Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
mustafa kahramanoğlu

12 yıl önce - Prş 24 Ksm 2005, 15:20

Bence de, milyonlarca dolar harcayarak, iddialı bir bina yapmaya gerek yok.Onlar sonraki işler,Ancak; Görkemli sanat kurumlarımızın olması gerektiği bir gerçek. Bunun için yüzyıllık muhteşem binalarımız da mevcut, yeter ki işi bilenlere bırakalım ve onları destekliyelim.
Picasso' yu  İstanbula getirmek muhteşem bir iş, bunun için görevlileri ( öncelikle Nazan Ölçer ) ve Sabancı  Ailesini kutluyoruz. Bu muhteşem sergi için herkesi İstanbula bekliyoruz.
İstanbulun kendisi zaten başlı başına bir sergidir.

Cavus
12 yıl önce - Cmt 26 Ksm 2005, 09:24

İstanbul Picasso’yu ağırlıyor

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), 20. yüzyılın en büyük sanatçılarından Pablo Picasso’nun eserlerine evsahipliği yapıyor. Sergi, 26 Mart 2006 tarihine kadar sürecek.

Türkiye’de Batılı bir sanatçıya ayrılan en büyük sergi olma özelliğini taşıyan “Picasso İstanbul’da” başlıklı sergide, aralarında ressamın İspanya’daki ilk gençlik yıllarına ait çizimlerin de bulunduğu, tüm dönemlerini kapsayan 135 eser yer alıyor.

Haberin devamini okumak için ; http://www.ntvmsnbc.com/news/350767.asp

Arzug
12 yıl önce - Cmt 26 Ksm 2005, 13:15
Picasso İstanbul'da

Özellikle sitedeki öğretmen arkadaşlar veya öğretmen arkadaşı olan arkadaşlar ,bu sergi ziyaretinin öğrencilerle yapılabilecek çok iyi bir sosyal etkinlik olsabileceğini düşünüyorum.

Duyanlar duymayanlara duyursun,bütün öğrencilerimizi götürmeye çalışalım,böylece hem ziyaretçi rekoru kırarak Avrupa'ya mesaj verelim,
hem de daha önemlisi genç ve çocuklarımıza bu eşsiz güzel kültürel etkinlikten mahrum bırakmayalım!

irfan x
12 yıl önce - Cmt 26 Ksm 2005, 13:59

Ya, neden Avrupa'ya bir şey gösterme ihtiyacı içindesiniz? Picasso sergisine gitmenin size kişisel yararı var, Avrupa ile ne alakası var? Ner yani "bakın biz seriye ne kadar çok gidiyoruz" ispatı içinde olup "Evropalılığımızı mı ispatlayacağız"... Bu tip sanat etkinliklerinin en yoğun yaşandığı ülekkerden çoğunun Asya ülkeleri olduğunu da unutumayın...

Bu arada, bu sergiyi gezin. Evrensel bir sanatçıyı tanımış olacaksınız...

MeReK
12 yıl önce - Pzr 27 Ksm 2005, 23:51

Picasso Maslak'ta!

(+)

irfan x
12 yıl önce - Pts 28 Ksm 2005, 00:26

Bravo    yüne müthiş bir fotoğaf, şapka çıkartırım...

Eskiden ben böyle görntüleri Paris'de falan gördüğümde acayip özenir, gıpta ederdim.  Çok şükür, bugünleri gördük, Avurpa'da açılan yıllın setgisinin ev sahibi İstanbul    ve çok şükür, insanlarımız kapıda kuyruk oldu, denize kadar izdaham var... Hani bu millet sanattan kültürden anlamayan cahiller sürüsüydü! İşte, iyi bir şey oluca , iyi bir şey verilince almasını bildiğini gayet iyi gösterdi... Arkadaşlar, bu sergi için ankara'dan İzmitten Bursa'dan gelen yurttaşlarımız olduğunu duyunca gerçekten gurur duydum. Milletimiz içindeki cevheri yine gösterdi... Atatürk'ün sözü geldi aklıma " Türk milletinin büyük vasıflarından biri de güzel sanatları sevmesidir"... Yeterki onun ne istediğini bilip o verilsin, televolelerle kültürsüzleşmeye zorlanmasın...

Arzug
12 yıl önce - Pts 28 Ksm 2005, 11:14
picasso ve diğer

Alıntı:
çok şükür, insanlarımız kapıda kuyruk oldu, denize kadar izdaham var... Hani bu millet sanattan kültürden anlamayan cahiller sürüsüydü! İşte, iyi bir şey oluca , iyi bir şey verilince almasını bildiğini gayet iyi gösterdi... Arkadaşlar, bu sergi için ankara'dan

Avrupa'ya veya onlardan da önemlisi kendimize ispat etmek istememde bir anormallik göremedim.Tıpkı sizin de yukarıda "hani bu millet sanattan kültürden anlamayan cahiller sürüsüydü" diye atıfta bulunduklarınıza göstermek istedikleriniz gibi!

not:neden birbirimize karşı bu kadar eleştirel bakıyoruz?Avrupa'ya göstermemiz gereken daha çok şeyimiz var ve onları gösterelim derken gerçek potansiyelimizin farkına varıp,silkenenmiş oluruz diye düşünüyorum."hadi gösterelim" diye gaza gelmenin ve getirmenin bize bi zararı da yok.Belki o zaman hakkaten kendi değerimizi anlarız.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet