Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
ALİ ÖZER

12 yıl önce - Sal 22 Ksm 2005, 18:28
BURSA, ANKARA VE İZMİR'İ SOLLADI


Komisyonların tespitleri sonucunda, metrekaresine 8.000 YTL değer biçilen İstanbul Beyoğlu'ndaki Tak-ı Zafer Caddesi ile Bursa'nın Kapalıçarşısı, Türkiye'nin en değerli mekanları olarak ilan edildi.

Emlak vergisi değerlerinde, Kapalıçarşı ile İstanbul'u yakalayan Bursa, Türkiye'nin ikinci ve üçüncü büyük illeri olan Ankara ve İzmir'i ise geride bıraktı.

Geçmişte Türkiye'nin en pahalı yeri durumunda bulunan İstanbul'un İstiklal Caddesi, bu yılki tespitlerin ardından bu özelliğini kaybetti. Son tespitlerde, İstiklal Caddesi'nin metrekare birim değeri, 7.500 YTL olarak açıklandı.
Beyoğlu'nda bulunan Mete Caddesi 6.600 YTL'lik birim değer ile bu üçlüyü takip ederken, metrekaresi 6.000 YTL olarak belirlenen Beyoğlu'nun Cumhuriyet Caddesi ve Bursa'nın Atatürk Caddesi de ülkenin diğer pahalı mekanları arasına girdi.

İstanbul'un Bankalar Caddesi ile Bursa'nın Altıparmak Caddesi'nde de metrekare birim değer, 5.000 YTL olarak tespit edildi. Geçmişteki değer tespitlerinde hep ilk 3'de yer alan Ankara'nın Atatürk Bulvarı'nın metrekaresi ise bu defa 4.000 YTL'de kaldı. İstanbul'un Anadolu yakasındaki ünlü Bağdat Caddesi'nde ise bu rakam 2.194 YTL oldu.
kaynak.hurriyetim.com


SABRİ BİLGİN
12 yıl önce - Çrş 23 Ksm 2005, 13:51

Ali sanırım en değerli ,pahalı yer olan Kapalıçarşı ile beraber Bursa'dan Nalbantoğlu da var.Oranın da değeri metrekare başına 8.000 Ytl.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet