Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
Kemal A
9 yıl önce - Prş 30 Hzr 2005, 17:12

Süleyman'a katlıyorum. MeReK'te zaten nükteleme yapmış sadece, bu tür binalar dünyadaki bütün büyük şehirlerde mevcut. Sadece Londra veya DC'ye özgü bir şey değil. Her yazılana eleştri yapmakta baya revaçta oldu bugünlerde, aynen bizimde şimdi yaptığımız gibi.

Kazandibi
9 yıl önce - Prş 30 Hzr 2005, 17:24

Güzelim kilim desenli apartumanlarımız varken neoklasik mimari de ne oluyormuş?

Halk ezgileriyle dolu kilim desenleri ve giriş kapısının üzerine Arap harfleriyle yazılmış apartuman isimleri bizim kültürümüzü (Türk-İslam sentezi) çok daha iyi yansıtmakta.

MeReK bey haddini bilsin!

Bu arada "klasik/neoklasik" mimarinin anavatanı Anadolu'dur.

Bodrum'daki Kral Mausoleus Anıtmezarı, Efes'teki Artemis Tapınağı ve Bergama'daki Zeus Sunağı klasik/neoklasik mimarinin "bütün dünyadaki" en görkemli örnekleridir.

Osman Yavuz
9 yıl önce - Prş 30 Hzr 2005, 20:31

Beymen'in binasinda hic bir problem yok. Ben en son tatildeyken cok da begenmistim binayi hala yapim asamasindaydi o vakit, ve de Karumun yaninda Karumun kismen uzantisiymis gibi duruyordu ve de guzel bir mimarisi oldugunu zaten herkes kabul ediyor.

Fakat ben
"Hilton'u öyle bi yakaladım ki sanki Londra havası verdim:"
seklindeki ozentiligi kabul etmiyorum.

Niye oyle bir yakalayip ta Londra havasi vermek gerekiyor Ankara resimlerine? Yabancilar bakinca resimlere onlara yalakalik yapalim diye mi? Zaten hukumetimiz cok guzel yapiyor o yalakaligi her tarafa, Avrupa olsun Amerika olsun samar oglanina donmus durumdayiz, bir de o isi kendi halkimiz yapmasin bari.

Niye Londra'ya gidip te kimse bir resim cekip te, "Bu resmi oyle bir cektim ki Ankara havasi verdim" demiyor? Londra Ankara'dan cok daha mi guzel? Yoksa Ankara'dan veya Turkiye'den mi utaniyoruz diger ulke/kultur ozentiligimizden?

Selen
8 yıl önce - Pzr 11 Arl 2005, 01:28

(+)

(+)

En son Selen tarafından Çrş 01 Mar 2006, 19:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Erdem
8 yıl önce - Pzr 11 Arl 2005, 11:49

Selen Hanım siz de son noktayı muhteşem koymuşsunuz..    Yalnız keşke son fotoğrafta makinayı biraz daha kaldırsaydınız, Sheraton'un tamamını görebilirdik.  

Bu arada Sheraton ve Atakule gibi sembolik yapıların aydınlatmalarının bu kadar kötü olması üzücü..  

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA