Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 108
Emre hazar
7 yıl önce - Prş 10 Hzr 2010, 16:35

Şakir Yalçın kardeşim Silifke-Anamur yol yapım çalışmalarıyla ilgili yüklediğin fotoğraflar için teşekkür ederim. Bu konuda güzel şeyler yazmışsın. Aydıncık'tan başka yerde açılan yer varmı acaba?

Mus-ti

7 yıl önce - Prş 10 Hzr 2010, 16:48

Bir soru dan benden , Acaba WOWTURKEY de duble yol diye adlandirdigimiz yollarin bir haritasi varmi ??böyle bir calisma yapan üyemiz varmi ?? Ülkemizin nerelerinde bu denli güzel calismalarin yapildigini bir harita üzerinde görebilsek olayin gercek boyutu daha iyi anlayabiliriz diye düsünüyorum .

Saygilarimla Mus-ti


Şakir Yalçın
7 yıl önce - Prş 10 Hzr 2010, 17:30

Alıntı:
Şakir Yalçın kardeşim Silifke-Anamur yol yapım çalışmalarıyla ilgili yüklediğin fotoğraflar için teşekkür ederim. Bu konuda güzel şeyler yazmışsın. Aydıncık'tan başka yerde açılan yer varmı acaba?

Ben sadece Sipahili-Aydıncık arasını gözlemleyebildim. Diğer kısımlar hakkında bir bilgim yok.Ahmet Arşipel
7 yıl önce - Prş 10 Hzr 2010, 17:35

Alıntı:
Bir soru dan benden , Acaba WOWTURKEY de duble yol diye adlandirdigimiz yollarin bir haritasi varmi ??böyle bir calisma yapan üyemiz varmi ?? Ülkemizin nerelerinde bu denli güzel calismalarin yapildigini bir harita üzerinde görebilsek olayin gercek boyutu daha iyi anlayabiliriz diye düsünüyorum .

Saygilarimla Mus-ti

KGM' nin web sitesinde Türkiye Karayolları Haritası, 2010 başı itibariyle güncellenmiş;
Buradan erişebilirsiniz...
http://www.kgm.gov.tr/SiteCollectionImages/KGMima ...urkiye.jpg
Bilgilerinize...


Selahattin
7 yıl önce - Pts 28 Hzr 2010, 18:37

Size geçen hafta içi yaptığım. 1300 km'lik yolculuk esnasında yolların durumu ve yapımı devam eden yerlerin bilgilerini yazmaya çalışacağım.

Başkale Van arası kısım kısım duble yol olup Gürpınar-Zernek Barajı arası Zernek Barajı mevkiinde geçen sene yapılan yol yapım çalışmaları epey bir zamandır yapılmamaktadır.Barajın kenarında büyük kısım yol duble olmuştur.Yol yapımı Hoşap çıkışında bitmektedir. Hoşap Başkale arası ve uzatırsak Yüksekova ve Hakkari arasında duble yol yoktur ve yağılan bir çalışmada yoktur.

Zernek Barajı'ndan sonra Gürpınar'a doğru ise yolun büyük kısmı duble yol olmuş ve diğer taraflarında ise yaklaşık 1 aydır çalışmalar devam etmektedir.

Gürpınar yol ayrımında Gürpınar Van arası duble yoldur. Gürpınar Gevaş arası ise Van Gölü kenarına tek yoldur ve bir çalışma yoktur. Van Gölü kenarına geldiğimizde Tatvan'a kadar olan yolun Van il sınırları içinde kalan büyük kısmı duble yol olmuştur. Bazı kesim kesimlerde ise çalışmalar devam etmektedir.

Van-Bitlis il sınırından Tatvan'a kadar olan yolda çeşitli mevkilerde yol yapım çalışması sürmektedir. Ayrıca Kuskınkıran Geçidinde yani Van-Bitlis il sınırını oluşturan yerde ise hali hazırda inşası sürmekte olan tünel inşaatı vardır.

Tatvan'a vardığımzda ise buradan Bitlis şehir merkezine kadar olan yol çok güzel olup Doğu bölgemizde rastladığımız soğuk asfalt yerine mükemmel bir sıcak asfalt atılmıştır ve bu yolda radar sürekli mevcuttur.

Bitlis'e varmadan Muş yol ayrımından yol üzerinde Güroymak-Hasköy ilçeleri ve Muş merkez girişine kadar yol tamamen duble olup herherngibir yükseklik engeli olmadan dümdüz ovada rahatlıkla gidebileceğiniz bir duble yoldur. Muş şehir girişinde yol çalışması vardır.

Muş ile Solhan arasında yolun Solhan'a 15 km kadarı yol duble yoldur. Burdan itibaren yol yaım çalışmaları başlamaktadır ve aralıklarla Bingöl'e kadar devam etmektedir ve bu yol aynı zamanda yol yapım çalışmalarının bitmeyişiyle 2-3 yıldır ızdırap yolu olarak adlandırmaktayız. Solhan şehir geçişinde yol yapım çalışması vardır. Bingöl'e kadar devam etmektedir ve büyük kısımda duble yolun tek şeridi yapılmıştır ve diğer tarafta yapım çalışması devam etmektedir.

Bingöl ile Elazığ arasında Karakoçan çevresinde yol yapım çalışması devam etmektedir. Kovancılar'dan Elazığ şehir girişine kadar yollar duble olup bu kısımlarda Elazığ şehir girişinde genelde radar bulunmaktadır.

Elazığ şehir çıkışında yol yapım çalışması devam etmektedir.

Elazığ Malatya arası duble yoldur.

Malatya şehir geçişinde ise kavşak çalışması olup yer yer trafik sıkışıklığı olmaktadır. Malatya'dan Akçadağmadeni'ne kadar yol dubledir ve buradan sonra kısım kısım yol yapım çalışmaları Gürün'e kadar devam etmektedir ve bu yol boyunca teş şeritli yerlerde önünüze kamyon gelirse vay halinize.

Gürün ilçe girişinde yol yapım çalışması devam etmekte ve burada asfalt yol yer yer bulunmamaktadır.

Gürün Pınarbaşı arası yol duble yer yer yol çalışması vardır. Pınarbaşı ile Kayseri arası Kayseri yakınlarına kadar duble yoldur ve yol çalışması Kayseri yakınlarına sürmektedir.

Kayseri Mucur arası duble yol olup yol boyu Avanos ilçesinin sınırlarından geçtiğimiz kesimlerde ise duble yol çalışması vardır ve yer yer tek şeritten yol devam etmektedir.

Mucur ile Kırşehir arası duble yoldur.

Kırşehir Kırıkkale arası duble yoldur. Kırıkkale il sınırı tabelası ile son derece mükemmel bir sıcak asfalt başlamaktadır ve tabiri caizse yol kaymak gibidir.

Kırıkkale Elmadağ yolu arasında Irmak İlçesi kısmında yer yer yol yapım çalışması olup yol tek şeritten gitmektedir ve yeni yapılan Elmadağ viyadükleri öncesinde yol yapım çaışmaları devam etmekte tam anlamıyla Viyadük yolu tam faaliyete geçmemeiştir.

Elmadağ Ankara arası da bilindiğği gibi duble yoldur.

1300 km'lik yolculuğumdan gözlemlediklerimi sizlere aktardım. Yolu düşenlere yardımcı ve genel olarak bu konuyla ilgilinenlere fikir olmuşumdur inşallah.


mustafa altun
7 yıl önce - Pts 28 Hzr 2010, 19:02

arkadaşlar yigidi öldürelim hakkını yemeyelim bu hükümetimiz duble yol konusunda çok başarılı, aman nazar degmesin...yalnız arada hatalar oluyo; geçen elmadagda yeni yapılan viyadük ve rampaları geliş ve gidiş yönüyle kullandım ve tam anlamıyla rezalet, asfalt çarşaf gibi olmuş az ilerdeki 20 yıllık asfalt pürüzsüz iken daha 3 ay önce yapılan rampaların asfalt kalitesi gerçekten utanç verici sanki yolda binlerce kasis oluşmuş gibi böyle iş anlayışı ve kalite olurmu..güzel bi proje yapıyorsun tamam tebrikler ama adam akıllı bi şey yapında insanlar rahat etsin...Selahattin
7 yıl önce - Pts 28 Hzr 2010, 19:03

Arkadaşa katılmamak elde değil. Daha yeni açılan bu yolda çeşitli yerlerde yama ile karşılaşmak gerçekten üzüntü verici. Elmadağ Viyadükleri galiba biraz aceleye geldiğinden böyle olabilir diye düşünüyorum.

Doğukan Kahraman
7 yıl önce - Prş 01 Tem 2010, 21:07

Samsun-Gerede arası yolun büyük kısmı duble yol olmuş. Bu demek oluyor ki, İstanbul ile Samsun arası artık çift yönlü yol haline geliyor. Bu yolun sadece Tosya ile Gerede arasının bir kısmı yapım aşamasında.

Sait_71
7 yıl önce - Pzr 04 Tem 2010, 18:21

Merzifon Havalimanı yol yapım çalışmalarından...
(+)

(+)

(+)


mustafa altun
7 yıl önce - Pzr 04 Tem 2010, 18:50

hükümetimizi ve bürokratlarımızı duble yollar konusunda tebrik ediyorum..sayfa 108
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET