Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir'de zamanı durdurMAMA sanatı
« önceki   123 ... 121314

ANA SAYFA -> İZMİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 14
Yuzbasi Volkan Yuksel

12 yıl önce - Cmt 26 Mar 2005, 10:07

Sevgili Emre, bir ara gece dahi cekilen uzun pozlamarda alici sensor uzerinde yogunlasacak olan cadde isiklarinin enerjisinin, CCD goruntu alici parcayi kalici bir sekilde bozabilecegine dair soylentiler vardi. Bunlarin dogru olamayacagini ancak gunduz Gunes varken uzun sure Gunese dogru pozlamanin kamarayi bozabileceginden bahsetmistim. Benim uzun pozlamali gunduz cadde fotografinda az da olsa bu risk vardi. Yani yanlislikla kameranizi uzun sureli pozlamaya alir, gunese tutarsaniz kameranizin sensor hucrelerini bozma ihtimaliniz var.

Kameranin otomatik ayarlama yapmasina izin verilirse boyle bir hasarin olusmasina izin vermeyecek sekilde diyaframi kisar ve cekim suresini hizlandirir. Yani genelde kimsenin dert etmesine gerek yok.

Saffetum ustadim, degerli goruslerini paylastigin icin minnettarim tesekkurler. Bu basliktaki fotograflarimin algilanmasi genellikle zaman alici oluyor. Ilk bakista goze hitab etmeseler de altinda yatan teknikleri aciklayip genceleri meraklandirmaya ve bilgilendirmeye calisiyorum. Anlayip sorgulayabilen sayisi birkac kisi de olsa buna uzulmeyip, "hic yoktan iyidir" diye sevincle karsiliyorum. Cunku fotograflar kadar fotografcilarin "yetenek ve bilgi" duzeylerinin de yuksek seviyede olabilmesi ulkemiz icin onemli bir kazanctir diye dusunuyorum.

Yuzbasi Volkan Yuksel

12 yıl önce - Çrş 30 Mar 2005, 13:37

Agac seklindeki uzayli dostlarim LASER ile cevre taramasi yaparken

Peterson Kosku - Bornova Izmir
f/4.0, 300sn, iso:50, NR:off, source:class IIIA 650nm <5mW

(+)

YVY

Yuzbasi Volkan Yuksel

12 yıl önce - Prş 08 Arl 2005, 08:38

f/4
600.57sn
Isik kaynagi: Gok cisimleri