g(yunus emre türevleri)ne ikitelli bakmıyor.Çünkü bu hatları hergün görüyorum ve 87 model man körüklü hizmet veriyor.

nihat bağı
5 yıl önce - Pts 07 Eyl 2009, 02:04

Bu hattın aktarma alıp vermemesi mantıksızlığın dik alası değil mi?Hem besleme hattı olacak hem de aktarma geçmeyecek.Bu hat ilk ihdas edildiğinde amaç,minibüslerle Edirnekapı'ya gelen vatandaşların ucuz bir şekilde suriçine ulaşmalarıydı.Ama yıllar geçti ve metrobüs ile sultançiftliği tramvayının hizmete alınmasıyla 86v nin de misyonu artık değişti.Hat artık adı geçen metrobüs ve tramvayın beslemesi haline geldi.Bence bu hat tam biletli hale getirilip aktarma sistemine dahil edilmeli.Bu yapılamayacaksa en azından aktarma vermese de aktarma alır hale getirilebilir.

Akın Kurtoğlu

5 yıl önce - Pts 07 Eyl 2009, 23:54

Evet, en doğrusu aktarma alması için normal hat haline getirilmesi belki de... Hem bu durumda orerleri de çok daha düzgün işletilir bari... Bu derece işe yarar bir hattın âtıl bırakılması akıl alacak gibi değil...

Akın KURTOĞLU

ONDERB
4 yıl önce - Pzr 04 Tem 2010, 22:20

Bu 86v hattını anlamış değilim fazla dolu geçmiyor ve gıcır gıcır citarolar kol geziyor ve sanki Sultançiftliği yolcusu kullanıyormuş gibi Şehitlik'ten geçiyor. Zaten Sultançiftliğine binen kişi 336E ve 36A hatlarını kullanıyor ve bu hatlar da paket gibi geçiyor. Adamlar haklı niye tek vesait varken çift bilet ödesin.Bu hattın Edirnekapı'dan sonra muhakkak Mecidiyeköy istikametine gitmelidir O zaman kesinlikle dolu geçeceğini düşünüyorum. Diğer bir düşüncem ise Edirnekapı'dan Bakırköy veya Yeni Bosna tarafına gitmesidir. Böyle olursa gerçekten süper olur.

Doğukan Kahraman
4 yıl önce - Pzr 04 Tem 2010, 22:32

Vezneciler'e tramvay gelmediği için mecburen bu hat çok fayda sağlıyor. Şimdi siz Sultançiftliği'nden 36A'ya bindiğinizde kaç dakikada Vezneciler'e ulaşabilirsiniz? Mescid-i Selam-Topkapı tramvayına bindiğinizde, Şehirlik istasyonunda indiğiniz zaman, trramvay kalitesine yakın bir araçla Vezneciler'e ulaşıyorsunuz. Tramvay, Vezneciler'e uzatılmadığı için Edirnekapı- Vezneciler arasına tramvay kalitesine yakın bir araçla en azından tramvay hattı gibi bir yolculuk etmiş olursunuz.

ONDERB
4 yıl önce - Pzr 04 Tem 2010, 22:55

Evet belki de gösteriş için 86v hattına citaro veriyorlar, diğer hatların (Yıldıztabya-Cevatpaşa-Karadeniz-Küçükköy-Yayla-Cebeci gibi) çoğunun profili 0345. Bu 86v hattını yukarıda parantez içerisinde gösterdiğim yerlerden gelenlerin pek kullandığını düşünmüyorum. Daha ziyade Fatih halkı kullanıyor.

Akın Kurtoğlu

4 yıl önce - Pzr 11 Tem 2010, 16:30

"86V" besleme hattının arabaları 1 seneden fazladır Surdışı'na çıkarak, [T4] tramvay hattının "Şehitlik" ve "Demirkapı" tramvay istasyonlarının yanına kadar gidiyorlar ("Edirnekapı" istasyonu da dahil edilirse, 3 duraktan birden geçiyorlar). Hattın batı ucunun ilk kalkış noktası da Eyüb Sultan Bulvarı'nın girişinde yol kenarı. Ancak, tabelalarda halen "Edirnekapı-Vezneciler" yazıyor. Oysa hizmet alanı daha genişledi. Bu tabelaların bir şekilde değiştirilmesi gerekir. En azından ;"Vezneciler-Edirnekapı Metrobüs" ya da "Vezneciler-Metrobüs-Demirkapı" yazılmalıdır.

Akın KURTOĞLU

inanç09
4 yıl önce - Pzr 11 Tem 2010, 17:02

Aslında benim 86v ile ilgili projem vardı bunu Cebitte iettde görevli Talip DEMİRCİ beylede görüştüm oda bana bu projeyi hayata geçirebilecek kişi Hasan iÇEN dir onunla görüş dedi fakat bir türlü fırsat bulup görüşemedim proje şu bu hat indirimli nerede işliyor e.kapı vezneciler arasında bu hatta trafik yoğunmu yoğun başka hatlar varmı bir dolu peki neden bu hatların s.çiftiği küçükköy yıldıztabya gibi rami topçular yönünden gelip veznecilere giden hatları e.kapıda 86v nin yanında sonlandırmıyoruz tabi mağduriyeti önlemek amacıyla bu hatlarıda indirimli yapacağız örneğin 37ŞE 88 ŞE gibi böylece mesafe kısalacağı için 37 gibi hatlardan azalan araçları 86v yapıp sefer aralığını minimuma indirirken homojen bir yolcu dağılımıda sağlamış olursunuz ayrıca sur içine giren hatları 86v hariç iptal ederek (86v nin yanına 86e de eklenebilir indirimli ekapı eminönü hattı ) sur içi trafik yoğunluğuna katkıda bulunmuş olursunuz mesela ben akşamları işten döndüğümde bazen şehitlikten 37 versiyonlarını bekliyorum bu araçlar Fatihten itibaren dolup tıka basa şehitliğe varıyor ve şehitlikte en az 20 kişi (pik saatlerde) bu aracı bekliyor oluyoruz ve otobüse binmek için inanın egzos borusunu bile zorluyoruz hem topbaş demedimi modern ulaşım için aktarma şart diye paralel bir öneri işte bakalım bir ara iettye uğrayacam çekinmem topbaşa basın toplantısında soru sormuş adamım

Akın Kurtoğlu

4 yıl önce - Pzr 11 Tem 2010, 17:33

Bundan tam 3 sene buna evvel benzer bir düşünceyi bizim sitede de haritalı olarak ve detayıyla incelemiştik bile hatta:

Alıntı:
EDİRNEKAPI TRANSFER MERKEZİ İÇİN ALTERNATİF BİR DÜŞÜNCE

"Edirnekapı" aktarma merkezinin uydu görüntülerindeki konumu ve bu merkezden bugün itibarıyla kalkarak kente dağılan İETT ve ÖHO hatları 4 adettir:

* 28 Edirnekapı-Fatih-Eminönü-Beşiktaş
* 86V Edirnekapı-Fatih-Vezneciler
* 87 Edirnekapı-Fatih-Taksim
* 500A Edirnekapı-Halıcıoğlu-Mecidiyeköy-Kadıköy (ÖHO Hattı)

Şu andaki Edirnekapı kalkışlı otobüs hatlarının güzergâh ve numaraları...

- Kırmızı renkli çizgiler: İETT ve ÖHO otobüs hatları,
- Mavi renkli çizgi: Cebeci istikametinden gelen tramvay hattı,
- Mor renkli çizgi: Zeytinburnu-Eminönü-Kabataş cadde tramvayı güzergâhı...

Bu 4 hat, Edirnekapı'daki kesişim noktasının biraz daha altında kalan İETT otobüs garajının önünden kalkmaktadırlar (500A ise Suriçi'nden, eski Edirnekapı başduraklarından kalkmaktadır).

Tramvayın Edirnekapı'dan kalkmaya başlamasıyla birlikte, 500 Evler aksı boyunca buraya gelen yolcuların hızlı ve sağlıklı bir şekilde kente dağıtılması gerekecektir. Yukarıda sözü edilen 4 hat, bu iş için son derece yetersiz kalacaktır.

Unkapanı-Taksim, ya da Unkapanı-Eminönü yoluyla işyerlerine gitmek isteyenler için, Suriçi'nde Fatih'e hiç girmeden, "Ayvansaray-Balat-Unkapanı" alternatif yolu kullanılmalıdır. Böylece hem Fatih trafiğine gereksiz bir yük bindirilmemiş olacak, hem de otobüsler normalden 7-8 dakika önce son duraklarına varacaklardır.

Fatih bağlantısı için ise, zaten 86V indirimli hattı mevcuttur.

NASIL BİR DÜZENLEME YAPILABİLİR?

Mevcut 28, 86V ve 87 hatları, eskisi gibi çalışmaya devam ederler. Ancak bunlara; 86, 86E ve 87A şeklinde üç takviye hattı gelebilir:

* [86] - "Edirnekapı-Ulubatlı-Topkapı" (Mekik)
* [86E] - "Edirnekapı-Ayvansaray-Balat-Unkapanı-Eminönü"
* [87A] - "Edirnekapı-Ayvansaray-Balat-Unkapanı-Taksim"

* İlk sözü edilen 86 hattı; Edirnekapı'nın Topkapı cadde tramvayı ile olan bağlantısını sağlayan bir mekik hattı olarak hizmet verir. Yolculuk süresi, ortalama; 6 dakika sürer ve ilk zamanlarda ücretsiz olarak çalıştırılabilir. Fazladan haksız yere aktarma hakkının yanmasını önler (Üstteki çizimde; sarı renkle gösterilmiştir).

* İkinci 86E hattı, Haliç sahilindeki alternatif yolu kullanarak, batı istikametinden gelen yolcu yoğunluğunu, Ayvansaray-Balat-Unkapanı yoluyla sırtlayarak, hızlı bir şekilde Eminönü'ne ulaştırır (Üstteki çizimde; sarı renkle gösterilmiştir).

* Üçüncü 87A hattı da; yine 86E gibi Ayvansaray-Haliç yolunu kullanır ama, bu kez Unkapanı'ndan yukarı dönerek Taksim'e çıkar (Üstteki çizimde; sarı renkle gösterilmiştir).

Şu anda halen varolan 500A ÖHO hattı ise, Halıcıoğlu-Mecidiyeköy yoluyla Kadıköy'e geçmektedir. Bu hattın içinde bir kaydırma hattı düzenlenerek; "Edirnekapı-Mecidiyeköy" hattı ihdas edilebilir ("75E").

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=513587#513587

Akın KURTOĞLU

inanç09
4 yıl önce - Pzr 11 Tem 2010, 17:43

Evet Akın hocam benzer proje seninki biraz daha ekapıdan sonrasını içeriyor ben cebeci yönünden ekapıya kadar olan araçları düşündüm daha çok bence suriçide metrobüs veya eskişehir tramvayı benzeri tercihli yol olmalı ve ekapıdan başlamalı 86V bu şekli ile verimsiz

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM