Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Misafir b4e

16 yıl önce - Çrş 21 Oca 2004, 21:50

Katiliyorum. Almanyada neden kullanilmadigi arastirilsin once.

haktan
14 yıl önce - Prş 01 Arl 2005, 13:01
Büyükçekmece'ye Disneyland yapılacakBüyükçekmece'ye Disneyland yapılacak


Proje teklifinde bulunan Alman iş adamları, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün'ü ziyaret etti. Büyükçekmece'nin sosyal ve doğal güzelliğini göz önünde bulundurarak Disneyland projesinin Büyükçekmece'de hayata geçirilmesini çok istediklerini belirten Alman İş Adamları Birliği yöneticilerinden Halis Kökten, "Eğlence merkezini Türkiye'de genelinde kurabileceğimiz yerleri tespit ederken Büyükçekmece'nin doğal güzelliğine vurulduk. Dünya genelinde sadece üç yerde bulunan Disneyland Eğlence Merkezi'nin dördüncüsünü Büyükçekmece'de hayata geçirmek bizim için son derece heyecan verici." dedi.

Kredisi hazır
Başkan Akgün'e sundukları Disneyland projesinin kabul görmesi halinde inşaata hemen başlamak istediklerini dile getiren Kökten, "Projemizin bütün fizibilitelerini tamamladık. Büyükçekmece Belediyesi'nden onay aldığımız takdirde hemen inşaatına başlamayı düşünüyoruz. Bu konuda yabancı bankalardan kredimizi bile hazırlamış durumdayız." dedi.

Yaklaşık 5 bin dönümlük bir alana ihtiyaçlarının olduğuna değinen Kökten, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Büyükçekmece'de yapmayı düşündüğümüz eğlence merkezi, sıradan bir yer olmayacak. Eğlence merkezimizi ziyarete gelenler her türlü eğlenceden nasiplerini alırken bol miktarda da para bırakacak."

Akgün: "Heyecan verici"
Uzun zamandır Disneyland projesi ile kendilerinin de ilgilendiğini dile getiren Akgün ise, "Büyükçekmece, eğlence merkezi bakımından Türkiye'nin en uygun yeridir. Bir ayağı İstanbul'da olan herkes kolaylıkla Büyükçekmece'ye gelip geri dönebilir. Şehirleşme hamlesini tamamlamış Büyükçekmece'yi, Disneyland gibi önemli bir projeyi hayata geçirerek daha da güzelleştireceğimize inanıyorum." dedi.

Toplantıya Alman İşadamları Birliği üyelerinin yanı sıra İstanbul'un tanınmış restoran işletmecilerinden Atilla Çiftçi'de katıldı. Çiftçi, böyle bir projenin Büyükçekmece'de hayata geçmesinin, ilçenin sosyal ve ekonomik yaşantısını büyük ölçüde etkileyeceğini belirtti.

Kaynak: ihlas haber ajansi


levent_coskun
14 yıl önce - Prş 01 Arl 2005, 15:19

bence cok sacma bir baslik. alman basinda böyle bir haber gecmiyor. ve o verilen www.yenisafak.com.tr adresinde de hic birsey yazili degil. eger öyle bir proje düsünülmekte ise...neden alman medyasinda kimse bir yoorum yazmamis?

bazi arkadaslar yazdigi gibi phantasialand`da eski aletler yok...geister rikscha diye birsey var onu zaten ist. götürseler yolda kirilir o kadar eski cünkü. movie world bottropda da eski aletler yok.

ist. disneyland gelene kadar biz daha cok bekleriz.


Haldun34

14 yıl önce - Prş 01 Arl 2005, 15:25

Çöplüğü ihraç olayı anlaşılan çok doğru.

Başlığı görünce ilk anda Paris' deki Disneyland gibi hakiki versiyonu olacak zannettim.

Ama haberdeki sadece bir aldatmacasayfa 2
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet