Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Mehmet!
9 yıl önce - Sal 29 Hzr 2010, 19:20
Fehmi Koru fotoğrafları [Fotobiyografi]

Fotobiyografi İndeksi için Tıkla*

Fehmi Koru (d. 1950)

Gazeteci, Yazar

Diğer Başlıklar
Kurallar

Turgay34
9 yıl önce - Sal 29 Hzr 2010, 19:26

Fehmi Koru'yu yirmi senedir okurum.. Sağduyulu bir yazardır.. Uzun yıllar Zaman'da yazdı.. Şimdi Yeni Şafak'ta yazıyor.. Taha Kıvanç mahlasıyla da siyaset kulislerinden bahseder.. Ayrıca Kanal 7'de yorumculuk yapıyor.. Ancak yorumlarını çok laf kalabalığına boğması, söyleyeceğini kestirmeden dile getirmemesi bana göre eksi puanı..

mustafa altun
9 yıl önce - Sal 29 Hzr 2010, 20:39

fehmi korunun bir diger özelliğide giyinmeyi kesinlikle bilmiyor, bazen seçtiği kravat, mendil ve gömlek çok alakasız ve göze çekici gelmiyo...

Mehmet!
9 yıl önce - Çrş 30 Hzr 2010, 08:54

Fehmi Koru'nun Kanal 7'deki yorumları hoşuma gidiyor.

Toplum olarak en gergin olduğumuz günlerde bile soğukkanlı yorumlarıyla ferahlatıyor izleyenleri.

MeteHan!
9 yıl önce - Çrş 30 Hzr 2010, 09:11

Her akşam Kanal 7'deki yorumlarını mutlaka dinlerim.
Pazar günleride TRT 1'deki politik açılım'ı ucundan köşesinden mutlaka izlerim.
Çok ılımlı,uzlaşma yanlısı bir yazar.

yasar_gul

9 yıl önce - Çrş 30 Hzr 2010, 10:57

Alıntı:
fehmi korunun bir diger özelliğide giyinmeyi kesinlikle bilmiyor, bazen seçtiği kravat, mendil ve gömlek çok alakasız ve göze çekici gelmiyo...

Heheh sabah sabah güldüm doğrusu Enteresan bir tespit
Fehmi Koru'yu 7 yaşımdan beri tanırım. Hem komşum olması münasebeti ile hem de eşinin uzaktan da olsa akraba olması münasebeti ile iyi tanırım. Gayet mütevazı bir hayatı, doğaya tutkunluğu ve görüşlerinde ki nokta tesbitleri ile göze çarpan birisi. Siyasi yazılarında veya yorumlarında tek tarafa meyilli gibi görünse de her siyasi görüşteki kişilere aynı mesafede davranmıştır. Bir bakmışsınız evinde Abdullah Gül'ü, Tayyip Erdoğan'nı ağırlamış ve bir bakmışsınız ki Rahmetli Bülent Ecevit'i veya Deniz Baykal'ı ağırmıştır. Önce konuyu dinler analiz eder ve kendi görüşünde bir parti dahi olsa yeri geldiğinde yerden yere vurur. Kendisi için bir yanlış yanlış ise söylenmesi gereken bir durumdur. Açıkçası birilerini kollamak veya yazarlık bakımından onu övmek (yalakalık yapmak) kendisine ters bir durumdur.
Yorumlarını gerçekler ışığında tarihi ayrıntıları ile düşünür ve belirtir. En çok sevdiğim özelliği ise yazarlık yaptığı organın fikirleri ile hareket etmeyip kendi düşüncelerini aktarmasıdır. Özgürce yazmasıdır. Bağlı olduğu grubun istediği şekilde değil yazarlığını ön plana çıkarıp fikirlerini net ortaya koymasıdır. Birde tabiki evine geldiğinde kapı zilime basıp komşum nasılsın görüşmeyeli uzun zaman oldu halin keyfin nasıl demesidir

Mehmet!
9 yıl önce - Pzr 04 Tem 2010, 23:04

Erkan Kvk
9 yıl önce - Pts 05 Tem 2010, 00:17

yaklaşık 10 yıldır YeniŞafak gazetesini aldığımızdan dolayı Fehmi Koruyu uzun süredir okuyorum ve beğeniyorum 2003te Irak savaşındaki tutumu hükümete rağmen kararından vazgeçmemişti
Şuanda da eskiye göre çok daha demokrat görüşlere sahip

Zafer

9 yıl önce - Pts 05 Tem 2010, 00:28

Taha Kıvanç mahlasıyla da yazıları olduğunu bildiğimiz bir şahsiyettir, genel mana da saygı duyduğum bir yazardır. Efendi görünümüyle, itici gelmemektedir. Takip etme fırsatı bulamadığım, rast gelirse özet geçtiğim yazarımıza başarılar diliyorum..

ibrahim alıcı
9 yıl önce - Pts 05 Tem 2010, 00:43

Saygı duyduğum bir şahsiyettir.Müthiş derece'de bilgilidir hatta alanında bilgi birikimi bakımından en iyi gazeteci'dir diyebilirim.

Ancak fotobiyografi başlıklarımız'da Fehmi Koru Beyefendi'nin başlığı açılıyorsa;bunun yanında Prof.Dr Ümit Özdağ,Ümit Zileli,Ahmet Hakan,Cüneyt Ülsever,Bekir Çoşkun vs. gibi FARKLI çizgi'de olabilen akademisyenlerimizin veya gazetecilerimizin'de başlığı açılması gerekir diye düşünüyorum.
Aksi takdir'de sitemizin tarafsızlık ilkesi'ne gölge düşebilir kanaatindeyim.Bu benim şahsi fikrim,değerlendirmek sizlere kalmış.

Saygılar

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET