Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Selcuk Aral

12 yıl önce - Pzr 06 Ksm 2005, 22:04

Sevgili WO'trafcilar !

Sizlerin cogunuzun, tabiki etrafiniz Camilerle dolu olmasindan dolayi, gözünüz alisik. Gerci bizim icinde Almanya icersinde gubbeli ve minareli bir camiyi görmek bundan 25-30 sene öncesi kadar olaganüstü olmasa da gene yadirgayici bir durum. Dün yasadigim yere yakin manastiriyla meshur (UNESCO) bir köye resim cekmek icin giderken gene ayni köyde yolun kenarinda bir cami gördüm. Tabiyatiyla arabayi kenara cekerek sizler icin bir kac defa deklansöre asildim.

Her defasinda sizlere *bilin bakalim burasi hangi köyün camisi?* diye soruyorum: niyetim aslinda bizim konu komsudan da WOW'da kimseler var mi diye ögrenmek. Size yukarda ipucu vermeme ragmen, icinizden birisinin cikipta bana dogru cevabi verebilecegini tahmin etmiyorum. Onun icin size kisaca biraz aciklayayim. Aslinda Cami Diyanet isleri kayitlarinda gubbeli-minareli cami olarak geciyorsada, ne yalan söyleyim ben gubbesini ne görebildim ne de resmini cektim. Minaresinin yüksekligi 19 metre ve 2001 senesinden beri hizmet vermekte. Malesef o saat'te kapali oldugundan icerisinin resimlerini cekemedim. Belki bir daha sefere onuda hallederiz.

Hoscakalin !

(+)

(+)

(+)

(+)

mümin yıldıztas
12 yıl önce - Sal 08 Ksm 2005, 08:22

bu siteye ilk defa girdim. selçuk bey'in bu guzel katkilarınin yani sira yorum ve eğitici metotlarını da oldukça beğendim. kendilerine şukranlarimi sunuyorum.  yeni fotograflarini ilgi ile bekleyecegim. selamlar. Mümin.

Selcuk Aral

12 yıl önce - Cmt 10 Arl 2005, 11:47

Gubbe kamufle edilmis !

Yukarda görmüs oldugunuz Mimar Sinan Camisi Maulbronn (büyük sehirlerden Stuttgart veya Karlsruhe’ye yakinlarinda) kasabasinda bulunuyor.

Aslinda Maulbronn dünyaca meshur (UNESCO Dünya-Insanlik-Mirasi), cok eski olmasina (1138) ragmen bu güne kadar son derece mükemmel tutulabilmis Manastir’iyla meshur.

Mimar Sinan camisinin temeli 1995 senesinde atilmis ve insaat tam 5 (?)sene sürmüs. 20 Mayis 2001 senesindede bir merasimle acilisi yapilmis. Ayni zamanda civarda yasayan Türkler icinde sosyal faaliyetlerin merkezi niteliginde.

Bugün tesadüfen yolum tekrar ayni köye düsünce sizler icin caminin icerdende resimlerini cekebilme imkanini yakaladim. Sizlerinde gördügü gibi caminin gercekten (var oldugu halde disardan görünmeyen) bir gubbesi mevcut.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Selcuk Aral

12 yıl önce - Cmt 10 Arl 2005, 11:49

(+)

(+)

sayfa 3
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler