Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ebru K.Türk
12 yıl önce - Cmt 03 Arl 2005, 19:48
Büyükşehir Belediyesi'nin Yatırım Programları ve Bütçesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin alt yapı çalışmaları için ayırdığı bütçe hariç 374 milyon YTL’si sadece yatırıma ayrıldı. Büyükşehir belediyesi’ne bağlı merkez ilçelerin sadece yatırım için  için ayırdığı 2006 yılı bütçesi ise 300 milyon 144 bin YTL oldu.

Diğer taraftan Büyükşehir Belediyesi ile sınırları içindeki merkez ilçe belediyelerinin ve ilk kademe belediyelerin yatırım bütçeleri ile birlikte 740 milyon 144 bin YTL'lik Bursa'ya yatırım yapılacağı bildirildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin: " Acemler Köprülü Kavşağı’nın yanı sıra 4 köprülü kavşak yapacağız. Yakın Doğu Çevre Yolu, Ata Bulvarı, Ortabağlar Köprüsü, Güzelyalı Hızlı Feribot Projesi, Merinos Restorasyonu, Nilüfer Vadisi Rekreasyonu, Yeni hal tesisleri inşaatı, Balibey Hanı Restorasyonu yatırımlarımızda başı çekiyor. Ayrıca Bursaray'ın diğer etapları ve yeni anayollar açılması için de düğmeye bastık. Görüyorsunuz Bursa’da değişik süreci başladı. Bursa kabuk değiştiriyor. Bunun için müdüründen, şefinden, bürokratına, meclis üyesine kadar dur durak bilmeden çalışıyoruz." dedi

Geçen yıl Bursa B. B bütçesi yüzde 115 arttırılmıştı. Bu yıl ise yüzde 56’lık bir artış daha yapıldı.

Şahin, 2006 yılının Bursa’nın köklü değişimlere tanıklık ettiği belediyecilik alanında 1 Nisan 2004’te başlayan yerel kalkınma hamlesinin meyvelerini daha çok vereceği bir yıl olacağını belirtti.  

Ancak bu yılki bütçede 4milyon YTL'lik bir açık olduğu ve Bursa'da üretim yapan firmaların vergilerini Bursa'ya ödemeleri halinde sadece 1 ayda ek olarak 1milyon YTL civarındagelirlerinin artacağını söyleyen Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, öncelikle Bursa'da üretim yapan firmaların vergilerini Bursa'ya ödemeleri için ikna çalışmalarına başlayacaklarını ancak olmaz sa da 4milyon YTL'lik bir açığın önemli olmadığını ve çeşitli şekillerde kapatılabileceğini vurguladılar.

En son Ebru K.Türk tarafından Pzr 20 Ağu 2006, 16:10 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Mert Doğan
12 yıl önce - Pzr 04 Arl 2005, 01:48

hehe bu habere sevindim. Bursa ekonomik ve sosyal gelişmişlik açısından çoktan ilk 3e girip bazı şehirleri geri plana atmaya başlamıştı ama şehrin yatırım ihtiyacı gerçekten çok fazlaydı. Sonunda da bunu görebilen birilerinin çıkmasına sevindim. özellikle de yeni yollar ve köprülü kavşaklar ile sosyal hayatı canlandıracak Nilüfer Vadisi gibi projeleri görünce bursa adına mutlu oldum.

Artık Bursa'nın tophaneden bakınca görülen kısmına da bir şeyler yapmak lazımdı. Çok çirkin görünüyordu gerçekten. Tebrikler..

SABRİ BİLGİN
12 yıl önce - Pzr 04 Arl 2005, 14:27

2006 yılı yatırımlarına ayrılan tutar gerçekten fena sayılmaz.Sanırım bu sene için bu rakam 260 milyon YTL idi.  440 milyon YTL lik bütçenin çok büyük bir kısmının yatırımlara ayrılması bu zamana kadar yapılacağı söylenen projelerin akıbeti açısından olumlu görünüyor.Köklü değişikliklerin bir kısmının 2006'da başlayacağı  rakamlardan anlaşılıyor.Bir de toplu kaçak yapı yıkımları  yapılsa ve kentsel dönüşüm projeleri kapsamında ilkel binaların yıkımı hızlandırılsa çok çok iyi olacak.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet